Tikriausiai apie tai niekada nesusimąstėte, tačiau dabar tikrai žinosite, kodėl galbūt jūsų bamba skiriasi nuo mylimojo ar šeimos narių.
Skiriamos dvi bambų rūšys: „išsikišusios“ ir „tuščiosios“. Pastarosios bambos yra žymiai populiaresnės, todėl atsiranda manančių, kad „išsikišusias“ bambas turi laimingieji. Vis dėlto mokslininkai atskleidžia, kad tai neturi jokios sąsajos su sėkme, nes tam egzistuoja labai paprastas paaiškinimas.
Bambos atsiranda žmogaus gimimo metu, kai yra nukerpama virkštelė. Tačiau jos skirtumai atsiranda tikrai ne dėl to, kaip ji buvo nukirpta. Tai lemia kaip audinio žaizda gija. Įprastuoju atveju, kai žaizda gražiai užgyja, likusi virkštelės dalis išdžiūna ir nukrenta.
POPULIARIAUSIA GALERIJA:
Vis dėlto tie, kurių bambos yra „išsišokusios“, turi šiek tiek daugiau odos audinių. Šio proceso natūraliai negalima pakeisti, todėl ilgainiui susiformuoja bamba.
„Išsišokusias“ bambas taip pat gali lemti ir procesas, kurį medikai vadina „bambos išvarža“. Nors tai skamba gąsdinančiai, tai reiškia, kad kai kurių naujagimių pilvo raumenys nėra pakankamai sutvirtėję.
Ir nors „išsikišusi“ bamba sveikatai neturi jokios įtakos, žmonės vis dažniau darosi kosmetines operacijas. Skelbiama, kad 2015 m. net 2 tūkst. žmonių atliko bambos išoperavimo kosmetinę procedūrą, teigdami, kad jų bambos jiems neatrodo estetiškai ar gražiai.