• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) dar kartą atkreipia visuomenės dėmesį į tymų grėsmę ir ragina tėvus skiepyti vaikus. 

Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) dar kartą atkreipia visuomenės dėmesį į tymų grėsmę ir ragina tėvus skiepyti vaikus. 

REKLAMA

Kaip teigia sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, tėvams būtina įvertinti ne tik savo vaikų situaciją, bet ir kokią grėsmę nesiskiepijimas kelia kitiems visuomenės nariams, ypač – kūdikiams.

„Ligos plitimui užkertamas kelias, kai 95 iš 100 žmonių yra turi imunitetą ligai. Lietuvoje stebimas ženklus paskiepijamų vaikų dalies mažėjimas, dėl to formuojasi imlių tymams žmonių grupės ir tymų virusas gali plisti. Tokiu atveju labai išauga rizika tiems, kurie yra neskiepyti, pavyzdžiui, vaikams iki vienerių metų amžiaus“, – sako A. Veryga.

Ministras A. Veryga kviečia tėvus domėtis įrodymais pagrįsta informacija, o ne viešojoje erdvėje skleidžiamais mitais, ir kreiptis į sveikatos priežiūros įstaigas dėl vaikams priklausančių skiepų.

REKLAMA
REKLAMA

Kovo 12 d. duomenimis, Lietuvoje patvirtinta apie 120 tymų atvejų, iš jų maždaug pusė – Kaune. Apie trečdalį susirgusiųjų – neskiepyti vaikai. Tymų atvejų skaičius ir toliau auga.

REKLAMA

Skaičiuojama, kad kai kuriose savivaldybėse paskiepijama mažiau nei 90 proc. vaikų, ir tai sudaro prielaidas tymų virusui plisti, ateityje sukeliant ligos protrūkius. Iš didžiųjų miestų padėtis itin pavojinga Kaune ir Klaipėdoje.

Paskiepijamų vaikų dalis mažėja nuo 2009 metų – 2009 m. siekė 97,0 proc., 2018 m. – vos 92,2 proc.). Tai kelia realią grėsmę žmonėms, kuriems skiepytis pagal amžių dar anksti, ar tiems, kuriems nesusiformavo imunitetas po skiepų, susirgti tymais.

REKLAMA
REKLAMA

Labai svarbu, kad kuo daugiau žmonių būtų pasiskiepiję ne tik nuo tymų, bet ir raudonukės bei epideminio parotito. Kad susiformuotų ilgalaikis imunitetas, vaikai nuo šių trijų ligų skiepijami du kartus – pirmąja doze 15-16 mėn. amžiaus, antrąja – 6-7 metų amžiaus.

Kaip rodo kitų Europos šalių pastarųjų metų patirtis, žmonėms nesiskiepijant gali kilti protrūkių, sukeliančių tūkstančius ligos atvejų ir net nusinešančių dešimtis gyvybių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Norint išvengti protrūkių, būtina išlaikyti siektiną pasiskiepijusių žmonių procentą (95 proc.) kiekvienoje savivaldybėje, visoje šalyje. Tai yra vienintelė priemonė, leidžianti užtikrinti, kad nebūtų protrūkių, ir net išnaikinti tymus kaip susirgimą iš viso. To siekia visos pasaulio šalys.

Visos tarptautinės organizacijos, įskaitant Pasaulio sveikatos organizaciją, Europos Tarybą, Europos Komisiją ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centrą, ragina šalis siekti, kad pasiskiepijusių žmonių būtų tiek, kiek leistų užkirsti kelią ligos protrūkiams, bei bendromis jėgomis išnaikinti tymus ir raudonukę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų