REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
10
Asociatyvi nuotrauka (nuotr. 123rf.com)

Visagine įsikūrusią Anastasiją Zanevskają gyvenimas motinystės džiaugsmu apdovanojo triskart. Pirmagimei Uljanai jau 14 metų, tačiau dėl patirtos gimdymo traumos mergaitė nevaikšto, nekalba ir nemato. Tam, kad dukra stiprėtų, itin reikalinga intensyvi reabilitacija, tačiau šeimai tam reikalinga suma per didelė.

10

Visagine įsikūrusią Anastasiją Zanevskają gyvenimas motinystės džiaugsmu apdovanojo triskart. Pirmagimei Uljanai jau 14 metų, tačiau dėl patirtos gimdymo traumos mergaitė nevaikšto, nekalba ir nemato. Tam, kad dukra stiprėtų, itin reikalinga intensyvi reabilitacija, tačiau šeimai tam reikalinga suma per didelė.

REKLAMA

Neseniai 14 gimtadienį atšventusiai Uljanai visą savo neilgą gyvenimą teko kovoti, kapstytis iš pačių sunkiausių situacijų, iškęsti ne vieną operaciją ir gyventi nuolatiniame skausme.

Mama sako, kad reabilitacija nepakels Uljanos iš neįgaliojo vežimėlio, tačiau gali padėti palengvinti skausmus, kurie mergaitę dėl raumenų silpnumo ir sąnarių kontraktūros kankina kone nuolat.

Gimdymą prisimena su siaubu

Prisimindama laukimo laikotarpį, Anastasija pasakoja, kad nėštumas praėjo sklandžiai, šeima su džiaugsmu labai laukė pirmagimės atėjimo į šį pasaulį. Tačiau gimdymo metu viskas subyrėjo į šipulius...

REKLAMA
REKLAMA

„Gimdymo metu prasidėjo komplikacijos, buvo labai sunku ir baisu. Uljanos galvutė buvo įspausta mano dubens kauluose, mažylė negalėjo išeiti ir kentėjo nuo deguonies bado. Akušeriams teko jėga stumti Uljaną ir traukti ją vakuumu“, –  siaubingai sunkius momentus prisimena pašnekovė.

REKLAMA

Po gimdymo ant dukros galvytės atsirado aiškiai matoma cefalohematoma su skysčiu, tai – gimdymo traumos pasekmė.

Uljaną stebėjęs neurologas paskyrė žolelių pagrindo lašus ir vis kartojo, kad su laiku tai savaime praeis. Tik grįžus namo situacija nė kiek negerėjo:

„Namuose Uljanos svoris augo labai silpnai, kiekvienas maitinimas pasibaigdavo vėmimu, todėl jai pradėjo gydyti skrandį. Tuo metu aš buvau labai jauna, nenuovoki ir finansiškai neaprūpinta.

Dabar aš suprantu, kad tada reikėjo skubiai važiuoti į sostinę ir daryti smegenų tyrimus. Manau, visa tai susiję...“

REKLAMA
REKLAMA

Pasekmės visam gyvenimui

A. Zanevskajos teigimu, virškinimo gerinimui skirti vaistai ir bifidobakterijos visiškai nepadėjo. Tik baisiausia dar buvo priešakyje.

„Vieną kartą Uljana apsivėmė miegodama, kai gulėjo ant nugaros. Po to greitoji, ligoninės priėmimo skyrius, greitoji iki Vilniaus, reanimacija, koma...

Diagnozė – asfiksija, hipoksinis smegenų pažeidimas. Prognozės buvo skirtingos, net mirtis“, –  graudinasi mama.

Sunku įsivaizduoti, ką teko išgyventi šeimai, matant vis prastėjančią dukros sveikatą. Anastasija neslepia – norėjosi išsikalbėti, bet kaustė baimė. O galiausiai suprato, kad turi būti stipri dėl savo dukrelės:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Tuo metu labai trūko psichologo, bet pati kreiptis pagalbos drovėjausi ir bijojau. Laikui bėgant supratau, kad reikia gyventi toliau, kovoti ir užsiimti su vaiku.“

Šiandien dėl patirtų komplikacijų Uljana nevaikšto, nekalba, nemato, dėl nusilpusių raumenų išsivystė stuburo skoliozė. Kankino siaubingi epilepsijos priepuoliai, jų metų raumenų spazmai būdavo tokie stiprūs, kad išnirdavo sąnariai.

„Per savo neilgą gyvenimą Uljana patyrė jau tris operacijas, atstatant išnirusius sąnarius. Šiuo metu epilepsijos priepuolių nėra, tikimės, kad tai mūsų paskutinė operacija“, –  viltingai sako Anastasija.

Turi vienintelę svajonę

Visai neseniai Uljanai nuimtas didelis sunkus gipsas, atliekama planinė reabilitacija, nes ilgą laiką nešiojant gipsą sunyksta raumenys. Tačiau to neužtenka.

REKLAMA

„Būtinas papildomas mankštų, padedančių atsistatyti, kompleksas. Šią šiuolaikišką ir efektyvią reabilitaciją gali suteikti specialistų reabilitologų komanda iš Slovakijos medicinos centro „AXIS“, turinti unikalią įrangą“, – pasakojo A. Zanevskaja.

Uljana vieną kartą jau lankėsi Slovakijoje ir išbandė reablitacijos kursą „AXIS“ centre: „Aš prisimenu, kaip gerai dukrelė jautėsi tuo periodu, kaip džiaugėsi trumpomis atokvėpio valandėlėmis, nelydimomis skausmo...“

Šeimoje auga dar du vaikučiai, tad šeimai apmokėti dar vieną reabilitacijos kursą – per didelė finansinė našta, todėl šeima kreipiasi pagalbos. Tai leistų Uljanai bent kuriam laikui atsikvėpti nuo nuolatinio skausmo:

REKLAMA

„Žinoma, net ir tokia kvalifikuota pagalba nepakels Uljanos iš vežimėlio neįgaliesiems, bet ši pagalba labai padėtų sustiprinti raumenis, idant būtų išvengta sąnarių kontraktūros progresavimo, dėl kurio ribojimas tampa labai ribotas, be to, tai sukelia skausmus.“

Prie Uljanos ir jos šeimos išsipildymo gali prisidėti kiekvienas žemiau nurodytais rekvizitais:

Gavėjas: Uljanos Karpovos labdaros ir paramos fondas; Sąskaitos nr.: LT617300010173478511; Juridinio asmens kodas: 306120027; Mokėjimo paskirtis: Pagalba Uljanai; Bankas: Swedbank; Banko SWIFT kodas: HABALT22.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų