Šiaulių krašto“ skaitytojas pasipiktino Šiaulių vicemerės Daivos Matonienės iniciatyva į parkų priežiūrą įtraukti ir darželinukus. „Neleisiu savo vaiko tvarkyti parko“, – piktinosi tėvas. Savivaldybės Švietimo skyrius lopšeliams-darželiams jau nusiuntė parkų sąrašą: siūloma pasirinkti, kurią teritoriją ugdymo įstaiga tvarkys.
Tėvas pašiurpęs
„Neleisiu savo vaiko tvarkyti parko, – laiške redakcijai piktinasi darželinuko tėvas. – Mūsų darželiui priskyrė Lieporių parko priežiūrą. Miesto valdžia neprižiūri parkų. Žolėje pilna erkių ir šunų išmatų. Ar vaikai bus paskiepyti nuo erkinio encefalito, ar bus aprūpinti darbo rūbais ir priemonėmis? Tegul tvarko tie, kas laimi konkursus“.
Paaiškėjo, kad vicemerė D. Matonienė neseniai sukvietė visų ikimokyklinių įstaigų vadovus ir pristatė miesto parkų tvarkymo planą. Prie jo kviečiamos prisijungti ir ikimokyklinio ugdymo įstaigos.
Lopšelius-darželius jau pasiekė raštai iš Švietimo skyriaus su miesto parkų ir žaliųjų plotų sąrašais. Siūloma pasirinkti, kurią teritoriją įstaigos tvarkys.
Suprato skirtingai
Kalbinti lopšelių-darželių vadovai vicemerės pasiūlymus suprato skirtingai.
Nijolė Šalkauskienė, lopšelio-darželio „Gintarėlis“ direktorė, supratusi, kad mažieji skatinami prisijungti prie parkuose vykstančių renginių. N. Šalkauskienė mano, kad darželinukams pakanka apsitvarkyti savo įstaigos teritoriją: „Su vaikais galime simboliškai nueiti į parką ir paimti vieną kitą šiukšlę, pavyzdžiui, Žemės dienos proga. Nemanau, kad mums yra skirti plotai sutvarkyti.“
Šiaulių lopšelio-darželio „Klevelis“ direktorė Adelija Motejūnienė skeptiška: „Tai nėra mūsų tiesioginis darbas. Jei gausime kokius nurodymus, vykdysime“.
Lopšelis-darželio „Kregždutė“ direktorės pavaduotoja Irena Rimvyda Buivydienė pripažino, kad jau gavo raštą su tvarkytinų vietų sąrašu: „Mes galvojame tvarkyti pėsčiųjų taką tarp P. Cvirkos ir Vytauto gatvių“.
Lopšelis-darželis „Ąžuoliukas“ yra toli nuo parkų. Direktorė Regina Usienė vicemerės idėją vertino neigiamai: „Mūsų vaikai tokiems darbams yra per maži. Juk parkai tvarkomi su specialiomis darbo priemonėmis, drabužiais. Reikia apsisaugoti nuo erkių. Gali būti neaiškių šiukšlių“.
Direktorė įsitikinusi, kad tokiems pasiūlymams nepritartų ir vaikų tėveliai.
Deklaruoja meilę miestui
„Bandau suburti kooperuotą pagalbą – niekam nėra jokios prievartos, – teigė „Šiaulių kraštui“ vicemerė D. Matonienė. – Manau, kad įtraukti vaikus į šiukšlių rinkimą yra net tikslinga. Edukacinė veikla reikalinga ir naudinga. Žinoma, suderinta su tėveliais.“
Vicemerė sako, kad lopšeliai-darželiai nėra verčiami dalyvauti tvarkymo akcijose. „Mano tikslas – įtraukti visus į bendrą meilę mūsų aplinkai“, – aiškino D. Matonienė.
Tai kodėl ikimokyklinio ugdymo įstaigoms jau siūloma pasirinkti tvarkymo plotus?
D. Matonienė teigia, kad raštus įstaigoms savo iniciatyva išsiuntinėjo Švietimo skyriaus vedėja Violeta Damskienė, kuri dalyvavusi jau minėtame susirinkime.
Politikė prasitarė, kad ankstesniais metais yra pirkusi purškalų nuo erkių ir jais apipurkšdavo aplinką tvarkančius vaikus.
Mieste parkus tvarko – UAB „Šiaulių apželdinimas“, tačiau tik pagal Savivaldybės užsakymą.