REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Su įtampa susiduria daugelis šiuolaikinių žmonių. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas drauge su „Eurovaistinės“ vaistininke Jovita Alekniene aptarė ne tik streso daromą žalą, bet ir patarė, kaip su tuo kovoti.

Su įtampa susiduria daugelis šiuolaikinių žmonių. TV3 laidoje „Kviečiame daktarą“ profesorius Alvydas Unikauskas drauge su „Eurovaistinės“ vaistininke Jovita Alekniene aptarė ne tik streso daromą žalą, bet ir patarė, kaip su tuo kovoti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Stresas kenkia visam organizmui

A. Unikauskas pastebi, kad nors daugelis pacientų stengiasi sveikai maitintis ir sportuoti, vis dėlto, kenčia nuo nuolatinio streso.

REKLAMA

Ilgalaikis stresas ir įtampa organizmą veikia itin neigiamai:

  • Paralyžiuoja imuninę sistemą
  • Provokuoja raumenų atrofija
  • Mažina testosterono kiekį
  • Baltymus paverčia cukrumi
  • Sutrikdo virškinimą
  • Mažina tulžies gamybą
  • Sukelia nemigą
  • Kietina vidurius

Pagalba iš gamtos

Pasak profesoriaus, norintiems suvaldyti stresą gali pagelbėti adaptogenai.  

„Adaptogenai, tai tam tikri augalai ir grybai, kurie padeda aprūpinti organizmą antioksidantais, mažina uždegimines reakcijas, stiprina imuninį atsaką. Dabar vis dažniau prabylama apie adaptogenų savybes mažinant stresą. Pasirodo, kad šios medžiagos gali padėti kovoti tiek su ilgalaikiu, tiek su trumpalaikiu stresu, nemiga ir nerimu. Adaptogenų galima rasti tokiuose augaluose, kaip ašvaganda, kordicepsas ir ženščenis. Žinoma, prieš įsigyjant maisto papildus vertėtų pasitarti su gydytoju arba vaistininku“, – pataria J. Aleknienė.

REKLAMA
REKLAMA

A. Unikausko ir J. Aleknienė primena, kad taip pat reikėtų nepamiršti ir magnio.

„Magnis itin veiksmingai kontroliuoja antinksčiuose išskiriamą kortizolį. Taip pat, jeigu magnis vartojamas su B grupės vitaminais, stiprinama visa nervinė sistema“, – dalinasi vaistininkė.

Nepamirškite mylimos veiklos

Laidos vedėjas sako, kad iš pradžių vertėtų griebtis ne maisto papildų ir žolelių, o paprasčiausių kūrybinių veiklų.

„Tyrimai rodo, kad mūsų nervinę sistemą labai palankiai veikia kūrybinė veikla. Nesvarbu ar mėgstate tapyti, spalvinti, groti, dainuoti, o gal megzti – visos šios veiklos veikia, kaip pati tikriausia terapija. Apskritai, turėti hobį, nesvarbu kokį, yra labai naudinga“, – sako A. Unikauskas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

8-8-8 taisyklė

„Antėja“ psichiatrė-psichoterapeutė Greta Domantaitė atkreipia dėmesį, kad šiuolaikiniame pasaulyje išvengti streso beveik neįmanoma, todėl svarbu sąmoningai jį kontroliuoti.

„Viena paprasčiausių priemonių, kuri gali padėti pasijusti geriau yra rutinos laikymasis. Patarčiau 8 valandas skirti darbui, 8 – poilsiui ir 8 – miegui. Taip pat svarbu pastebėti ir nubrėžti ribas, išmokti pasakyti „ne“, treniruotis mintimis būti dabartyje ir ugdyti sąmoningumą. Na ir galiausiai, svarbu nepamiršti sporto. Norint sumažinti įtampą, itin naudingos didelio intensyvumo treniruotės“, – pasakoja specialistė ir priduria, kad į psichiatrą vertėtų kreiptis tuo atveju, jeigu būsena pablogėja staiga, 2 savaites ar ilgiau kamuoja nemiga, stiprus nerimas ar verksmingumas.

Laida „Kviečiame daktarą!“ – šeštadieniais, 11.30 val. per TV3!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų