Vilniuje girta moteris namuose pagimdė vaiką

Vasario 15 d. apie 20 val. 15 min. Vilniuje, namuose, neblaivi (2,65 prom. alkoholio) moteris (g. 1981 m.) pagimdė kūdikį.

Moteris ir kūdikis paguldyti į ligoninę, apie tai pranešė policija.

Vilniaus apskrities VPK Komunikacijos poskyrio vedėja Julija Samorokovskaja tv3.lt patvirtino, kad toks įvykis buvo užregistruotas. Per dešimt dienų bus nuspręsta, ar bus pradėtas iki teisminis tyrimas. Pirmiausia reikia sulaukti medikų išvadų.

Turimomis žiniomis, moteris galėjo pagimdyti savo namuose Žirmūnuose arba Antakalnyje.

Turimais duomenimis, kūdikį pagimdžiusiai motinai gali būti pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl sunkaus sveikatos sutrikdymo dėl neatsargumo. Tokiu atveju jai grėstų laisvės atėmimas iki trijų metų arba areštas.

Ne pirmas atvejis

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Klaipėdos teisme šiuo metu nagrinėjama byla dėl moters, kuri girta pagimdė vaiką.

Pernai balandį 2,02 promilių alkoholio kraujyje turėjusi telšiškė, pagimdė mergytę, kurios kraujyje medikai nustatė mirtiną dozę – net 4,09 promilės alkoholio. Nors prokurorai siūlo nuteisti moterį dviems metams lygtinai, o gimdyvė savo kaltę pripažįsta, jos advokatas siekia išteisinimo, esą negimęs kūdikis nėra žmogus. 

Taip pat pernai balandį į Kauno klinikas iš Klaipėdos universitetinės ligoninės atvežta dar viena girta gimdyvė. Jai nustatytas didesnis nei trijų promilių girtumas, o šlapime rasta ir narkotinių medžiagų.

Medikai apgailestauja: tai – ne retas atvejis

Alkoholį geriančios nėščiosios, pasak medikų, daliai lietuvaičių, deja, įprasta praktika. Lietuvoje kasmet apie 800 vaikelių gimsta pavojuje, nes jų mamos, net ir besilaukdamos, kilnojo taureles. Dėl alkoholio padarytos žalos kartais kūdikiams diagnozuojamas vaisiaus alkoholinis sindromas – tokiu atveju vaikelis visą likusį gyvenimą lieka pasmerktas įvairiems raidos sutrikimams – ir išvaizdos pokyčiams, ir intelektinei negaliai. 

REKLAMA

Vilniaus sutrikusio vystymo kūdikių namuose rasime ne tik gyvybės langelį, bet ten dienas leidžia be tėvų globos likę, įvairių negalių turintys vaikai. Dienos centre mažieji gyvena tol, kol būna įvaikinami. Įstaigos vadovė pasakoja, kad čia patenkantys kūdikiai turi įvairiausių sutrikimų. Ir dažnas jų gimsta su vaisiaus alkoholiniu sindromu.

„Plačiąją prasme, tiek, kas buvo prieš 3 metus, ir šiuo periodu, 90 proc. čia patenkančių vaikų turi alkoholinį vaisiaus sindromą, daugiau ar mažiau išreikštą“, – sako kūdikių namų direktorė Renata Rimdžiuvienė.

Įstaigos vadovė neslepia, kad dalis vaikų centre užsibūna ir iki 18-os metų. Užsieniečių šeimos įvaikinimo klausimais čia lankosi dažniau, nei Lietuvoje gyvenančios poros. Ir įtėviai iš užsienio paprastai būna atlaidesni pamestinuko sveikatos bėdoms.

 

 


Rašyti komentarą...
k
kauniete
2020-02-17 09:17:06
Pranešti apie netinkamą komentarą
didesnio siaubo nera atimti iskarto kudiki nes per gerimus prazudys vaikeli
Atsakyti
-1

j
jura
2020-02-17 09:19:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
vaikelis irgi gime su promilemis per tokia chrone
Atsakyti
-2

E
Ema
2020-02-17 09:15:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
Čia jau labai baisu kokia dar girta moteris pagimdytu vaika.
Atsakyti
-5

SKAITYTI KOMENTARUS (22)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų