• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kokia jūsų darbo patirtis? Taip dažniausiai skamba vienas pirmųjų klausimų, atėjus į darbo pokalbį. Ką į šį klausimą atsakyti jaunam žmogui, kuris ką tik baigė studijas? Kaip įgyti patirties ir į darbo pokalbį ateiti kupinam ryžto bei pasitikėjimo savimi?

REKLAMA
REKLAMA

Tuo neabejoja Marija Miselytė, bendrovės „CVO Reqruitment“ personalo atrankų konsultantė, įsitikinusi, kad net ir neturėdami darbo patirties jaunuoliai yra pajėgūs konkuruoti darbo rinkoje.

REKLAMA

„Kasdien bendraudama su verslo įmonėmis ir žmonėmis, kurie ieško darbo, girdžiu, ko nori viena pusė ir ko tikisi bei ką gali pasiūlyti kita. Dažniausiai skelbimuose pastebimas reikalavimas – ne mažesnė kaip 2 metų analogiško ar panašaus darbo patirtis, nes per tiek laiko žmogus išmoksta dirbti savarankiškai. Visi darbdaviai nori darbuotojo, turinčio darbo įgūdžių, nes tikisi, kad jis pateisins jų lūkesčius. Priimdami žmogų be patirties, jie žino, kad reiks daug laiko skirti naujoko mokymams, o tai reiškia ir papildomas išlaidas, tačiau įgyti patirties bei įgūdžių gali ir studentas, tereikia noro ir pasiryžimo“, – neabejoja personalo atrankų konsultantė M. Miselytė, Vilniaus kooperacijos kolegijos organizuotoje tarptautinėje konferencijoje „Studijų tarptautiškumo problematika studentų, dėstytojų, darbdavių požiūriu“ skaičiusi pranešimą „Reikalinga darbinė patirtis. Iš kur jos gauti studentui?“.

REKLAMA
REKLAMA

Dar studijuojant specialistė siūlo pasidomėti Europos Sąjungos iniciatyvomis, kurios skatina bendradarbiavimą tarp verslo organizacijų ir švietimo įstaigų. Šių ir kurių tikslas - suteikti galimybę jauniems žmonėms padirbėti ir atlikti praktikas. Kita galimybė įgyti darbo patirties – bendradarbiauti su jaunimo verslumą skatinančiais centrais, kuriuose jaunuoliai gali sužinoti, nuo ko pradėti kurti savo verslą, susipažinti su bendraminčiais, užmegzti naudingus ryšius.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Specialistės teigimu, iniciatyvūs žmonės daugelyje įmonių yra laukiami, todėl kiekvienas studentas gali kreiptis į bet kurią organizaciją, kurioje norėtų atlikti praktiką. Nors už tai greičiausiai niekas nemokės, tačiau įgyta patirtis bus vertinga ieškant darbo ateityje. Nevertėtų pamiršti, kad yra tikimybė, jog palikus gerą įspūdį vadovams, gali būti pasiūlytas ir darbas.

REKLAMA

Svajojantiems apie tarptautinę karjerą, vertėtų pagalvoti apie studijas arba praktiką užsienyje.

„Tarptautinę patirtį vertina daugelis organizacijų, o jos galima įgyti išvažiavus padirbėti į užsienį ar atliekant stažuotę tarptautinėje įmonėje. Taip žmogus išmoksta dirbti bei bendrauti su skirtingų tautybių žmonėmis, susipažįsta su skirtingomis kultūromis“, – teigė personalo specialistė.

REKLAMA

M. Miselytė siūlo nepamiršti ir daugybės savanoriškų organizacijų, kuriose studentai gali išmokti priklausyti komandai, dirbti su kitais žmonėmis, lavina konkrečios srities įgūdžius.

Vilniaus kooperacijos kolegijos direktorius Romualdas Pusvaškis įsitikinęs, jog svarbiausia, kad jaunas žmogus nebijotų įgyvendinti savo idėjų, kad ir kokios jos būtų. Savarankiškai imtųsi iniciatyvos ir ieškotų papildomų mokymosi ir tobulėjimo galimybių. Nors dauguma darbdavių nori, kad naujas darbuotojas turėtų tam tikrų įgūdžių, bet vis dažniau pasigirsta ir nuomonių, kad už patirtį daug svarbiau – žmogaus iniciatyvumas, verslumas bei sugebėjimas šias savybes tinkamai panaudoti.

 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų