• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

M. Buriak: Kalėdos priklauso visiems vaikams

Labdaros fondo MISSIA prezidentė Margarita Buriak su grupe moterų įsteigė fondą, globojantį tėvų paliktus našlaičius vaikus. Moteris jam vadovauja nuo 2004 metų. Daug gerų darbų atlikta per tą laiką, daug nuoširdžių vaikų šypsenų nuskaidrino šį pasaulį. Juk ištiesta pagalbos ranka gali visiškai pakeisti likimo nuskriausto mažylio gyvenimą.

Labdaros fondo MISSIA prezidentė Margarita Buriak su grupe moterų įsteigė fondą, globojantį tėvų paliktus našlaičius vaikus. Moteris jam vadovauja nuo 2004 metų. Daug gerų darbų atlikta per tą laiką, daug nuoširdžių vaikų šypsenų nuskaidrino šį pasaulį. Juk ištiesta pagalbos ranka gali visiškai pakeisti likimo nuskriausto mažylio gyvenimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Margarita, jūsų vyras yra didelių bendrovių, teikiančių pasaulio rinkai ilgaamžiškumo ir sveikatos produktus, akcininkas. Tai žinomos bendrovės – „Vision International People Group“, „Forum Palace“, „Švenčionių vaistažolės“. Kelių kompanijų valdymas tikriausiai atima nemažai laiko. Turbūt jums jo šeimoje nuolat trūksta?

REKLAMA

Dėl šiuolaikinio gyvenimo ritmo, informacijos srautų, be abejo, kiekvienam iš mūsų, gyvenančių XXI amžiuje, trūksta laiko. Man atrodo, kad kartais reikia sustoti ir susimąstyti, kam eikvojame savo laiką... Kiekvienas gali pasirinkti prioritetus ir šeimos vertybes.

Kita vertus, mūsų vaikai užaugo. Gyvename, dirbame, mokomės skirtingose šalyse, todėl vos atradę laisvo laiko džiaugsmingai skubame į namus, patikimą prieglobstį nuo gyvenimo audrų.

REKLAMA
REKLAMA

Regis, galėtumėte sau leisti mėgautis tik šeimos židiniu. Kas jus gena į priekį, kodėl užsiėmėte socialine visuomenine veikla?

Mano gyvenime taip pat buvo toks metas, kai visiškai priklausiau savo šeimai. Tai buvo pats laimingiausias laikotarpis. Vaikams augant, mums su vyru reikėjo jiems nurodyti tinkamus gyvenimo orientyrus ir įdiegti dorovines vertybes. Dėl to mano gyvenime atsirado socialinė visuomeninė veikla.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Mano aplinkoje yra daug moterų, kurių vyrai turtingi, bet tai anaiptol nereiškia, kad jų žmonos nieko neveikia. Ant moterų pečių gula atsakomybė už namų jaukumą, vaikų auklėjimą, šeimos laisvalaikio organizavimą. Logiškas, tinkamas moters ir vyro pareigų pasiskirstymas nulemtas pačios gamtos dėsnių. Šis dėsningas gamtos balansas pasikeitė, kai moterys pradėjo konkuruoti su vyrais siekdamos profesinės karjeros ir kovodamos už feministinį pradą. Mano požiūriu, tik socialiai reikšmingas verslas šiandien turi visų plėtros galimybių.

REKLAMA

Margarita, kuo užsiima Jūsų fondas?

Labdaros fondas MISSIA įsteigtas 2004 m. Padedame vaikams, likusiems be tėvų globos ir patekusiems į sunkias gyvenimo sąlygas. Daugiau kaip 50 vaikų globos namų iš Rusijos, Lietuvos, Ukrainos, Baltarusijos ir Armėnijos dalyvauja sistemingai įgyvendinamuose Fondo projektuose.

REKLAMA

Kai sakote – sisteminga labdara, ką konkrečiai turite omenyje?

Labdara neturi skatinti socialinės išlaikymo politikos. Su vaikais imamės bendro darbo, plėtojame kūrybinius gebėjimus, padedame vaikų namų pedagogams spręsti socialinės adaptacijos problemas.

Kodėl įsteigėte labdaros fondą būtent vaikams?

Jeigu norime pažvelgti į bet kurios šalies ateitį, logiška žiūrėti į augančią kartą. Juk tai, kas šiandien įdedama į vaikus, po tam tikro laiko ateis į visas visuomenės sritis. Kas gi laukia mūsų rytoj, jeigu šiandien kalbama apie socialinės našlaitystės problemą? Ji yra ir Lietuvoje. Didžioji dalis vaikų patenka į našlaičių įstaigas esant gyviems tėvams. Vaikų, gyvenančių prieglaudose ir vaikų globos namuose, statistika nemažėja. Jei norime pagerinti situaciją ir ką nors pakeisti, reikia veikti jau dabar.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Papasakokite, kaip ir kuo padedate Lietuvos vaikų globos namams.

Lietuvoje mūsų Fondas padeda dviejų vaikų globos namų auklėtiniams – Kauno ir Švenčionėlių. Nuo 2004 m. fondo draugų, labdarių ir savanorių pastangomis padaryta tikrai daug: atsirado vaikų aikštelė, vaikai galėjo dalyvauti baidarių žygyje Žeimenos upe, išvykose su visureigiais, jie tapo kasmetinių tarptautinių festivalių „Kalėdų svajonė“ dalyviais. Labdaros akcijas „Stebuklinga skrynelė“, „Kelias į pasaulį“, „Mes einame į mokyklą“ vaikai žino ir mėgsta. Sunku keliais žodžiais pristatyti Fondo darbą, nuveiktą per 8 metus.

REKLAMA

Turbūt nėra lengva Fondo veiklai sujungti labdarių iš įvairių šalių pastangas?

Tai iš tiesų labai sudėtinga. Bet, laimei, į Fondo darbą įsitraukia žmonės, visų pirma pritariantys mūsų labdaringos veiklos filosofijai. Koordinuoti labdaros projektus Lietuvoje man padeda nuostabios moterys: Neringa Gumbrienė ir Svetlana Pliuchina. Dėl jų kūrybinės energijos praėjusiais metais padovanojome vaikams nepaprastai šiltą Kalėdų šventę. Šių metų gruodžio 16 dieną „Forum Palace“ taip pat laukiame svečių Kalėdų eglutės šventėje. Tikiuosi, kad tai taps mūsų tradicija, nes Kalėdos priklauso visiems vaikams.

REKLAMA

Margarita, pateikite paties didžiausio masto Fondo projekto pavyzdį.

Tai, be abejo, tarptautinis festivalis „Kalėdų svajonė“, kuris suburia vaikų namų auklėtinius, labdarius ir Fondo draugus. Kasmet vasario mėnesį festivalio svečiais tampa ir Lietuvos vaikų globos įstaigų auklėtiniai. Prieš kiekvieną festivalį surengiamas kūrybinis konkursas, skirtas studijuoti įvairių tautų kultūros paveldą. Vėliau Fondas pristato vaikų darbus rengdamas parodas. Gruodžio 6 dieną Vilniuje pristatysime parodą „Matrioška – įvaizdis“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kuo ypatinga ši parodos kolekcija?

Sukurtos matrioškos – tai tiriamojo darbo, kurį atliko vaikai ir pedagogai studijuodami ornamentus, jų kompozicinius elementus ir prasmę, rezultatas. Parodos lankytojai galės susipažinti su estetinėmis žmogaus gyvenimo koordinatėmis, pavaizduotomis ornamentinėje dailėje.

REKLAMA

Pabaigoje leiskite užduoti kelis trumpus klausimus. Kokius žmonių charakterio bruožus labiausiai vertinate?

Sąžiningumą, atsakingumą, gerumą.

Kartais sakoma: geras žmogus – ne profesija. Kaip pakomentuotumėte tokią mintį?

Gerumas susideda iš begalės labai mažų veiksmų, kurie anksčiau ar vėliau pakeis, galimas dalykas, šį pasaulį.

REKLAMA

Kokia, jūsų nuomone, turėtų būti šiuolaikiška moteris?

Šiuolaikiška moteris – pats meilės įsikūnijimas.

O tikras vyras?

Tikram vyrui, mano požiūriu, būdingi riterių epochos charakterio bruožai. Kilnumas, narsa, garbė.

Jūsų gyvenimo kredo?

Gyvenimo meilė.

Nuostabiausia likimo dovana?

Mano vaikai.

Ar tikite, kad geri darbai sugrįžta?

Kiekvienas geras darbas neišvengiamai sukelia grandininę reakciją. Juk tikrosios vertybės ir geri sumanymai suprantami daugeliui bet kuria pasaulio kalba.

REKLAMA
REKLAMA

Ko palinkėtumėte „Moters savaitės“ skaitytojams?

Daugiau nuostabių žmonių, nes susitikimai su jais suteikia gyvenimui ypatingos prasmės. Žmonių, su kuriais galima pasidalyti pačiomis drąsiausiomis svajonėmis. Bet kuris geras darbas prasideda nuo svajonės... Į mūsų gyvenimą neišvengiamai sugrįžta tikrosios vertybės. Juk didžiausias pasaulio stebuklas – gebėjimas kurti gėrį!

Eglė Zubkauskaitė

 

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų