„Sukčiai siautėja toliau. Šįkart jie savo melagystėms skleisti pasirinko Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerijos pavadinimą. Taip tikisi, kad informacija bus patikimesnė“, – rašoma socialinio tinklo „Facebook“ Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie SAM puslapyje.
Įraše atkreipiamas dėmesys į tai, kad:
- Oficiali Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija interneto svetainė atrodo visiškai kitaip: kitokios spalvos, teksto šriftas, kitaip išdėstytos rubrikos.
- Tokia gydytoja urologė andrologė Eglė Varnelytė neegzistuoja.
- Tokios įstaigos kaip Lietuvos Urologijos ir intervencinės radiologijos tyrimų institutas Lietuvoje nėra.
- „Uromexil Forte“ yra neaiškios kilmės produktas, kuris pristatomas kaip stebuklingas vaistas prostatitui gydyti. Tai – tiesos neatitinkanti informacija.
- Primename, kad prekyba vaistais ar kosmetikos gaminiais, taip pat šių produktų reklama nėra Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministerija veiklos sritis, tad tai turėtų būti vienas pirmųjų indikatorių žmonėms atskiriant – tiesa ar melas skelbiamoje informacijoje.
Taip pat socialinio tinklo „Facebook“ Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos prie SAM puslapyje pažymima, kad apgaulinguose straipsniuose netrūksta rašybos, skyrybos, logikos klaidų:
„Būkite budrūs ir nepirkite neaiškios kilmės preparatų. Nerizikuokite savo ir savo artimųjų sveikata. Visada galima pasitikrinti, ar siūlomas įsigyti produktas yra registruotas kaip vaistas.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!