Vilniaus apygardos teismas antradienį nutraukė baudžiamąją bylą verslininkui Kęstučiui Verslovui, kuri buvo iškelta dėl šokių muzikos žvaigždės, grupės SEL lyderio Egidijaus Dragūno įžeidimo.
41 metų verslininko veika pripažinta mažareikšme ir jis atleistas nuo baudžiamosios atsakomybės.
Motyvas - K.Verslovo veiksmai nesiekė laipsnio baudžiamajai atsakomybei atsirasti.
Ši byla yra privataus kaltinimo. Tokio pobūdžio bylose aukštesnės instancijos teismo sprendimas būna galutinis ir neskundžiamas.
K.Verslovo prašymą, kuriuo jis prašė sugriežtinti bausmę žymiam muzikos atlikėjui, grupės SEL lyderiui E.Dragūnui - uždrausti nuo 22 val. vakaro iki 6 val. ryto jam išeiti iš namų, teismas atmetė.
Tuo tarpu 30-metis muzikos atlikėjas E.Dragūnas lieka nuteistas laisvės apribojimu 8 mėnesiams ir įpareigotas 80 valandų neatlygintinai dirbti sveikatos priežiūros globos ar rūpybos įstaigose.
Nemokami darbai sveikatos priežiūros, globos ir rūpybos ar kitose valstybinėse ar nevalstybinėse įstaigose bei organizacijose yra baudžiamojo poveikio priemonė.
Ši bausmė nereiškia, kad nuteistiesiems teks būtent prižiūrėti senelius - jiems gali tekti senelių namų kieme grėbti lapus, sutvarkyti tvorą, nukasti žiemą sniegą ir panašiai. Ką konkrečiai jiems reiks daryti, nuspręs ne teismas, o pataisos inspekcija
Tokią pačią bausmę pernai lapkričio 15-sios nuosprendžiu buvo gavęs ir 41 metų vilnietis verslininkas K.Verslovas.
Taip teismas buvo įvertinęs prieš dvejus metus bute Teatro gatvėje privačiame vakarėlyje įvykusį vyrų konfliktą.
2004-ųjų lapkritį E.Dragūnas privačiame vakarėlyje įsiplieskusio kivirčo metu sužeidė kitą jo dalyvį - K.Verslovą, trenkdamas jam per galvą šampano buteliu.
E.Dragūną įžeidė verslininko pasakyti žodžiai,"ką čia tas brodiaga veikia".
Nuosprendį privataus kaltinimo byloje pernai rudenį paskelbė Vilniaus miesto 3-sis apylinkės teismas. Juo vienintelis nepatenkintas buvo K.Verslovas.
Jis kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą, prašydamas jį išteisinti, jo veiką pripažinti mažareikšme, o priešininką - nuteisti griežčiau - skirti jam 120 valandų neatlygintino darbo, apriboti išėjimą iš namų.
K.Verslovas tikino, kad jam neaišku, už kokius žodžius jis buvo nuteistas, tyčia pažeminti muzikanto jis nenorėjo, jam pačiam žodis "brodiaga" neigiamų asociacijų nekelia.
Teismui netgi buvo pateikta Lietuvių kalbos instituto specialistų išvada, kurioje sakoma, kad žodžio "brodiaga" lietuviškas atitikmuo yra valkata, benamis, perėjūnas, klajūnas, klajoklis. Pasak kalbininkų, "brodiaga" yra netaisyklingos darybos, cenzūrinis žodis ir tinkamas vartoti viešai.
K.Verslovas į posėdį atvykęs nebuvo, jo interesams atstovavo advokatas.
Teismo posėdyje su advokate pasirodė ir E.Dragūnas. Teismo salėje jis sėdėjo ramus ir susikaupęs
Jis dar kartą prisipažino kaltas ir pasakė, kad gailisi dėl incidento. Jis taip pat priminė savo bėdas su kelių policija, tačiau jau yra išpirkęs kaltę.
"Turėjau gyvenime klaidų", - teismo salėje pripažino garsus muzikos atlikėjas.
Jo advokatė tikino, kad K.Verslovas išsisukinėja - pasakė "brodiaga" - žodis buvo skirtas vienam asmeniui, o jei, kaip sako K.Verslovas, žodis būtų buvęs skirtas neapibrėžtam asmenų ratui, būtų pasakęs "brodiagos".
Nagrinėjant bylą pirmos instancijos teisme E.Dragūnui ir K.Verslovui teismas siūlė susitaikyti, tačiau to vyrams padaryti nepavyko ir buvo paskelbtas nuosprendis.
"Gerai", - paklaustas, kaip vertina teismo nuosprendį žurnalistams atsakė E.Dragūnas, nors buvo pastebimai matyti, kad K.Verslovo išteisinimas jį gerokai supykdė.
Dar iki nuosprendžio paskelbimo apygardos teisme E.Dragūnas teigė, kad teismas yra aukščiausia instancija ir jis jos klausys.