REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
19
Lankytinos vietos Lietuvoje (TV3 koliažas)

Pavasaris ne visada būna toks malonus ir šiltas, kaip tikisi daugelis iš mūsų. Tačiau net lyjant, norisi pabėgti iš niūrių namų į gamtą. Tada joks lietus nebebaisus!

19

Pavasaris ne visada būna toks malonus ir šiltas, kaip tikisi daugelis iš mūsų. Tačiau net lyjant, norisi pabėgti iš niūrių namų į gamtą. Tada joks lietus nebebaisus!

REKLAMA

Kad ir koks bebūtų savaitgalis, siūlome išsirinkti vieną iš šių lankytinų vietų Lietuvoje ir aplankyti ją savaitgalį. O gal net ne vieną – jeigu susidėliosite maršrutą. Tada jau tikrai joks oras nebaisus.

1. Kadagių slėnis

Tai botaninis draustinis Arlaviškių kaimo (Taurakiemio sen., Kauno raj.) pakrašty, stačiame Nemuno kilpos šlaite apaugęs paprastaisiais kadagiais. Išskirtinė kadagyno ypatybė yra oro grynumas, nes kadagys – vienintelis augalas Lietuvoje, išskiriantis ypatingai daug dezinfekuojančių ir gydančių medžiagų.

Kadagių slėnio viršutinėje dalyje, ant skardžio krašto įrengtas pažintinis pėsčiųjų takas. Visas takas yra 1,3 km ilgio, tame tarpe – 501 m pakylėto lentinio tako. Už jo prasideda įprastas miško takelis, supamas prieš 50 metų pasodinto miško želdinių juostos.

REKLAMA
REKLAMA

2. Labanoro regioninio parko apžvalgos bokštas

Tai aukščiausias apžvalgos bokštas Lietuvoje. Jo aukštis – 36 m. Pirmą kartą Lietuvoje turėsite galimybę savo akimis iš paukščio skrydžio išvysti Siesarties hidrografinį draustinį ir vaizdingiausio Aukštaitijoje miškingo ežeringo kraštovaizdžio etaloną – pasižymintį unikaliais pusiasaliais, salomis, retų rūšių augalais, gyvūnais bei kitomis gamtos vertybėmis – Lakajų kraštovaizdžio draustinį, apimantį Baltųjų ir Juodųjų Lakajų ežerų duburius.

REKLAMA

3. Varnikų pažintinis takas

Pažintinio tako ilgis – 3,5 km. Take įrengta 10 informacinių stotelių, kur aprašomas besikeičiantis kraštovaizdis bei čia randamos augalų ir gyvūnų rūšys, kelios poilsio vietos su suoleliais, keletą pavėsinių ilgesniam atokvėpiui. Dalis tako yra medinis, likęs - gruntinis miško takelis.

Pakeliui lydi krypties rodyklės, padėsiančios nepasiklysti.

4. Trakų Vokės dvaras

Tai architektūros paminklas Trakų Vokėje, turintis neogotikos, neoklasicizmo, eklektikos stilių elementų. Įsikūręs pusiaukelėje tarp Vilniaus ir Trakų. 1898–1900 m. iš Prancūzijos pasikviestas garsus kraštovaizdžio architektas Eduardas Fransua Andrė su sūnumi Renė suprojektavo ir įkūrė parką.

REKLAMA
REKLAMA

Dvaro sodyba išsiskiria kraštovaizdžio ir architektūros darna. Iš Trakų Vokės dvaro į Vilnių, kitus Tiškevičių rūmus, buvo nutiesta pirmoji Lietuvoje telefono linija.

5. Akmenų rūžos pažintinis takas

Tytuvėnų regioniniame parke Užpelkių botaniniame zoologiniame draustinyje atidaromas Akmenų rūžos (ruožo) pažintinis takas, kuris unikalus ne tik gamtine, bet ir menine prasme. Garsūs Lietuvos skulptoriai iš akmenų sukūrė originalias skulptūras ir instaliacijas. Akmenų rūžos pažintinio tako ilgis apie 1,3 km.

6. Kauno funikulieriai

Žaliakalnio funikulierius yra pirmas toks įrenginys Lietuvoje. Keltuvas vienkelis su 2 vagonais, prasilenkiančiais kelio viduryje. Vagonai mediniai, apkalti skarda, talpina 36 keleivius, juda 2 m/s greičiu. Kelionė trunka 1 min 38 s. Viršutinė stotelė įrengta su rūsiu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

7. Vieškūnų piliakalnis Kaune

Tai – vienas geriausiai išlikusių Lietuvos piliakalnių, nes ilgą laiką buvo nežinomas ir atrastas tik 1992 metais. Piliakalnis buvo įrengtas kaip mūrinę Kauno pilį iš pietryčių pusės dengianti medinė pilaitė.

Šalia pilaitės buvo įkurta papėdės gyvenvietė, įrengta ankstesnės akmens amžiaus gyvenvietės vietoje ir gyvavusi tiek pat, kiek ir pats piliakalnis.

8. Raižių mečetė Alytuje

Mečetė pirmą kartą šaltiniuose paminėta 1663 m., dabartinė pastatyta 1889 m., renovuota 1993 m. Joje stovi seniausias žinomas minbaras, datuojamas 1686 m. Jis gausiai puoštas kaligrafiniais rašmenimis ir augaliniu ornamentu.

REKLAMA

Mečetė yra veikianti, per didžiąsias islamo šventes į mečetę susirenka 150-200 žmonių.

9. Kalniškių konglomeratų atodanga

Kalniškių konglomeratų atodanga – tai 8 m aukščio, 400 m ilgio šlaitas, kurio viršutinėje dalyje atsidengia konglomeratų (į kietą uolieną surišto smėlio, žvyro, gargždo) sluoksniai.

Konglomeratų ertmėse ir nelygumuose randama nedidelių varveklių – sustingusių stalaktitų užuomazgų. Atodangos pavadinimas susijęs su Kauno marių dugne likusiu (užlietu) Kalniškės kaimu.

10. Kruonio hidroakumuliacinė elektrinė

Tai vienintelė hidroakumuliacinė elektrinė Baltijos šalyse, veikianti Lietuvos energetinėje sistemoje. Išsidėsčiusi į šiaurę nuo Kruonio miestelio, Kaišiadorių rajone. Vandens vaga iš elektrinės įteka į marias ties Strėvos žiotimis. Nuo viršutinio baseino atsiveria puiki panorama, esant giedram orui, galima pamatyti net Kauno bažnyčių bokštus.

REKLAMA

Daugiau informacijos apie lankytinas vietas ir maršrutus galima rasti turistopasaulyje.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų