• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Patvirtinti 2011-2013 m. pradinio, pagrindinio ir vidurinio ugdymo bendrieji planai. Šie teisės aktai suteikia mokyklai daugiau laisvės įgyvendinant dalykų programas, organizuojant ugdymo procesą ir teikiant mokiniui reikalingą mokymosi pagalbą. Švietimo ir mokslo ministerija nustato tik privalomų mokymosi dalykų sąrašą ir minimalų jiems skiriamų valandų skaičių, o dauguma kitų nuostatų yra rekomendacinio pobūdžio.

REKLAMA
REKLAMA

„Dabar mokykla galės savarankiškai kurti mokyklos ugdymo turinį ir priimti sprendimus, kaip mokyti tuos vaikus, kurie pasižymi ypatingais gabumais ir tuos, kuriems reikia papildomos pagalbos, - sako švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius. - Mokyklai sureikiama proga panaudoti savo kūrybines galias, sukauptą patirtį ir kartu prisiimti atsakomybę už ugdymo proceso rezultatus“.

REKLAMA

Svarbi naujovė - laikinos mokymosi grupės, kuriose, kad ir vienas ar du mokiniai, priklausomai nuo mokyklos turimų lėšų, galės diferencijuotai mokytis pasirinktų dalykų. Papildomos pedagoginės pagalbos gali prireikti tiems, kurie dėl ligos ar kitų priežasčių atsiliko nuo bendro kurso. Jeigu pagrindinės mokyklos mokinys patiria mokymosi sunkumų, pavyzdžiui, tėvams grįžus iš ilgalaikio buvimo užsienyje, arba mokosi itin sėkmingai, jam gali būti sudaromi individualūs įvairių formų mokymosi planai.

REKLAMA
REKLAMA

Vidurinio ugdymo programų bendrosiose nuostatose mokyklos skatinamos sudaryti sąlygas mokiniams užsiimti savanoriška veikla, formuoti savo pasiekimų aplankus ir pan.

Nuo ateinančiųjų mokslo metų visi vienuoliktų klasių mokiniai pradės mokytis pagal bendrą lietuvių kalbos ir literatūros programą. Mokiniams, besimokantiems tautinių mažumų mokyklų 11-ose klasėse, lietuvių kalbos pamokų skaičius didėja po 1,5 pamokos per savaitę, 5–8-ose klasėse - dviem pamokomis, 9–10-ose klasėse – puse pamokos, pradinėse – viena pamoka per savaitę daugiau negu iki šiol.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Viduriniame ugdyme užsienio kalbos bus mokomasi pagal Europos Sąjungoje priimtus lygius A1, A2, B1, B2. Ir privalomajai, ir pasirenkamajai kalbai skiriamas vienodas pamokų skaičius per dvejus metus, taip pat bus stiprinamas antros užsienio kalbos mokymasis.

REKLAMA

Bendruosiuose planuose akcentuojama būtinybė skatinti tėvų partnerystę, organizuojant įvairesnes ugdymo formas, įtraukiant juos į mokinių karjeros planavimo užsiėmimus.

Kitais mokslo metais 5-12 kl. mokiniams numatytos papildomos trumpos vienos ir dviejų dienų atostogos vasario mėnesį ilgiausiu mokymosi periodu – tarp Kalėdų ir Velykų.

REKLAMA

Bendrieji ugdymo planai atnaujinami kas dveji metai. Rengiant šį projektą buvo įtraukti mokyklų vadovai, jų pavaduotojai, mokytojai, savivaldybių atstovai.

Dokumentuose yra daugiau rekomendacinio pobūdžio nuostatų, o ne griežto reguliavimo. Tai leis mokykloms efektyviau, lanksčiau organizuoti ugdymą, geriau prisitaikyti prie mokinių ir mokyklos bendruomenės poreikių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų