Vis didesnį nerimą kelia dažnėjantys atvejai, kuomet sukčiai iš patiklių žmonių, o ypač vaikų, išvilioja dideles pinigų sumas. Todėl policijos pareigūnai lankysis mokyklose, organizuos susitikimus su mokytojais, moksleiviais ir jų tėvais.
Pareigūnai taip pat dalyvaus mokymo įstaigose organizuojamuose susirinkimuose, kurių metu informuos mokyklų bendruomenes apie labiausiai paplitusius sukčiavimo telefonu būdus, sukčiavimo padarinius ir patars, kaip elgtis, kad mokiniai netaptų šių nusikalstamų veikų aukomis.
Policijos departamentas jau yra kreipęsis į Švietimo ir mokslo ministeriją bei akcentavęs, kad mokyklose tikslinga organizuoti mokinių ir tėvų susirinkimus šia tema.
Policijos departamento ir kitų policijos įstaigų interneto svetainėse gyventojai gali rasti pakankamai išsamios informacijos apie sukčiavimo būdus telefonu: surašyti įvairūs galimi netikrų laimėjimų ar nelaimių scenarijai ir taisyklės, kaip elgtis vienu ar kitu atveju. Beveik kiekvieną savaitę apie telefoninius sukčius pranešama įvairiose žiniasklaidos priemonėse.
Policijos pareigūnai pataria, kad reikia atlikti tik vieną veiksmą – paskambinti neva nukentėjusiajam artimajam ir viskas paaiškės. Arba paskambinti į policiją ir paklausti, ar tikrai yra tokia pavarde nukentėjusių asmenų. Dar kartą primename, kad nei policija, nei kitos teisėsaugos institucijos tarpininkavimais telefonu tarp nukentėjusiųjų ir įtariamųjų neužsiima.