Du Hiustone įsikūrusio Bayloro medicinos koledžo tyrėjai stengiasi išrasti skiepus nuo kokaino, kurie, kaip jie tikisi, bus pirmasis preparatas gydyti žmonėms, negalintiems atsikratyti priklausomybės nuo šio pavojingo narkotiko, praneša radijo ir televizijos tinklas CBS.
"Žmonėms, kurie nori liautis vartoti šį narkotiką, skiepai turi būti labai naudingi", - sako daktaras Tomas Kostenas, psichiatrijos profesorius, kuris atlieka šį tyrimą drauge su savo žmona, psichologe ir narkologe Therese.
"Kažkuriuo metu dauguma narkomanų pasiduoda pagundai ir vėl sugrįžta prie narkotiko, bet tie, kuriems skiepai veikia efektyviai, nejaus euforijos ir nebenorės vartoti narkotiko", - sako tyrėjai.
Skiepai, kurių klinikiniai tyrimai jau vyksta, verčia imuninę sistemą atakuoti kokainą.
Imuninė sistema nesugeba atpažinti kokaino ir kitų narkotikų molekulių, nes jos labai mažos, ir negali pagaminti antikūnų prieš juos.
Kad padėtų imuninei sistemai atpažinti narkotiką, T.Kostenas prijungė inaktyvuotą kokainą prie inaktyvuotų choleros baltymų.
Atsakydama į tai imuninė sistema ne tik ėmė gaminti antikūnus prieš šį nekenksmingą junginį, bet taip pat pajėgė atpažinti gryną narkotiką, patekusį į organizmą.
Antikūnai atakuoja kokainą ir neleidžia jam pasiekti smegenų, kur jis sukelia tokią pavojingą euforiją.
T.Kostenas gruodį kreipėsi į Maisto produktų ir vaistų kokybės sanitarinės priežiūros valdybą, prašydamas leisti plačia mastu tirti preparatą, ir dabar laukia atsakymo.
T.Kostenas ir jo žmona jau daugiau kaip 30 metų Bayloro koledže kuria toksikomanijos gydymo metodus.