Naujienų portalui tv3.lt apie tai, kiek šiais laikais kainuoja surengti krikštynas, ką rinktis, jei norite ne tik jaukumo, bet ir įspūdžio, ir kiek įdėti į vokelį – pasakoja „All details matter“ švenčių planuotoja Rimantė Zazė.

Atskleidė, kaip keičiasi krikštynų tendencijos
Anot krikštynų planuotojos R. Zazės, visų švenčių tendencijos yra šiuo metu labai susivienodinusios. Ji sako, kad dažnu atveju žmonės renkasi daryti krikštynas beveik tokias pat įspūdingas, kaip ir vestuves.
„Gal 10 metų atgal visi darydavo dideles šventes po 50-100 žmonių. Šiais laikais žmonės renkasi daryti kokybiškesnes šventes, artimųjų rate. Jeigu iš finansinės pusės, biudžetiškai šventė nekainuoja pigiau, bet ji būna kokybiškesnė“, – sako R. Zazė.
Pasak jos, žmonės yra linkę daryti šventes artimiausiųjų rate ir skaičius žmonių yra sumažėjęs. Ji priduria, kad dažniausiai šventėje būna iki 50 žmonių, o vidutiniškai – 30 žmonių.
„Krikštynos pastaraisiais metais pradėjo „trendinti“. Žmonės ėmė skirti joms daugiau dėmesio – nebeapsiriboja tik vaiko pakrikštijimu bažnyčioje ir vakariene su artimaisiais.
Dabar šventės dažnai rengiamos su programa, įspūdingais vaikiškais dekorais. Renkamos vaikams pritaikytos švenčių erdvės, kai kurie nuomojasi net prabangias sodybas“, – priduria pašnekovė.
Krikštynų planuotojos R. Zazės teigimu, dauguma tėvų renkasi šventės vietas – studijas ar specialias švenčių erdves su vaikų kampeliais, o taip pat investuoja į kokybišką dekorą ir skanų maistą.
„Net krikštynų vedėjai vis dažniau sulaukia dėmesio. Šventės ima priminti vestuves – ne itin didelės, bet labai išpuoselėtos ir kokybiškos“, – sako planuotoja.
Pasak R. Zazės, žmonės bažnyčią renkasi ne tik pagal gražias nuotraukas, bet dažnai ir pagal kunigą. Ji priduria, kad klientai dažnai domisi, kurioje bažnyčioje krikšto ceremonija būtų jaukesnė, intymesnė, nes daugeliui svarbus asmeniškumas.
Kiek kainuoja krikštynų šventė?
Kiekviena krikštynų šventė – unikali, todėl ir jos biudžetas gali labai skirtis. Vis dėlto, anot krikštynų planuotojos R. Zazės, pastaraisiais metais tėvai dažnai investuoja į kokybišką, stilingą ir įsimintiną šventę, kuriai negaili lėšų.
„Žmonės, kurie rengia šventę, bažnyčiai dažniausiai aukoja nuo 300 iki 500 eurų. Tai nėra taip, kad kunigai to tikisi – dažniausiai žmonės patys supranta, jog jei krikštynos yra svarbi šventė, bažnyčiai reikėtų skirti tinkamą biudžetą“, – sako planuotoja.
Nors krikštynos dažnai būna kuklesnės nei vestuvės, planavimo procesas, anot planuotojos, yra labai panašus.
„Krikštynų planavimo paslaugos nelabai kuo skiriasi nuo vestuvių, kadangi šventės yra su programomis, vedėjais, dažniausiai netgi gyva muzika“, – aiškina R. Zazė.
Tiesa, paslaugų kainos labai priklauso nuo planuotojo patirties.
„Krikštynų planavimo kainos prasideda nuo 500 eurų ir kyla priklausomai nuo planuotojo patirties turimos. Standartiškai krikštynos nekainuoja tiek, kiek vestuvės“, – priduria ji.
Didžiausia investicija – dekoras
Pasak R. Zazės, didžiausia šventės biudžeto dalis dažniausiai atitenka dekorui – tėvai nori, kad aplinka būtų ne tik jauki, bet ir vizualiai įspūdinga.
„Krikštynose didžiausias išlaidų punktas – dekoras, nes visi nori įspūdingų puošmenų su gausybe gėlių, balionų ir vaikiškų elementų.
Dekoras gali kainuoti net keletą tūkstančių eurų, tačiau žmonės yra pasirengę investuoti nemažą sumą“, – pasakoja planuotoja.
Ne ką mažesnė išlaidų dalis – maistas ir šventės vieta.
„Pietų ir vakarienės kainos prasideda nuo 70 iki 100 eurų, priklausomai, kur renkamasi vakarienė. Įeina užkandžiai ir vakarienė, skaičiuoji saldų stalą. Žmonės investuoja ir perka gražius, teminius tortus“, – vardija ji.
Pasak Rimantės, šventės vietos pasirinkimas taip pat lemia galutinę kainą.
„Jei žmonės renkasi švęsti mieste, dažnai nuomojasi švenčių erdvę, pritaikytą vaikams – jos nuomos kaina siekia apie 300 eurų. Tačiau yra ir tokių, kurie renkasi prabangius restoranus arba sodybas, ir tuomet kaina ženkliai kyla.
Vidutinė krikštynų šventė mieste, trunkanti apie 4 valandas, be vedėjų, bet su maistu, gali kainuoti nuo 3 iki 5 tūkstančių eurų“, – atskleidžia krikštynų planuotoja.
Kiek reikėtų dėti į vokelį einant į krikštynų šventę?
Paklausta, kiek pinigų svečiai dažniausiai įdeda į vokelį eidami į krikštynas, švenčių planuotoja R. Zazė sako – viskas priklauso nuo šventės pobūdžio ir svečių rato.
„Jeigu žmonės daro krikštynas didelę šventę, su žinomais atlikėjais ir jos biudžetas perkopia 10 tūkst. eurų, jų draugai ir artimieji dažniausiai yra iš to rato, kurie nelabai skaičiuoja dešimtimis.
Į vokelius deda po keletą šimtų nuo žmogaus, bet jiems tai yra natūralu, nes susirenka turtingesnių žmonių auditorija“, – atskleidžia pašnekovė.
Pasak jos, kitaip atrodo kuklesnės, bet vis tiek kokybiškos vidutinio biudžeto šventės, kuriose piniginės dovanos dažniausiai būna kiek mažesnės, bet reikšmingos.
„Vidurinioji klasė, kuri daro krikštynų šventę už 3–4 tūkst. eurų, jų svečiai dažniausiai deda 100 eurų nuo žmogaus, o nuo poros – apie 150–200 eurų į vokelį“, – sako R. Zazė.
Ji priduria, kad tėvai dažniausiai kviečia artimiausius žmones, tad jų finansinės galimybės būna panašios, o ir dovanų sumos – gana nuspėjamos.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!