• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jau daugiau nei dešimtmetį TV3 televizija sekmadienio rytais visus, kurie trokšta rūpintis savo namų ar vasarnamių aplinka bei puoselėti ūkius, kviečia net dviem praktinėms laidoms – „Svajonių sodai“ ir „Svajonių ūkis“. Šiemet prie laidos vedėjos Aušros Tubienės gausios komandos prisijungė ir dar viena konsultantė, dailininkė, sodininkė Eurika Urbanavičiūtė. Šiemet žiūrovams žadama daugybė naudingų patarimų!

Jau daugiau nei dešimtmetį TV3 televizija sekmadienio rytais visus, kurie trokšta rūpintis savo namų ar vasarnamių aplinka bei puoselėti ūkius, kviečia net dviem praktinėms laidoms – „Svajonių sodai“ ir „Svajonių ūkis“. Šiemet prie laidos vedėjos Aušros Tubienės gausios komandos prisijungė ir dar viena konsultantė, dailininkė, sodininkė Eurika Urbanavičiūtė. Šiemet žiūrovams žadama daugybė naudingų patarimų!

REKLAMA

Vilnietė menininkė savo kūryba bei želdinių sprendimais yra pažįstama daugeliui meno mylėtojų ir sodininkų. Eurika juokauja, kad kai kurie jos gerbėjai išgirdę žinią, kad šiemet ji prisijungė prie TV3 laidos „Svajonių sodai“ konsultantantų komandos, liko maloniai nustebę ir teigė, kad toks pokytis galėjo įvykti ir anksčiau. 

Pasiteiravus, kokios emocijos aplankė sulaukus pasiūlymo, Eurika atvira: „Esu aistringa sodininkė, vedu kraštovaizdžio kūrimo ir apželdinimo pagrindų kursus. Man smagu dalintis savo patirtimi su visa Lietuva.“

REKLAMA
REKLAMA

Pažers naudingų patarimų

Be to, moteris priduria, kad sulaukusi laidos vedėjos Aušros Tubienės skambučio jai neteko ilgai svarstyti priimant pasiūlymą. 

REKLAMA

„Aušra – žinoma, mylima, žiūrima, taigi, negalėjau atsisakyti, jaučiau, kad reikia. Galima sakyti, kad Aušra yra Lietuvos sodininkų pasaulio žvaigždė, gerų dalykų ir grožių skleidėja, kurie yra taip reikalingi žmonėms. 

Beje, iš artimos aplinkos rato jau supratau, kad daugelis myli šią laidą. Nekilo dvejonių ir kad kažko nežinau, o jei ir nežinau – nesibaiminu, nes tuomet galiu pasidalinti tuo, kuo galiu.“

Paklausta, kokių patarimų ir įžvalgų galės iš Eurikos tikėtis laidos žiūrovai, moteris nusišypso sakydama, kad ji stengsis sodininkus išmokyti kuo paprastesnio požiūrio į sodo kūrimą:

REKLAMA
REKLAMA

„Dauguma žmonių bijo pradėti, mano, kad nesusidoros, tad tikiuosi, kad ši sklaida suteiks daugiau pasitikėjimo savimi, ypač, kai ir pati dalinuosi, kiek mažai laiko bedirbu sode. Įdėti daugiau darbo reikia tik pradžioje, o vėliau auginimas ir sodo kūrimas yra vienas menas bei malonumas.“

Savitas požiūris į sodo kūrimą

Be to, E. Urbanavičiūtė sako laidos „Svajonių sodai“ žiūrovams linkinti nieko nelaukti ir sodinti augalus jau šiandien. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kiekvieni atidėti metai ar abejonės yra prarastas augimo ar žydėjimo laikas, metras ūglio, emocija. Nebijokite suklysti, nes viskas yra ištaisoma. Geriau jau turėkite šiandien, kad augalai džiugintų ir keltų emocijas.

Ir vesdama kursus mokau, kaip galima lengvai viską prižiūrėti, kad sodas nevargintų. Turėti gražų sodą nevargstant – įmanoma. Arba, kitu atveju, reikėtų keisti požiūrį“, – juokiasi.

Pati Eurika savo sodą apibūdina taip, tarsi jame būtų susipynę keli skirtingi stiliai. Vis tik, arčiausiai širdies specialistei yra gamtiškumas, perkeltas į kiemą:

REKLAMA

„Mano sode yra derinamas gamtiško sodo kūrimas, remiantis daugiau rytų filosofijomis. Būtent toks sodas man yra artimiausias, nes būtent japonai, kinai atnešė į Europą klasikinio, gamtiško sodo pradmenis.“

Kalbėdama apie gamtą ir kūrybą, E. Urbanavičiūtė juokauja, kad šiuo metu ji susiduria su momentu, kuomet tapo neaišku, kas atsirado pirmiau – višta ar kiaušinis, tik šiuo atveju omenyje ji turi gamtą ir meną.

„Galiu pasakyti tik tiek, kad gamta yra mokytoja, kuri moko mane. Iš jos patrauklaus grožio kuriame mene kompozicijas, vadovaujamės gamtos tobulumo principais. Taigi, galima sakyti, kad būtent gamta mano kūryboje ir yra įkvėpimo šaltinis“, – nusišypso.

REKLAMA

„Svajonių sodai“

Intriguojančiai naująjį sezoną pasitinka ir laidos vedėja Aušra Tubienė: „Dirbome visą vasarą, tad savo žiūrovams pririnkome daug perliukų – nė nežinau, nuo ko pradėti!“

Laida „Svajonių sodai“ šįkart buvo kuriama ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. „Šiemet daug dėmesio skirsime ne tik sodams, bet ir daržams, kadangi jų mados visame pasaulyje labai juda į priekį. Žiūrovai sužinos apie įdomiausias pomidorų ar agurkų veisles, kurių, beje, paragavome ir patys.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Teko išmėginti net tokią naujieną, kaip saldūs agurkai – jie tokie traškūs ir skanūs, kad juokauju, jog jau netrukus iš daržovių galėsime valgyti ir desertus“, – apie naujienas pasakojo anksčiau Aušra.

Taip pat šiemet daug dėmesio bus skirta tvariam, natūralistiniam želdynui, arba tokiam, kurio pagrindinė funkcija – gauti atgaivą, susikurti vietą meditacijai.

„Savo žiūrovus norime įkvėpti rasti laiko sau, o taip pat padovanoti idėjų net ir tiems, kurie sodų neturi – tik, galbūt, nedidelį lopinėlį žemės prie asfalto. Žinome, kad laidą „Svajonių sodai“ žiūri net ir tie, kurių apsiriboja gėlių auginimu ant palangių, tačiau mūsų laida įkvepia ir juos – kai kurie po to nusiperka sodus toliau miesto“, – apie abipusį ryšį su žiūrovais pasakojo laidos vedėja.

REKLAMA

Anot A. Tubienės, pastaruoju metu vis daugiau žmonių atsigręžia į gamtą ir noriai ją puoselėti imasi patys. „Mūsų laida eteryje pasirodė 2011 metais, todėl patys buvome šio pokyčio liudininkais. Kiek važiuojame konsultuoti žiūrovų, daugelis sako tą patį – kad mūsų laidą žiūrėti pradėjo dar mokykloje.

Jiems taip patiko čia išgirstos idėjos, kad galiausiai savo sodus nusprendė kurti ir patys. Žinau, kad daug gerbėjų turime ir mažų vaikų tarpe – įkvėpti laidos, jie jau dabar daržoves ima auginti ir patys“, – sakė A. Tubienė.

REKLAMA

Neaplankyti neliks ir žinomiausių šalies aktorių, TV laidų vedėjų ir dainininkų sodai. A. Tubienė žadėjo, kad laukia daugybė smagių istorijų, mat garsenybės parodys, kaip gyvena ir kiek dėmesio skiria savo namų aplinkai.

„Jaučiamės taip, tarsi būtume savo žiūrovų draugai ar dar vienas šeimos narys. Manau, prie to prisideda ir tai, jog mūsų konsultantai labai geranoriškai dalijasi savo žiniomis su kitais. Mūsų sodininkų ir apželdintojų komanda – viena profesionaliausių Lietuvoje, turinčių begales naudingų patarimų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

O juk viso to nežinant, galima pridaryti daugybę klaidų. Mūsų misija – padėti Lietuvos žmonėms, kad jų sodai būtų sukuriami nedidelėmis išlaidomis ir neštų laimę“, – mintimis dalijosi Aušra.

„Svajonių ūkis“

Laidos vedėja džiaugėsi, kad lygiai taip pat, kaip „Svajonių sodai“, taip ir laida „Svajonių ūkis“ žiūrovams palieka teigiamą ir stiprų poveikį.

„Iš pradžių žiūrovai sodino tik uogas ar vaisius, o dabar imasi ir perdirbimo, kuria edukacinius ūkius. Tai man leidžia teigti, jog „Svajonių ūkis“ – motyvacinė, įkvepianti laida“, – sakė jos kūrėja.

REKLAMA

Tačiau tai – ne vieninteliai laidos vedėjos širdį glostantys pavyzdžiai. Aušrai ir pačiai ne kartą iš arti teko stebėti, kaip iš užsienio grįžę žmonės Lietuvoje imasi neįtikėtinų ūkio projektų, nors iki tol apie tai neturėjo jokių žinių.

„O mes, savo ruožtu, vykstame jų mokyti – norime, kad jų ūkiai atsipirktų, žmonės iš to galėtų gauti pajamų. Lietuvių istorijos mus stebina iki šiol – ūkius, besirūpindami savo sveikata ir norėdami ekologiško maisto, imasi kurti net IT specialistai!

REKLAMA

Arba, pavyzdžiui, itin sėkmingo uogų ūkininko pavyzdys – iki mūsų laidos jis buvo suvirintojas, bet šios laidos dėka tapo sėkmingu verslininku. Pasikalbėję su mumis, žmonės patiki, kad jiems pavyks ir tampa labai sėkmingais. O mums tai įrodymas, kad viską darome teisingai“, – džiaugėsi A. Tubienė ir kviečia dar vienam laidų sezonui.

„Svajonių ūkį“ per TV3 stebėkite kiekvieną sekmadienį, 8.30 val., o „Svajonių sodus“ – nuo 11 val.!

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų