Briuselyje vykusiame Europos inovacijos ir technologijos instituto (EIT) fondo Metiniame inovacijų forume trisdešimt jaunųjų lyderių – verslo, aukštojo mokslo ir mokslinių tyrimų sričių atstovų – dalijosi savo įkvepiančiomis idėjomis su politikais ir įmonių vadovais. Jauni specialistai, verslininkai ir studentai pateikė idėjų, kaip būtų galima plėtoti verslą įvairiausiose srityse – nuo sveikatos priežiūros iki energijos gamybos ar rinkos informacijos. EIT fondo jaunųjų lyderių programos tikslas – atrasti naują gabių verslininkų kartą, galinčią paskatinti tvarias inovacijas ES.
Metinį inovacijų forumą atidarė už švietimą, kultūrą, daugiakalbystę ir jaunimą atsakinga Europos Komisijos narė Androulla Vassiliou, kuri taip pat atsako už EIT. Ji kalbėjo: „Pernelyg ilgai politikai rėmėsi viena idėja – kad investicijos į mokslinius tyrimus skatina inovacijas. Tai iš tiesų gali būti neišvengiama, tačiau vien to nepakanka. Kokybiškas švietimas yra ypač svarbus ieškant gabių žmonių, nuo kurių prasideda bet kuri inovacija. Sveikinu čia susirinkusius jaunuosius lyderius – jie įrodo, kad Europoje yra labai daug gabių žmonių: aukštojo mokslo, institucijų, mokslinių tyrimų ir verslo sektoriuose, taip pat socialinių mokslų, teisės, inžinerijos, chemijos, fizikos ir IT sektoriuose. Galime ir privalome skatinti inovacijas remdami į verslumą, bendradarbiavimą ir daugiadalykiškumą orientuotą švietimą.“
Renginyje dalyvavusi už skaitmeninę darbotvarkę atsakinga Komisijos pirmininko pavaduotoja Neelie Kroes pridūrė: „Turime klausytis jaunimo. Jie turi energijos ir gabumų, leisiančių sukurti naują Europą ir užtikrinti geresnę ateitį. Labai džiaugiuosi, kad EIT fondas suteikia galimybę atsiskleisti šiems puikiems žmonėms ir jų idėjoms.“
Svarbiausia Metinio inovacijų forumo tema – duomenimis grindžiamų inovacijų nauda visuomenei ir ekonomikai. Dabar sukuriama daugiau duomenų nei bet kada iki šiol, tačiau Europa dar turi išmokti panaudoti visą jų potencialą sprendžiant šiuolaikinius ekonominius, aplinkosaugos ir socialinius uždavinius. Duomenimis grindžiamos inovacijos būtinos ekonomikos augimui – jos užtikrina geresnes viešąsias paslaugas ir veiksmingesnį energijos panaudojimą.
EIT fondo atrinkti jaunieji lyderiai dalyvauja inovacijų ir verslumo mokymo programoje, pagal kurią buvo surengta seminarų Jungtinėje Karalystėje ir Belgijoje, taip pat interneto pamokų, kurių mokslinę medžiagą parengė Londono karališkasis koledžas. Vėliau šiais metais fondas ketina pradėti programą, pagal kurią bus siūlomos stažuotės fondą įkūrusiose organizacijose, kurios padės ugdyti jaunimo verslumo ir inovacijų įgūdžius.
Pagrindiniai faktai
EIT fondą kaip nepriklausomą labdaros organizaciją 2010 m. įsteigė Europos inovacijos ir technologijos institutas (EIT). Šis pirmasis ES agentūros sukurtas fondas subūrė įvairias panašiomis vertybėmis besivadovaujančias organizacijas ir bendroves, norinčias plėtoti Europos inovacijų ir verslumo kultūrą. Jo tikslas – papildyti EIT veiklą ir pagerinti jos rezultatus įtraukiant į gabaus jaunimo programas ir panašias iniciatyvas protingiausius Europos žmones. EIT fondą įsteigė dešimt pirmaujančių bendrovių: „Agfa Gevaert“, „Akzo Nobel“, „Alcatel-Lucent“, „BNP Paribas“, „Ernst & Young“, „Google“, „Intel Labs Europe“, MOL, „Solvay“ ir „Vodafone Institute for Society and Communications“.