Vilnius pražydo vasariniais žiedais: akį traukia viena detalė

Šiandien Vilniaus universiteto Botanikos sodo muziejuje atidaryta gražiausių vasaros gėlių paroda, kuri pritraukė daugelio vilniečių dėmesį.

106

Šiandien Valstybės dienos ir Mindaugo karūnavimo šventės proga Vilniaus universiteto botanikos sodo muziejuje atidaryta gražiausių vasaros gėlių paroda. Parodos lankytojai išvydo pačius gražiausius vasaros žiedus: lelijų, viendienių, rožių, levandų, ramunių, flioksų bei daug kitų žydinčių augalų.

(106 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Išvyskite patys: gražiausių vasaros gėlių paroda

Eksponuojamos gėlės iš kolekcijų

Parodoje taip pat eksponuojami gėlių žiedai iš šių kolekcijų: Vilniaus universiteto Botanikos sodo Kairėnuose ir Vingio skyriaus, Šiaulių universiteto Botanikos sodo bei Lietuvos gėlių selekcininkų draugijos narių kolekcijų.

Taip pat pristatoma unikali miežių mutantų kolekcija, kuri yra tokia vienintelė Lietuvoje ir kaupiama VU Botanikos sodo mokslininkų.

Parodos lankytojai gali susipažinti su pačiomis naujausiomis ir įdomiausiomis šiuo metu Lietuvoje auginamomis gėlėmis, su lietuvių selekcininkų kuriamomis gėlėmis bei kitais žydinčiais sumedėjusiais augalais.

Džiugina trečius metus

Gražiausių vasaros gėlių paroda VU Botanikos sode vyksta jau trečius metus iš eilės, tad organizatoriai siekia, kad tai taptų gražia tradicija, kuri suburtų ir kitų Lietuvos universitetų Botanikos sodus bei visus Lietuvos augalų selekcininkus ir mokslininkus, kuriančius naujus dekoratyvinius augalus.

Tuo siekiama paskatinti dekoratyvinių augalų kūrėjus ne tik kurti naujoves, bet ir pristatyti rezultatus plačiai visuomenei, nes augalų selekcija ir naujų veislių kūrimas yra sunkus, daug laiko ir lėšų kainuojantis mokslinis darbas.

Džiugu tai, kad VU Botanikos sodas yra vienas didžiausių ir vienas aktyviausių sodų tiek visame Baltijos jūros šalių regione, tiek ir Rytų bei Vidurio Europoje, o sodo augalų kolekcijos taip pat vienos iš gausiausių šiame regione, turinčios daugiau kaip 10 000 pavadinimų augalų, kai kurios iš jų reikšmingos ir Europos mastu.

REKLAMA

(40 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Vilniuje pražydo sakuros

Čia kaupiamas, tiriamas, vertinamas unikalus mūsų krašto augalų genofondas bei saugomas neribotą laiką. Vien sodo žolinių dekoratyvinių augalų kolekcijose saugoma per 600 Lietuvos selekcininkų sukurtų vertingų hibridų ir veislių pavyzdžių, 313 sode saugomų augalų pavyzdžių yra įrašyti į nacionalinio augalų genofondo sąrašus.

Tad vienas svarbiausių VU Botanikos sodo tikslų – ne tik kaupti augalų kolekcijas, bet ir supažindinti jas su visuomene. Todėl parodoje ypatingas dėmesys bus skirtas lietuvių selekcininkų sukurtoms ir kuriamoms augalų veislėms.

Paroda vyks:

Liepos 5 d. 12.00-19.00 val. Liepos 6 d. 10.00-19.00 val. Liepos 7 d. 13.00-19.00 val. Liepos 8 d. 10.00-19.00 val.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų