• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Konferenciją organizuoja VšĮ Lygių galimybių plėtros centras (LGPC) ir VšĮ Socialinės partnerystės fondas Magnum Bonum (Magnum Bonum), įgyvendinami projektą "Lietuvos piliečių atvirumo bei socialinių ryšių su trečiųjų šalių piliečiais stiprinimas "Mokykla visiems" („Mokykla visiems“).

REKLAMA
REKLAMA

Projektas įgyvendinamas vykdant Europos fondo trečiųjų šalių piliečių integracijai 2009 m. metinės programos, pirmo prioriteto - „Veiksmai, skirti įgyvendinti „Bendruosius pagrindinius imigrantų integracijos politikos Europos Sąjungoje principus“ - veiksmą “Programų ir veiklos, skirtų stiprinti Lietuvos visuomenės gebėjimą prisitaikyti prie įvairovės, palaikyti pasitikėjimo santykius su trečiųjų šalių piliečiais, taip pat stiprinti pritarimą integracijai, kūrimas ir tobulinimas". Projektas finansuojamas Europos Sąjungos lėšomis. Iš viso projekto įgyvendinimui skirta 162 608,16 Lt.

REKLAMA

Projektas „Mokykla visiems“ įgyvendinamas vienerius metus, nuo 2010 sausio 1d. iki gruodžio 31d. Jo tikslai - stiprinti pasitikėjimo santykius tarp Lietuvos bei trečiųjų šalių piliečių ir gebėjimą prisitaikyti prie įvairovės nuo ankstyvo amžiaus, kuomet susiformuoja pagrindiniai stereotipai, skatinti kitų kultūrų pažinimą, kultūrinį dialogą ir pritarimą integracijai mokyklose.

REKLAMA
REKLAMA

Pagrindiniai projekto akcentai - mokytojų kompetencijos didinimas ir naujų darbo su moksleiviais metodų diegimas. Projektas pradžioje vyko dviejų dienų seminarai, kuriuose 75 mokytojai iš 10 Lietuvos mokyklų (iš Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Šiaulių ir Vilniaus) įgijo teorinių žinių ir praktinių įgūdžių, padedančių stiprinti moksleivių gebėjimus prisitaikyti prie daugiakultūrės aplinkos, išsiugdyti tolerancijos, nediskriminavimo nuostatomis pagrįstas vertybes.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Įgytas žinias ir įgūdžius mokytojai praktiškai ir kūrybingai pritaikė organizuodami renginius „Mokykla visiems“, skirtus mokiniams bei platesnei mokyklos bendruomenei. Ieškodami veiksmingesnių bei moksleiviams patrauklesnių metodų, mokytojai rengė temines diskusijas įvairovės ir kultūrų dialogo temomis, kultūrų vakarus su Lietuvoje gyvenančiais trečiųjų šalių piliečiais, kultūrų dialogo „dirbtuves“, sporto renginius, „Forum“ teatro užsiėmimus ir kitas veiklas. Mokytojai teigė, kad bendros veiklos su trečiųjų šalių piliečiais sulaukė itin didelio moksleivių susidomėjimo. Šios veiklos skatino permąstyti ir keisti stereotipinį mąstymą, nepagarbos ir netolerancijos lygybės idealams nuostatas, abejingumą imigrantų teisėms.

REKLAMA

Renginiai mokyklose padėjo atskleisti nepakantumo problemos aktualumą. Projekto veiklose aktyviai dalyvavo daugiau kaip 1200 mokinių ir beveik 200 mokytojų. Kai kurie renginiai pritraukė ir tėvus, studentus ar atskirų vietos bendruomenių gyventojus. Visos gerosios praktikos aprašytos mokymo priemonėje mokytojams „Įvairovei atvira mokykla: kodėl ir kaip siekti kultūrų dialogo?“, kuri bus pristatyta ir išdalinta baigiamosios konferencijos metu.

Konferencijoje „Įvairovei atvira mokykla“ ekspertai ir projekto dalyviai pristatys projekto rezultatus, pasidalins įžvalgomis dėl inovacinių ir patrauklių metodų, įtraukiant moksleivius į aktyvią veiklą tolerancijos ugdymo procese. Diskusijose bus siekiama išsiaiškinti kodėl ir kaip skatinti atvirumą įvairovei mokyklose.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų