Ankstyvojoje stadijoje, vyrai dažnai nejaučia jokių prostatos pakitimų. Tik pažengus vėžiniams dariniams atsiranda sutrikimai, dažnai susiję su šlapinimusi ir skausmais. Gydytojai nėra tiksliai nustatę, dėl kokių priežasčių susergama prostatos vėžiu, tačiau galima nusakyti du rizikos veiksnius:
● Šeiminė anamnezė. Vyrai, kurių artimieji sirgo prostatos vėžiu, turi didesnę riziką taip pat susirgti. Jeigu šeimoje moterys sirgo krūties vėžiu, rizika prostatos vėžiui irgi padidėja.
● Gausus gyvulinės kilmės riebalų ir nepakankamas šviežių daržovių bei vaisių vartojimas taip pat didina prostatos vėžio riziką.
Dažnai prostatos vėžys yra neoperuojamas. Jei nustatomas kliniškai nereikšmingas vėžys, o tokių atvejų nustatoma net 8 iš 10, operacija ar švitinimas gali netgi pakenkti. Dažnai agresyvus gydymas, tokiu atveju yra žalingesnis, nei pačio auglio sukeliami padariniai. Todėl vyrams su kliniškai nereikšmingu vėžiu yra taikomas aktyvus stebėjimas. Pacientai turi atsisakyti žalingų įpročių, paversti savo gyvenimą sveikesniu su mitybos bei saikingo sporto pagalba. Itin svarbi mitybos plano dalis – vaisiai ir daržovės, kuriose gausu polifenolių bei kitų biologiškai aktyvių medžiagų.
Kasdien suvalgyti tokį kiekį daržovių, kuris užtikrintų reikiamą polifenolių dozę – nelengva, ypač žiemos metu. Tačiau išeitis yra – tai Jungtinės Karalystės mokslininkų sukurtas preparatas, kuriame patalpinti itin daug polifenolių turintys sinergiškai veikiantys produktai: brokoliai, ciberžolės, granatai bei žalioji arbata. Atlikti klinikiniai tyrimai nudžiugino – nustatyta, kad vyrams, turintiems prostatos vėžį ir naudojantiems šį preparatą, padaryta reikšminga įtaka, stabdant vėžinių ląstelių dauginimąsi.
Plačiau apie prostatos vėžį ir polifenolių naudą skaitykite ČIA.