REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
Partnerio turinys
Turinys paruoštas bei kontroliuojamas projekto partnerio

Turbūt niekas nepaneigs, kad virtuvėje praleidžiame nemažą dalį dienos – čia ne tik ruošiame maistą, tačiau ir bendraujame su šeima bei draugais, todėl itin svarbu, kad ši namų zona būtų funkcionali ir patogi. Norint, kad virtuvėje šeimininkauti būtų išties malonu, vertėtų laikytis trijų paprastų taisyklių.

Turbūt niekas nepaneigs, kad virtuvėje praleidžiame nemažą dalį dienos – čia ne tik ruošiame maistą, tačiau ir bendraujame su šeima bei draugais, todėl itin svarbu, kad ši namų zona būtų funkcionali ir patogi. Norint, kad virtuvėje šeimininkauti būtų išties malonu, vertėtų laikytis trijų paprastų taisyklių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pasirūpinkite daiktų laikymo vietomis

Dar nebuvo žmogaus, kuris būtų pasakęs, kad virtuvėje – per daug vietos daiktams. Juk įvairiausi puodai, dubenėliai, indai, virtuviniai kombainai, o kur dar maisto produktai, prieskoniai ir kiti virtuvės atributai užima daugybę vietos. Įsirenginėjant virtuvę nepamirškite – kuo daugiau spintelių ir lentynėlių – tuo geriau.

REKLAMA

Kitas svarbus aspektas, jei virtuvėje norite jaustis puikiai ir nesugaišti daug laiko ieškant reikalingų daiktų, derėtų atitinkama tvarka susirūšiuoti ir tvarkingai susidėlioti prieskonius, indus ir elektrinius prietaisus. Tvarkingoje ir neapkrautoje virtuvėje greitai ir lengvai surasite reikalingus daiktus, be to, ir atmosfera bus geresnė – kai viskas savo vietose, virtuvės zona visada atrodys nepriekaištingai.

REKLAMA
REKLAMA

Išsirinkite funkcionalų maišytuvą 

Kad ir kokį patiekalą begamintumėte, vargu, ar įmanoma apsieiti be dažniausiai virtuvėje naudojamo įrenginio – maišytuvo. Renkantis maišytuvą vertėtų atkreipti dėmesį į tai, iš ko jis yra pagamintas (nuo to priklauso išvaizda, ilgaamžiškumas ir atsparumas aplinkos veiksniams) bei pasirinkti tinkamiausią maišytuvo dydį ir papildomas funkcijas. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Daugelis virtuvės čiaupų gaminami iš keramikos, plastiko ar kompozitinių medžiagų, tačiau populiariausi yra patvarūs metalai, pavyzdžiui, poliruotas chromas, bronza, nikelis ir nerūdijantis plienas. 

Kalbant apie funkcijas – šiuolaikiniai maišytuvai jų turi išties nemažai: kai kurie čiaupai turi dvi vandens išbėgimo galimybės, papildomas, ištraukiamas žarnas, 360 laipsnių apsisukimo galimybę ar netgi verdančio vandens leidimo funkciją. 

REKLAMA

Štai, pavyzdžiui, „Franke“ maišytuvas „Pescara 360°“ gali pasisukti 360 laipsnių kampu, o tai neįtikėtinai palengvina buitį, kadangi prie plautuvės tampa lengva prieiti. Be to, šis maišytuvas turi dvi vandens išbėgimo galimybes, kurios praplečiančia maišytuvo aptarnavimo ploto diapazoną. Kita neįprasta šio maišytuvo funkcija – ištraukiama, lanksti, lenkimui atspari žarna su magnetiniu laikikliu, o siekiant dar didesnio praktiškumo, maišytuvas turi ir vandens taupymo kasetę.

REKLAMA

Nepamirškite kokybiškos plautuvės

Be plautuvės vandens maišytuvai atlikti savo funkcijos negalėtų, todėl pastarosios ne ką mažiau svarbios už čiaupus. Šiuo metu didžiausią plautuvių pasirinkimą Lietuvoje siūlo „Franke“ įmonė. Renkantis plautuvę galioja panašios taisyklės: svarbiausia atkreipti dėmesį į tai, iš ko pagaminta plautuvė bei koks yra jos dydis. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Plautuvės dažniausiai gaminamos iš granito, keramikos, plieno ar tektono. Universaliausios ir dažniausiai naudojamos yra plieninės plautuvės – jos nebrangios, atrodo estetiškai ir yra ilgaamžiškos. Renkantis granitines plautuve svarbu kad jos būtų iš granito (ne mažiau 80%) nes ši medžiaga atspari braižymuisį, labai kieta ir ilgaamžė. Norintiems prabangaus ir išskirtinio varianto, vertėtų pasidomėti keramikinėmis plautuvėmis – jos atsparios smūgiams, lengvai prižiūrimos ir beveik nesibraižo. Na, o jei būstas įrengiamas nuomai, tuomet vertėtų pasvarstyti apie tektonitinę plautuvę, kadangi jos kainos ir kokybės santykis išties patrauklus, o priežiūra minimali.

REKLAMA

Į plautuvės dydį taip pat nederėtų numoti ranka. Jei virtuvėje sukatės dažnai ar turite didelę šeimą, tuomet parankiausia įsigyti gilią ir plačią plautuvę, kurioje bus nesunku plauti net ir didelių gabaritų puodus ar skardas. Taip pat paranku pamąstyti apie plautuvę su papildomu dubeniu, kuris suteikia papildomo patogumo. Pavyzdžiui, jei viena plautuvės pusė užimta, be papildomų problemų galima naudotis papildomu dubeniu. 

Na, o namuose valgantiems retai, pakanka ir nedidelės, jokių papildomų atributų neturinčios plautuvės, kuri neužims daug vietos, bet esant reikalui puikiai atliks savo funkciją.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų