Per savivaldos rinkimus į vietos valdžią buvo išrinkti 1167 vyrai (78 proc.) ir 337 moterys (22 proc). Lyginant su 2002 metų savivaldybių tarybų rinkimais, moterų skaičius savivaldybių tarybose padidės tik vienu procentu.
Pasak dienraščio "Lietuvos žinios", tokie skaičiai skelbiami neįtraukus duomenų iš dviejų apygardų, kuriose numatomi pakartotiniai rinkimai.
Palyginti su 2002 metų savivaldybių tarybų rinkimais, moterų skaičius savivaldybių tarybose padidės tik vienu procentu.
Balandžio mėnesį savo kadenciją baigiančiose šalies savivaldybių tarybose dirbo 326 moterys. Vietos valdžios vairą turėjo 3 merės ir 10 vicemerių, 9 moterys vadovavo savivaldybių administracijoms.
Daugiausia moterų į vietos valdžią pateko Vilniuje - iš 51 tarybos nario mandato joms atiteko 12. Vienuolika dailiosios lyties atstovių dirbs Vilniaus rajono taryboje, po dešimt - Kauno miesto ir Lazdijų rajono tarybose.
Po devynias moteris pateko į Akmenės rajono ir Druskininkų savivaldybes, po aštuonias - į Biržų, Šalčininkų, Šilalės rajonų, Visagino ir Šiaulių miesto savivaldybes, po septynias - į Klaipėdos miesto, Mažeikių, Pasvalio, Skuodo, Telšių, Varėnos rajono, Neringos tarybas.
Procentine išraiška daugiausia moterų bus Vilniaus (41 proc), Lazdijų (40 proc), Akmenės (36 proc.) rajonų ir Druskininkų (36 proc.) tarybose.
Mažiausiai moterų dirbs Kelmės rajono ir Kalvarijos tarybose - atitinkamai viena ir dvi. Molėtų, Alytaus, Prienų, Raseinių, Šakių ir Utenos rajonų savivaldybėse posėdžiaus po tris tarybos nares.
Daugiausia dailiosios lyties atstovių į vietos valdžią pateko kandidatuodamos Tėvynės sąjungos (TS, konservatorių) sąrašuose - net 74 (iš viso konservatoriai laimėjo 254 mandatus). 61 kandidatė (298) mandatą laimėjo socialdemokratų, 38 (129) - liberaldemokratų, 34 (143) -liberalcentristų, 26 (81) - "darbiečių", 25 (112) - valstiečių liaudininkų, 22 (73) - krikščionių demokratų, po 17 - Lietuvos lenkų rinkimų akcijos (33) ir socialliberalų (70) sąrašuose.
Tiesa, prognozuojama, kad moterų skaičius savivaldybių tarybose gali šiek tiek didėti, kai savo mandatų nuspręs atsisakyti rinkimuose dalyvavę parlamentarai arba savivaldybėms pavaldžių įstaigų vadovai, kuriems būti vietos tarybų nariais draudžia įstatymas.
Iš visų Lietuvos politinių partijų vieninteliai socialdemokratai savo partijos statute yra įteisinę nuostatą, kad visuose renkamuose organuose ir kandidatų sąrašuose ne mažiau kaip vienas trečdalis vietų turi tekti kitos lyties atstovams .