• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandienos verslo pasaulyje roko legendos Steveno Tylerio karjeros planavimo modelis tampa pavyzdžiu – dažnas pasirodymų vietos keitimas, nuolatinis naujovių atradimas ir ištikimų gerbėjų grupė, kuri lydi jus visur, rašo CNN.

REKLAMA
REKLAMA

Tai yra pagrindinė karjeros ekspertės Allison Hemming artėjančio pristatymo tema Austino mieste, Teksaso valstijoje, vyksiančiame SXSW renginyje. Tai, kas prasidėjo kaip filmų ir muzikos festivalis, dabar tapo technologijų renginiu, kurio tikslas yra surinkti duomenis apie skaitmeninio verslo pasaulio darbuotojų užgaidas ir rūpesčius.

REKLAMA

Talentų agentūros „Hired Guns“ generalinė direktorė A. Hemmings teigia, kad šiandien profesionalios ambicijos turi atitikti nuolatinius darbo rinkos pokyčius ir sumažintą darbo apsaugą. Jos teigimu, norintys, kad jų karjera ilgai truktų, gali pasimokyti iš roko legendos S. Tylerio.

REKLAMA
REKLAMA

Nebūkite vienos dainos grupėmis

Tokių vienkartinių hitų kaip „Right Said Fred“ grupės daina „I'm too sexy“, „Baha Men's“ „Who Let the Dogs Out“ ar „Los del Rio“ „Macarena“ patekimas į muzikos topų viršūnes muzikos pasaulyje gali suteikti nemažai privilegijų ir atsilyginti turais po visą pasaulį. Tačiau verslo pasaulyje darbuotojai negali tikėtis susilaukti ilgalaikės sėkmės atlikę vieną sėkmingą užduotį, ar gerai išlavinę tik vieną profesinį įgūdį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Turite prisiimti atsakomybę nuolat kurti, o nelaukti, kol jūsų viršininkas pateiks jums užduotį, – sako A. Hemming. – Ar aš darau dalykus, kurie man yra įdomūs, kurie mane skatina, padeda man mokytis ir leidžia man būti kūrybingam?“

REKLAMA

Neseniai atlikta talentų ir karjeros valdymo kompanijos „Right Management“ apklausa parodė, kad 84 proc. darbuotojų šiais metais ketina ieškotis naujo darbo. Tačiau ketinimai nebūtinai reiškia, kad jie pakeis savo darbovietę.

Šiandieninėje darbo rinkoje mobilumas tarp kompanijų ar net atskirų sektorų yra suvokiamas kaip vienintelis būdas kilti karjeros laiptais. „40 proc. žmonių, su kuriais mes dirbame keičia pramonės šaką arba keičia savo pareigas, – teigė „Right Management“ vadovas Douglasas Matthewsas. – Visa tai yra įgūdžių perdirbimas naujoms galimybėms. Tik profesionalūs darbuotojai sugeba tai atlikti.“

REKLAMA

Siekite didesnės arenos

„Vos tik suvokėte, kad turėsite kelias grupes, kaip ir bet kuri žinoma roko žvaigždė, jūs turite prisiimti atsakomybę sau – kodėl iš jūsų bus pareikalauta gauti didesnę koncertų salę“, – toliau pasakoja A. Hemming.

Ji pataria darbo ieškantiems asmenims mažiau galvoti apie tą darbą, kurį dabar dirba, ir daugiau skirti dėmesio į tai, koks yra galutinis jūsų tikslas ir ko reikės šiam tikslui pasiekti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Karjeros patarimus savo tinklaraštyje dalinanti Penelope Trunk pastebi, kad stabiliausias karjeras turintys darbuotojai nuolat įgauna naujų įgūdžių. Tačiau kartu ji pabrėžia, kad nuolatinis mokymasis nevyksta vienu metu ir vienoje vietoje.

„Daugiausiai yra išmokstama tuomet, kai yra padaromas didelis ir teigiamas poveikis visur, kur tik jūs pasirodote, – sako ji. – Mes sukuriame savo karjeros stabilumą prisiimdami atsakomybę už savo mokymosi kreivę. Įgūdžių kūrimas reikalauja nuolatinio darbo vietos keitimo, nes po 18 mėnesių bet kuriame darbe mūsų mokymosi kreivė staiga tampa lygi.“

REKLAMA

Tai gali reikšti, kad gali tekti sutikti dirbti už mažesnę algą toje darbovietėje, kur esate šiek tiek mažiau kvalifikuotas ar kurioje jūsų viršininkas gali tapti jūsų mokytoju. Norint pasiekti ambicingų tikslų, derėtų susiplanuoti 2–3 darbus į priekį.

REKLAMA

„Turite žinoti, ką jūs norite pasiekti, kokiose kompanijose norite dirbti ir, galiausiai, kaip visa tai pasieksite“, – sako A. Hemming.

Susikurkite savo gerbėjų ratą

Per kompanijas šuoliuojantys karjeristai nuolat praranda ir vėl susiranda savo kolegas bei mokytojus. Jie turi atrasti būdą, kaip išlaikyti savo gerbėjų ratą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Aš nekalbu vien tik apie „Twitter“ pasekėjus. Kaip jūs kuriate koalicijas kompanijose, kuriose dirbate?, – klausia A. Hemming. – Kaip pateikiate rekomendacijas apie save?“

Karjeros specialistė pabrėžia būtinybę kurti santykius. „Jei Bruce'as Springsteenas scenoje dainuotų bet kokią dainą, kurią tik panorėtų, jo fanai galbūt nebūtų tokie susižavėję“, - sako ji.

REKLAMA

Anksčiau verslininkams užtekdavo surinkti 3–4 rekomendacijas per visą savo karjerą. Tačiau tokiais tempais besikeičiant darbo rinkai, A. Hemming prognozuoja, kad jauniems darbuotojams ateityje gali tekti paskambinti rekomendacijas apie juos pateikusiems asmenims net po kelias dešimtis kartų.

Protingi profesionalai išplečia kolegų skaičių, iš kurių ateityje gali paprašyti pateikti rekomendacijas apie juos. „Jums reikia išplėsti tai, ką aš vadinu gyvybiškai svarbių santykių skaičių, asmenų, į kuriuos galėsite kreiptis dėl rekomendacijų“, – teigia karjeros specialistas Keithas Ferrazzis. Pasak jo, tai yra aktyvus abipusis įsitraukimas, kuomet žmonės galvoja, kaip ateityje galės padėti vieni kitiems tapti sėkmingais darbuotojais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų