onkologinė liga

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „onkologinė liga“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „onkologinė liga“.

Klastingą vėžį išduoda šie simptomai: pasitikrinkite, ar nejaučiate

Kada gerklės skausmas gali būti vėžio požymis? Vėžiu susergama, kai pakitusios ląstelės nekontroliuojamai auga ir dalijasi bei išplinta į aplinkinius audinius ir organus. Yra daugiau kaip 200 vėžio rūšių, kurios gali paveikti žmogaus organizmą, o simptomai dažnai susiję su ligos vieta organizme. Tačiau simptomai taip pat gali būti subtilūs ir lengvai supainiojami su mažiau rimtų susirgimų požymiais.
2024-06-20

Vėžį įveikusi kaunietė su komanda ėmėsi kilnaus tikslo: turi svarbią žinią visiems

Onkologinės ligos diagnozė, išgirsta bet kokiame amžiuje, apverčia gyvenimą aukštyn kojomis, o jauname amžiuje net ir įveikus ligą tai palieka antspaudą ilgam. „Po onkologinės ligos arba netgi sergant visuomenėje esi nesuprastas, vienišas ir mes visos tai išgyvenome“, – sako viena iš onkologinės ligos paliesto jaunimo asociacijos „OnkoJaunimas“ įkūrėjų, 28-erių kaunietė Emilija Gimžauskaitė-Česlevičienė.
2024-05-30

Trečios stadijos vėžį vilnietei išdavė šie ženklai: kiti juos ignoruoja

2016 metų pabaigoje vilnietė Kristina Lenartienė išgirdo klastingos ligos – trečios stadijos vėžio diagnozę. Savo kelią ji jau įveikė, – po kelis mėnesius trukusio intensyvaus gydymo liga atsitraukė, tačiau Kristina drąsiai dalinasi savo istorija, ragindama moteris neatidėlioti apsilankymo pas gydytojus ir rūpintis sveikata.
2024-05-23

Kasos vėžį 32-ejų vyrui išdavė 1 ženklas: įspėja visus

Vyras iš Mičigano, JAV, kuriam diagnozavus mirtiną kasos vėžį buvo likę gyventi vieneri metai, po beveik ketverių metų vis dar gyvas, kaip teigia, dėl „stebuklingo“ vaistų derinio. Matthew Rosenblumui 2021 m. sausį buvo vos 32 metai, kai jis neteko daug svorio, o jo išmatos tapo kaulų baltumo spalvos. „Iš pradžių pamaniau, kad man pagirios.
2024-04-20

Skrandžio vėžys pasiglemžė vos 30-metės kaunietės gyvybę: jos vyro poelgis veria širdį

Kauniečio Egidijaus Žilinsko pirmosios žmonos Kristinos gyvybę pasiglemžė klastinga onkologinė liga – skrandžio vėžys, kai ji buvo vos 30-ies, o jų sūnui Dominykui – vos pusantrų metukų. Prabėgus beveik dešimtmečiui su antrąja žmona Sandra ir geriausių savo srities specialistų komanda Egidijus įkūrė pirmąją Lietuvoje privačią onkologijos kliniką.
2024-04-18

Trijų vaikų mama kovoja su ketvirtos stadijos vėžiu – šeima prašosi pagalbos: „Negaliu leisti sau palūžti“

Inesa ir Donatas pamilo vienas kitą iš pirmo žvilgsnio, sukūrė šeimą, susilaukė trijų dukryčių. Rodos niekas negalėjo sutrikdyti tokios poros idilės. Gimus mažiausiajai, Inesa pasijuto blogai – gydytojų diagnozė pakirto kojas, o gyvenimas ir svajonės – dužo. Šeimos išgyvenimus Donatas ir Inesa papasakojo „TV Pagalbos“ studijoje. Inesa ir Donatas susipažino dar mokykloje, iškart pamilo vienas kitą. Donatas prisiminė, kad labiausiai bijojo pasipiršti mylimajai. „Buvo kažkas baisaus.

Gerbiamos vilnietės anyta mirė laikydama artimuosius už rankų: „Niekas iš medikų net nepasidomėjo“

Milda Valančiauskienė pasakoja apie nepaprastas patirtis slaugant artimą žmogų. Moters teigimu, niekas iš medikų net nepasidomėjo, kodėl anyta neatvyko ir kaip galima būtų jai pagelbėti toliau. „Mano anyta Danguolė susirgo onkologine liga prieš porą metų, – pasakoja Lietuvos nacionalinės UNESCO komisijos sekretoriato kultūros programų vadovė Milda Valančiauskienė.
76 2024-03-04

Kauniečių šeima prašo pagalbos: negavus vaistų, trys mergaitės gali likti be mamos

Donatas ir Inesa Vasiljevai bei jų trys dukrelės – jauna Kaune gyvenanti šeima. 2022 m. kovą šių žmonių gyvenimus sukrėtė skaudi žinia. Inesai, kuri tuo metu buvo 29-erių metų amžiaus, buvo diagnozuotas retos ir agresyvios formos IV stadijos tulžies latakų vėžys su reta genetine mutacija (intrahepatinė cholangiocarcinoma). Tikimybė pasveikti – minimali, tačiau šeima nepraranda vilties ir prašo visuomenės pagalbos. Vėžys, kaip žinoma, yra klastinga, aukų nesirenkanti liga.
2024-02-27

Prabilo apie sunkiai sergančios Zavorotniuk vyro romaną: „Iš pat pradžių nebuvo ištikimas“

Rusijos dailiojo čiuožimo atstovas, sunkiai sergančios Anastasijos Zavorotniuk vyras Piotras Černyševas užmezgė naują romaną. Apie tai pranešė tinklaraštininkas Antonas Suvorkinas komentare RosSMI. Jis teigė, kad P. Černyševas ilgą laiką nesilaikė ištikimybės sutuoktinei, o dabar jų santuoka pradėjo braškėti. A. Suvorkinas pridūrė, kad šiais metais čiuožėjas net Naujuosius metus šventė toli nuo šeimos, su savo naująja mylimąja, skelbia unian.net.
2024-01-25

Agresyvų vėžį 43-ejų Linui išdavė šie simptomai: ragina nenumoti ranka

Perskaitęs istoriją apie vyrą, kuriam atsitiktinai aptiktas galvos smegenų auglys, kaunietis Linas nusprendė papasakoti ir savo istoriją – nusprendus sudalyvauti profilaktinėje programoje, jo galvoje aptiktas 6 cm navikas. 43-ejų Linas (vardas ir pavardė redakcijai žinomi) sako, kad pasidalinti savo istorija nori tik dėl vieno – kad ir kiti labiau rūpintųsi sveikata ir ją tikrintųsi, net jei neturi jokių nusiskundimų.
2023-12-29
REKLAMA
REKLAMA

Mirus jaunam vilniečiui jo draugai ryžosi jautriam poelgiui: veria širdį

Beveik prieš metus užgesus benzingalvio Tauro Žemaičio, iš visų jėgų kovojusio su agresyviu vėžiu, gyvybei, svarbiausia jo misija liko nepamiršta. Ragindamas prisidėti prie POLA organizacijos, padedančios onkologiniams ligoniams, T. Žemaitis tam pasitelkė išskirtinį „Toyota MR2“ automobilį.
2023-12-18

Vos 42-ejų Kristinai smogė agresyvus vėžys: pasakė, kokie simptomai išdavė

42-ejų palangiškė Kristina šiandien dėkoja likimui, kad iš Jungtinės Karalystės, kurioje pragyveno daugiau nei dešimtmetį, šis ją nuvedė į Ispaniją. Ne dėl saulės ar gerų orų – tik čia ji pagaliau pateko pas gydytojus, kurie rado paaiškinimą jos prastai savijautai ir diagnozavo klastingą ligą – kiaušidžių vėžį. Kristina (pavardė redakcijai žinoma) kupina ryžto ir yra tvirtai įsitikinusi: ateis diena, kai galės džiaugtis išgirdusi žodžius apie pasiektą remisiją. O kol kas jai tenka kovoti.
2023-12-15

Garsi 43-ejų aktorė susirgo plaučių vėžiu: net nerūkė

Garsiai 43-ejų aktorei ir komikei Kate Micucci, geriausiai žinomai dėl vaidmens populiariame seriale „Didžiojo sprogimo teorija“, diagnozuotas plaučių vėžys. Ji pati pripažįsta, kad tokia žinia šokiravo, nes moteris niekada nerūkė. Žvaigždė pasidalijo skaudžia žinia „TikTok“ platformoje, ji įkėlė vaizdo įrašą, kuriame ji užfiksuota ligoninės lovoje. Vaizdo įrašą ji pradėjo sakydama: „Tai jau nebe „TikTok“, tai „SickTok“. „Vakar man buvo atlikta plaučių vėžio operacija.
2023-12-13

Smegenų vėžį Vytautui išdavė vos 1 simptomas: štai, koks jis

Pirmieji galvos smegenų naviko simptomai Vytautui pasireiškė 2022 m. vasarį, kai miegant ranką sutraukė mėšlungis. „Po savaitės, grįžęs iš darbo vėl pajutau tą patį, išsigandau, tačiau skausmo nejutau. Pagalvojau, kad trūksta magnio, nes esu aktyvus. Tada ta pati situacija vėl pasikartojo atostogaujant, tad grįžęs nusprendžiau surasti priežastį“, – pasakoja jis. Vytautui buvo atlikti kraujo ir vidaus organų tyrimai, kurie pakitimų nerodė.
2023-11-21

Skydliaukės vėžį 27-erių šiaulietei išdavė vos 1 simptomas: įspėja visus

2020-ųjų vasarį, pasaulį sukausčius koronaviruso pandemijai, šiaulietės Deimantės gyvenimą sukrėtė netikėta diagnozė: skydliaukės vėžys. Klastingą ligą jai išdavė vos vienas simptomas, kurio ji pati vizualiai sako nė nepastebėdavusi. Mintimis nusikeldama į tą laikotarpį, mergina prisimena: sausio mėnesį švenčiant močiutės gimtadienį būtent ji pasakė pastebinti, kad anūkės limfmazgiai kakle kiek padidėję.
2023-11-10

Iš viešumos dingęs legendinis laidų vedėjas Henrikas Vaitiekūnas atskleidė, ką veikia dabar

Iš viešumos ir televizijos ekranų dingęs, tačiau nuo žurnalistikos nepabėgęs televizijos laidų kūrėjas, vedėjas Henrikas Vaitiekūnas neseniai išleido debiutinę knygą pavadinimu „Felčerio užrašai“. Jos lapuose nugulė ne viena dešimtis rašinių apie sveikatą, nepažintas įdomybes ir įvairenybes, tad autorius sako: „Knygą turėtų skaityti tie, kurie yra smalsūs – jie ten daug ką sužinos“. Žvarbią rudens dieną su Henriku susitinkame pačioje Vilniaus širdyje – Gedimino prospekte.
2023-11-05

Plaučių vėžį išduoda šie ženklai: pastebėkite laiku

Plaučių vėžys – piktybinis plaučių susirgimas, vienas iš dažniausių diagnozuojamų onkologinių ligų. Kasmet pasaulyje nustatoma apie du milijonus naujų atvejų, iš kurių net apie 1,8 milijonų baigiasi mirtimi. „Lietuvoje situacija taip pat nėra džiuginanti – kiekvienais metais diagnozuojama apie pusantro tūkstančio naujų atvejų. Vien Kauno klinikose per metus suteikiama virš 1700 onkologinių paslaugų sergantiesiems plaučių vėžiu, – sako prof.
2023-10-20

Vėžį įveikusi Indrė Burlinskaitė sugrįžo į ligoninę: „Čia gyvena stiprios sielos“

Kraujo vėžį įveikusi nuomonės formuotoja, sporto trenerė Indrė Burlinskaitė-Vaisieta (36 m.) jau kurį laiką gyvena įprastą gyvenimą. Tiesa, moteris neseniai atliko kilnų darbą ir apsilankė Kauno klinikas, kur gydosi tokio pat likimo sulaukę žmonės.  Indrė Burlinskaitė-Vaisieta ligonius aplankė ne tuščiomis. „Gera buvo prisiliesti prie šių namų durų. Čia gyvena stiprios sielos, bet ir joms kartais reikia švelnumo“, – instagrame rašė moteris.
63 2023-10-16

Kraujo vėžys smogė vos 2-ejų metukų Jolitos sūnui: skaitant mamos žodžius kaupiasi ašaros

Iš Alytaus kilusios, bet jau kone du dešimtmečius Jungtinėje Karalystėje gyvenančios Jolitos sūnus Oliveris visada buvo guvus ir energingas vaikas, bet kai jam buvo 2,5 metų, viskas staiga pasikeitė – mažyliui diagnozuota leukemija. Nors laukia dar ilgas gydymo kelias, šeima nenuleidžia rankų ir nė neprisileidžia blogų minčių, nes žino – sūnus pasveiks. Londono pakraštyje įsikūrusi Jolita su šeima – vyru ir dviem vaikais – gyveno įprastą gyvenimą: namuose netrūko atžalų klegesio ir šurmulio.
2023-10-06

Stano pasiryžo drąsiam iššūkiui: „Supratau, kad organizmas – ne šiukšliadėžė“

Kompozitorius, prodiuseris Stanislavas Stavickis-Stano atskleidė, jog ruošiasi priimti TV3 laidos „Į sveikatą!“ iššūkį – įvykdyti normatyvus, kuriuos atlieka Specialiųjų operacijų pajėgų nariai Lietuvos kariuomenėje. Vyras sako, jog jo tikslas yra surinkti maksimalų šauktinių normatyvų įvertinimą – tris šimtus taškų.  Stanislavas Savickis sako, jog pradėjo sportuoti, kai prieš penkerius metus sužinojo, jog serga onkologine liga.
2023-10-04

35-erių aktorę pražudė smegenų vėžys: jį išduoda keli simptomai

Mirė televizijos komedijų žvaigždė Maddy Anholt. Moteriai buvo 35 metų. Liūdną žinią pranešė jos šeima. Aktorei, rašytojai ir komikei praėjusiais metais, vos pagimdžius dukrą, buvo diagnozuotas smegenų vėžys, rašo mirror.co.uk. Ji vaidino daugelyje BBC, ITV ir „Channel 4“ komedijų, ji taip pat buvo nuolatinė laidos „This Morning“ viešnia, pagalbos moterims ambasadorė. Ji taip pat parašė dvi knygas apie smurtą šeimoje ir toksiškus santykius.
2023-09-16

Dešimtus metus „Aplenkime vėžį“ suburtoje komandoje – ir žinomi žmonės, bėgantys maratone

Kasmet sostinėje vykstantis Vilniaus maratonas suburia aktyvaus laisvalaikio mėgėjus, norinčius rudenį pasitikti su bėgimu. Šiais metais Rimanto Kaukėno paramos fondo bendruomenės komanda „Aplenkime vėžį“ vėl susibūrė tam, kad atkreiptų dėmesį į pagalbos sunkiai sergantiems vaikams svarbą. Renginio dalyviai, pasirinkę norimą distanciją galėjo išbandyti jėgas ir simboliniame 5 km bėgime, ir ilgesnėse atkarpose.
2023-09-12

Vos 30-ies alytiškei smogė vėžys: įspėja visus, kas išdavė ligą

Alytiškė Sidona pastaruoju metu gyvena nežinomybėje – prieš metus laiko išgirdusi limfomos diagnozę, jau buvo pasiruošusi pradėti intensyvų chemoterapijos kursą, kai lyg perkūnas iš giedro dangaus medikai diagnozavo ir gimdos kaklelio displaziją.  Gyvenimo mesti iššūkiai 30-metės negąsdina, kone priešingai – ji juokiasi, kad dabar jai atostogos, o liga – dar vienas gyvenimo nuotykis.  „Man liga yra gyvenimo nuotykis.
2023-08-24

Vos 1 tyrimas 31-erių vilnietei atskleidė vėžį: įspėja visus

31-erių vilnietė Monika Steponavičiūtė dėkoja likimui, kad jai atsiuntė klientę, paskatinusią atlikti paprastą tyrimą, nes jei ne ji, nežinia, ar gimdos kaklelio vėžys nebūtų diagnozuotas per vėlai. Tačiau grėsmingos ligos diagnozę ji pasitiko su šypsena – kaip pati sako, išgirdus net palengvėjo.  Monika – jauna, aktyvi moteris, sportas ir sveika mityba yra neatskiriama jos gyvenimo dalis. Kaip ir mokėjimas suprasti kūno siunčiamus signalus, kad kažkas ne taip.
2023-08-19

Vaidai kraujo vėžys smogė iš pasalų: ligą išdavė 2 aiškūs simptomai

Vėžio diagnozė apverčia gyvenimą aukštyn kojomis, tačiau pasveikus niekas neparuošia tam, kad liga gali atsinaujinti. Neparuošė ir vilnietės Vaidos, kuri onkologinės ligos diagnozę išgirdo tris kartus. 2019 metais, kai pirmąjį kartą išgirdo onkologinės ligos diagnozę, Vaida iš pradžių nė nemanė, kad pasireiškiantys simptomai gali būti klastingos ligos pranašai. „Į pradinius simptomus tikrai nekreipiau dėmesio – kūno niežulys, nuovargis, dažna temperatūra (37,2)“, – savo istoriją pradeda Vaida.
2023-08-11

Dusulys išdavė paskutinę vėžio stadiją: 42-ejų Ieva už gyvybę kovoja dėl dukrelės

Praėjusiais metais prieš gražiausias žiemos šventes Airijoje gyvenanti lietuvė Ieva išgirdo gniuždančią diagnozę – ketvirtos stadijos plaučių vėžys. Dabar moteris kovoja su užklupusia klastinga liga, tačiau pasiduoti nežada – nors medikų prognozės liūdnos, ji iš paskutiniųjų kabinasi į gyvenimą.  Prieš mažiau nei metus, prieš pat Kalėdas, 42-ejų Ievą pasiekė pribloškianti žinia, kad ji serga plaučių vėžiu, kituose organuose aptiktos metastazės.
2023-08-07

Kaukėno paramos fondo vakarienėje surinkta rekordinė suma labdarai

Rugpjūčio 5 dieną, šeštadienį, Nidoje, ant jūros kranto vyko labdaringa verslininko Dariaus Bivainio ir Rimanto Kaukėno paramos fondo organizuota vakarienė „Dovanoju Tau jūrą“. Renginio tikslas – sujungti tuos, onkologinėmis ligomis sergančius vaikus ir tuos, kurie ištiesia pagalbos ranką. Visų žmonių, norinčių pasidalinti šiluma su sunkiai sergančiais vaikais gerumas susijungia lyg daugybė jūros lašelių.
71 2023-08-06

1 vėžio simptomas pasireiškia naktį: pastebėkite laiku

Kadangi yra daugiau kaip 200 vėžio rūšių, gali būti nelengva žinoti, į kokius simptomus atkreipti dėmesį. Aišku tik tai, kad, kai kalbama apie vėžį, kuo anksčiau pastebime įspėjamuosius ženklus, tuo geriau. Kai kuriuos jų galite pastebėti pabudę po miego ir atsikėlę iš lovos.  Pastebėjus vėžį ankstyvoje stadijoje, tai gali išgelbėti gyvybę, tačiau svarbu žinoti, į kokius požymius atkreipti dėmesį.
2023-07-30

42-ejų vilnietei smogė agresyvus vėžys: štai, kokie simptomai jį išdavė

Onkologinė liga – netikėtas pakeleivis, į gyvenimą ateinantis netikėtai, tačiau pasiliekantis ilgam. Kaip sako 42-ejų vilnietė Dalia Vencevičienė, daug dirbanti su vėžio prevencijos projektais ir savanoriaujanti onkologinius ligonius vienijančiose asociacijose, net ir žinant viską apie ligą, jos gydymą, tai nepaguodžia ir situacijos nepalengvina. Daliai prieš daugiau nei pusę metų diagnozuotas trigubai neigiamas krūties vėžys, su kuriuo ji aktyviai kovoja etapas po etapo.
2023-07-23

16-metę pražudė smegenų auglys: medikai įspėja pastebėti simptomus laiku

Šeimos iš Anglijos skausmui ribų nėra – 16-metę dukrą pražudė diagnozuotas smegenų auglys. Lemtingąją dieną tėvai pastebėjo, kad viena dukros veido pusė sukrito ir ji tragiškai mirė. Medikai įspėja, kad smegenų auglių sukeliamus simptomus būtina pastebėti laiku. Emily Kinsellai iš Haido, Tamesaido mama Karen sako, kad ji buvo tikras augalas, o dukros mirtis itin skaudžiai palietė visą šeimą, rašo mirror.co.uk.
2023-07-16

24-erių slaugytoją pražudė plaučių vėžys: anglai įspėja apie šiuos simptomus

Jauna slaugytoja iš Anglijos mirė sulaukusi vos 24 metų – jos gyvybę pasiglemžė klastingas plaučių vėžys. Kolegos pagerbė jaunos medikės atminimą ir įspėjo, kad ligos simptomus būtina pastebėti laiku.  Pranešdami apie Kay Murgatroyd mirtį, Donkasterio ligoninės atstovai rašė:  „Šį rytą turime pranešti jums labai liūdną, širdį veriančią žinią – netekome mylimos kolegės Kay.
2023-07-06

Prie akies panevėžietė pastebėjo nekaltą taškelį: sužinojusi, kas tai, perspėja visus

Vakare valantis makiažą po akimi pastebėtas nedidelis juodas taškelis, mažas darinukas panevėžietei Inai įvarė nemažai nerimo – nieko nelaukusi ji nuskubėjo pas gydytojus, kurie netruko nustatyti, kad darinys piktybinis. Ji ragina ir kitus nieko nelaukiant pastebėjus nerimą keliančius darinius kreiptis į specialistus.  Ina (pavardė redakcijai žinoma – aut. past.) vasario 8-ąją prie akies pastebėjo nedidelį, vos įžvelgiamą darinuką, primenantį juodą taškelį.
2023-07-06

Nuo vėžio mirus tėčiui panevėžietė atrado, kas gali padėti apsisaugoti: atskleidė visiems

„Kadangi dirbau medicinos srityje, tėtis, sirgdamas onkologine liga, tikėjo, kad aš jį išgelbėsiu… Deja. Nespėjau. Jo imuninė sistema sunyko. Jį suėdė nuodai, o ne vėžys“, – pasakoja panevėžietė gyduolisspa.lt  įkūrėja, medicinos prietaisų ekspertė Romantė Šimkuvienė. Netekusi kūdikio dar įsčiose, moteris jautėsi itin pažeidžiama. Ji ieškojo atsakymų, kaip padėti sau ir kitiems. Tai ją paskatino gilintis į veiksnius, įtakojančius žmogaus organizmo nusilpimą.
2023-07-05

Nėštumo testą atlikęs vyras sulaukė teigiamo atsakymo: negalėjo patikėti net medikai

42 metų jordanietis kreipėsi į šeimos gydytoją dėl stipraus skausmo kairėje pilvo pusėje. Jis pats atliko nėštumo testą, kurio atsakymas buvo teigiamas. Tokiu neįprastu reginiu negalėjo patikėti net medikai, todėl jam buvo atlikti papildomi tyrimai, o jų rezultatai dar labiau suglumino gydytojus ir medicinos personalą.  Apie šį atvejį papasakojo Jordanijos histopatologijos ekspertas, gydytojas Hussamas Abu Farsakhas.
129 2023-06-29

Vyro gyvybę pasiglemžė prostatos vėžys: sūnus perspėja kitus

34 metų londonietis Jacobas Dunnas visą gyvenimą mažai bendravo su savo tėčiu, tačiau netikėtai pajuto didžiulį norą paskambinti per Tėvo dieną ir sužinojo, jog jam diagnozuotas vėžys. Jacobo tėtis Dennisas Forbesas sirgo pažengusios stadijos prostatos vėžiu ir, deja, mirė praėjus vos trims mėnesiams kai vėl pradėjo bendrauti su sūnumi.  Jacobas dabar nori skleisti žinią apie mirtiną būklę, kuria per gyvenimą suserga daugybė vyrų, rašo express.co.uk.
2023-06-28

Žarnyno vėžys pasireiškia vos keliais simptomais: pastebėkite juos laiku

Gydytojai pabrėžia, kad labai svarbu kuo anksčiau pastebėti žarnyno vėžio požymius ir kreiptis į gydytoją, nes tai gali padėti anksčiau diagnozuoti vėžį ir padidinti tikimybę jį išgydyti. Ši pavojinga liga pasireiškia vos keliais simptomais – pajutę juos nedelskite. Žarnyno vėžys – tai bet koks navikas, esantis storojoje žarnoje arba tiesiosios žarnos apatinėje dalyje prieš išangės kanalą.
2023-06-28

Šie simptomai gali išduoti kiaušidžių vėžį: pajutus nedelskite

Statistika rodo, kad vis jaunesnės moterys suserga kiaušidžių vėžiu, šios ligos atvejų diagnozuojama vis daugiau, todėl svarbu žinoti pagrindinius simptomus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį.  Vien Jungtinėse Amerikos valstijose 2020 m. diagnozuota 18 518 naujų kiaušidžių vėžio atvejų, nuo šios klastingos ligos mirė 13 438 moterų.  Vėžys yra antra dažniausia mirties priežastis Jungtinėse Valstijose – viena iš penkių mirčių yra sukeliama onkologinių ligų, rašo mirror.co.uk.
2023-06-27

Moters gyvybę pasiglemžė kasos vėžys: dukra skubiai įspėja kitus

Moteris iš Niūrio, Airijos, skubiai įspėja visus atkreipti dėmesį į šiuos simptomus – jos mama mirė praėjus vos šešiems mėnesiams po to, kai pajuto kasos vėžio simptomus.  35 metų vaistininkė Anna Beretta pasakojo, kad jos mama Virginia per dieną net 40 kartų skambino savo šeimos gydytojui, kad gautų vizitą pas specialistą. Deja, buvo uždelsta – kol buvo nustatyta diagnozė, liga jau buvo išplitusi.
2023-06-25

Žarnyno vėžį išduoda vos keli ženklai: profesorius įspėja visus

Viena dažniausių onkologinių ligų visame pasaulyje – storosios žarnos vėžys. Kasmet šia liga suserga apie milijonas gyventojų, o tuo tarpu Lietuvoje jų yra užregistruojama net apie 1700 naujų ligos atvejų. Laimei, kaip teigė Santaros klinikų abdominalinės chirurgijos gydytojas prof. Tomas Poškus, ligą galima ne tik pastebėti laiku, tačiau ir sėkmingai jos išvengti. Storosios žarnos vėžys – trečia pagal dažnumą onkologinių ligų visame pasaulyje.
2023-06-20

57-erių vyras mirė susirgęs žarnyno vėžiu: išdavė 1 simptomas

57-erių kovos menų instruktorius mirė praėjus vos kelioms savaitėms nuo dienos, kai šiam buvo diagnozuotas žarnyno vėžys. Teigiama, kad britui netikėtai smogusią ligą išdavė skrandžio ir pilvo skausmai, nuovargis. Davidą Tuffą staigi mirtis ištiko praėjus kelioms savaitėms po to, kai šis kreipėsi į gydytoją, kuriam skundėsi pilvo skausmu ir nuovargiu. Turinčiam 11 metų sūnų vyrui buvo diagnozuotas žarnyno vėžys, kuris buvo išplitęs į kepenis.
2023-06-17

Prostatos vėžį išduoda vos keli ženklai: pastebėjus skubėkite pas gydytoją

Lietuvoje kasmet nustatoma po maždaug 2,5 tūkst. naujų prostatos vėžio atvejų, tai – dažniausiai pasitaikanti vėžio rūšis vyrų tarpe. Prevencinės programos ir tobulėjanti medicina leidžia vis daugiau jų nustatyti dar ankstyvose stadijose, tad ir gydymo rezultatai daug žadantys.  VUL Santaros klinikų Urologijos skyriaus vedėjas, gydytojas urologas dr. Albertas Čekauskas pranešime „Prostatos vėžys.
2023-06-14

26-erių vilniečiui kraujo vėžys pasireiškė vos 1 simptomu: nesuprato net medikai

Vilnietis Lukas Stančikas – atletiškas jaunas vyras, visą gyvenimą užsiimantis įvairiausiais ekstremaliais sportais. Tačiau prieš trejus metus jį netikėtai pakirto kraujo vėžys, iki kurio diagnozės privedė paprasčiausio kosulio priežasties paieškos. Nors remisija pasiekta, po poros metų pasivijo chemoterapinio gydymo pasekmės – kaulų nekrozė, dėl kurios teko keisti klubo sąnarį.
2023-06-11

Mirusios Mėjos šeimai Stano skyrė jautrius žodžius: veria širdį

Vakar Lietuvą apskriejo liūdna žinia – mirė tūkstančius lietuvių sujaudinusi Mėja Simėnaitė. Paauglė ilgą laiką kovojo su onkologine liga. Išgirdęs apie jaunos merginos netektį, atlikėjas Stanislavas Stavickis – Stano, su kuriuo Mėja kartu buvo sudainavusi dainą „Neišeik“, skyrė mergaitei ir jos šeimai jautrius žodžius. Kartu su dainininku Stanislavu Stavickiu – Stano atlikti dainą Mėjai Simėnaitei pasiūlė „Mamų unijos“ vadovė Eglė Mėlinauskienė.
381 2023-06-06

31-erių uteniškei kraujo vėžys smogė iš giedro dangaus: štai, kokius simptomus jautė

Sakoma, pasiseka tiems, kurie tinkamoje vietoje atsiduria tinkamu laiku. Taip nutiko ir 32-ejų uteniškei Urtei Juodvalkei – laiku sureagavus į kūno siunčiamus signalus ir pradėjus bendrauti su gydytoja jai dar ankstyvoje stadijoje diagnozuota onkologinė liga. Šiandien ji drąsiai ir su šypsena gali džiaugtis, kad pasiekė remisiją.  Vis dėlto, ligos paieškos prasidėjo ne nuo įtarimų, kad viduje tūno klastinga onkologinė liga.
2023-06-01

46-erių Tomui staiga ėmė skaudėti gerklę: sužinojus diagnozę gyvenimas dužo į šipulius

Skaičiuojama, kad kasmet Lietuvoje diagnozuojama apie 200 gerklės vėžio atvejų. Tomas – vienas iš tų, ištraukusių nelaimingą bilietą ir išgirdusių šią diagnozę, kurią išdavė pats paprasčiausias simptomas – gerklės skausmas.  Tomas (pavardė redakcijai žinoma – aut. past.) šiandien jau gali džiaugtis, kad liga atsitraukė, tačiau niekas negali duoti garantijų, kad ji niekada nebesugrįš, o gydymo pasekmes, kaip pats sako, jaus visą gyvenimą.
2023-05-31

Mirė 45-erių garsi anglų žurnalistė: šeimos skausmui ribų nėra

Anglų televizijos ITN kanalo žinių „ITV news“ žiūrovus pasiekė skaudi žinia – mirė dviejų vaikų mama, „ITV news“ žinių žurnalistė, sveikatos ir mokslo redaktorė 45-erių Emily Morgan. Jos mirties priežastis – plaučių vėžys.  Žinių vedėja Emily Morgan papasakojo savo kolegoms, kaip ji norėjo būti prisiminta po mirties.
2023-05-31

„TV pagalbos“ gelbėtoja Filejeva kreipiasi į lietuvius: prašo tik vieno

Laidos „TV pagalba“ gelbėtojos Rūtos Filejevos įkurtas paramos ir labdaros fondas „Gėrio trupinėlis“ kreipiasi į visus neabejingus žmones – 37-erių Juditai atsinaujino klastinga onkologinė liga, tačiau tam, kad galėtų sėkmingai tęsti gydymą, reikalinga finansinė pagalba.  Pagalbos prašymu labdaros ir paramos fondas pasidalino socialiniuose tinkluose, kviečiama ištiesti pagalbos ranką ir padėti jaunai moteriai.
82 2023-05-30

Storosios žarnos vėžys smogia iš pasalų: gydytojas pasakė, ko privalu atsisakyti

Storosios žarnos vėžys – viena dažniausiai pasitaikančių onkologinių ligų. Nacionalinio vėžio instituto gydytojas chirurgas dr. Audrius Dulskas sako, kad vieno simptomo, kuris išduotų ankstyvoje stadijoje ligą – nėra. Vis dėlto, dalyvavimas prevencinėje vėžio programoje ir geras šeimos ligų anamnezės išmanymas yra raktas į galimybę gyventi sveiką gyvenimą.
2023-05-28

Kaklo vėžį išduoda 7 simptomai: pajutę skubėkite pas gydytoją

„Cancer Research UK“ nurodo, kad kasmet vien Jungtinėje Karalystėje užregistruojama apie 12 400 naujų galvos ir kaklo vėžio atvejų. Todėl būtina pastebėti jo simptomus laiku ir nedelsiant kreiptis į medikus. Labdaros organizacija „Macmillan Cancer Support“ paaiškino, kad ligos simptomai priklauso nuo to, kur prasidėjo galvos ir kaklo vėžys ir ar jis išplito į netoliese esančius limfmazgius.
2023-05-26

Nugaros skausmas gali pranešti ir apie vėžį: štai į ką atkreipti dėmesį

Nugaros skausmas yra viena dažniausių žmoniją varginančių problemų. Maždaug 80 proc. gyventojų bent kartą per metus patiria įvairaus pobūdžio nugaros skausmus, kurie sutrikdo jų įprastą kasdienę veiklą. Tarp retesnių atvejų nugaros skausmas gali būti susijęs ir su naviko atsiradimu.
2023-05-25
Į viršų