• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Sporto nauda mūsų fizinei bei psichologinei sveikatai nenuginčijama, judėjimas būtinas visiems, nepaisant nei amžiaus, nei fizinio pasiruošimo. Visgi, dažnai kyla abejonės, kur tinkamiausia rinktis sportuoti: namuose, treniruoklių salėje ar grupiniuose užsiėmimuose?

Sporto nauda mūsų fizinei bei psichologinei sveikatai nenuginčijama, judėjimas būtinas visiems, nepaisant nei amžiaus, nei fizinio pasiruošimo. Visgi, dažnai kyla abejonės, kur tinkamiausia rinktis sportuoti: namuose, treniruoklių salėje ar grupiniuose užsiėmimuose?

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Visi šie variantai turi savų trūkumų bei privalumų ir tinka ne kiekvienam, tad treneris Rimas Petraitis pasakoja, ko galima tikėtis visais atvejais.

REKLAMA

Sportas namuose

Sportas namuose pranašesnis už likusius variantus tuo, kad sutaupoma nemažai laiko ir pinigų. Nereikia važiuoti į salę ir iš jos, tilpti į laiko rėmus bei po dušo namuose iš karto galima toliau tęsti savo darbus.

„Vis dėlto sportas be priežiūros reikalauja žinių, o jų gauti reikia laiko, nors tai vieniems tampa hobis ar papildoma savišvieta, kuri skatina žmogų sveikiau gyventi. Tokiu atveju iškyla kita dilema, kaip atsirinkti tinkamą informaciją, nes internete ir populiariojoje literatūroje dažnai vieni teiginiai prieštarauja kitiems ir atvirkščiai.

REKLAMA
REKLAMA

Iškilus šiai problemai siūlau kreiptis į specialistą, iš kurio gausite visą reikiamą ir teisingą informaciją tiek apie treniruotes, tiek apie mitybą. Taip pat rekomenduočiau su specialistu atlikti bent kelias treniruotes“, – kalba treneris.

Sportuojantys namų sąlygomis ir prisižiūrintys mitybą gali pasiekti puikių rezultatų, sumažinant kūno riebalų masę, pagerinant fizinę būklę bei, žinoma, dailinant kūno linijas. Tiesa, vyrai, norintys užsiauginti didelę raumenų masę, namų sąlygomis to nepasieks, nebent bus investuota į brangią sportinę įrangą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Specialisto teigimu, namų sportas labiausiai tinka tiems, kurie nori pagerinti savo judrumą, sutvirtėti ir atsikratyti nereikalingos riebalų masės. Tokie žmonės dažniausiai dirba sėdimą darbą, mažai juda ar, tiesiog, yra vengiantys išeiti iš savo komforto zonos. Visgi, šiais laikais, kada pasaulis mums siūlo tiek daug, reikia viską imti ir bandyti.

REKLAMA

Sportas treniruoklių salėje

Kaip jau buvo minėta, sportuojant namuose ir norint pasiekti geresnių rezultatų, gali pritrūkti sportinės įrangos, o treniruoklių salėje taip tikrai nenutiks. Ten rasite visus treniruoklius, kokių tik gali prireikti ir abonementas visada bus kur kas pigesnis, nei pačių perkama įranga.

REKLAMA

„Daugelyje sporto klubų yra puikiai dirbantys salės treneriai, kurie visada jus pataisys ir patars visais su sportu ir mityba susijusiais klausimais bei neleis traumuotis atliekant netaisyklingai pratimus.

Tokiu atveju, kada turite reikiamą įrangą ir priežiūrą, rezultatai būna gerokai greitesni ir geresni. Taip pat jei pasisamdote asmeninį trenerį, kuris nuolatos būna prie jūsų ir pasako visas klaidas, suderina mitybą pagal asmeninius poreikius ir stengiasi, kad treniruočių efektyvumas vis augtų – rezultatai gali net nustebinti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pavyzdžiui, kada klientai, sportuodami su manimi, per tris mėnesiu atsikrato 12, 17 ar 19 kg., o per 4-5 mėnesius iki 25 kg., nuolat visi klausdavo savęs, kodėl viso to nepradėjo anksčiau, nes viskas nėra jau taip sunku“, – pasakoja R. Petraitis.

Grupiniai užsiėmimai

Grupinėse treniruotėse pagrindinis pliusas – motyvacija. Tuomet, kada esi tarp žmonių, o treniruotė sunki ir pradeda kamuoti mintys apie poilsį, apsidairęs pamatai nenustojančius vargti ir tari sau: „Jei gali jie, galiu ir aš nepasiduoti!”.

REKLAMA

„Tokios treniruotės turi vieną esminį skirtumą – trenerio priežiūrą. Kadangi salėje yra 10-20 žmonių, kurių skirtingas fizinis pajėgumas, pratimų atlikimo kokybė, o treneris dažnai „užsivedęs“ tik skatina daryti dar greičiau ir stipriau, nematydamas, kad stovintis žmogus antroje ar trečioje eilėje net nesupranta, kaip atliekamas pratimas arba jį daro netaisyklingai. Tokiu atveju žmonės klausydami trenerio vis tiek stengiasi neatsilikti, taip sportuojant gauna mikrotraumas arba rimtai susižeidžia ir daugiau nebenori sportuoti, nes pradeda manyti, jog sportas nėra sveikata, o tik savęs žalojimas.

REKLAMA

Vis dėlto yra išties profesionalių trenerių, kurie dirba su klientais ir jais rūpinasi rodydami pratimus, vaikščiodami po salę ir visiems skirdami dėmesio. Tokių trenerių negausu, bet tikrai yra ir su jais bet kuri treniruotė bus efektyvi bei naudinga“, – sako R. Petraitis.

Pasak specialisto, treniruočių, kurios būtų skirtos pramogai, nėra, viskas priklauso nuo trenerio, koks jo požiūris į treniruotę: ar jis nori duoti naudos žmonėms ar, tiesiog, daryti šou ir uždirbti. Taip pat treniruotės naudingumas priklauso ir nuo pačių žmonių požiūrio į tai, ko jie atėjo į sporto salę: sportuoti, siekti rezultatų ar, tiesiog, gerai praleisti laiką.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Galėčiau galbūt tik išskirti tiek, kad tokios treniruotės, kuriose yra šokių elementų (Zumba) ar kitų smagių judesių yra skirtos pramogai, bet jose taip pat yra treniruojamas kūnas ir pasiekiami rezultatai. Norintiems padirbėti iš peties, siūlau išmėginti funkcines ir aukšto intensyvumo treniruote ( HIIT, CROSSFIT ir kt.). Visos šios treniruotės reikalauja fizinės jėgos, ištvermės ir daug psichologinių pastangų atliekant pratimus, nugalint norą pabėgti iš sporto salės vidury treniruotės.

REKLAMA

Aš pats vedu funkcines intervalines treniruotes, kurios skirtos tam, kad žmogus išmoktų valdyti kūną įvairiomis judesių amplitudėmis ir būtų pasirengęs bet kokioms kasdienėms situacijoms ir taip palengvintų savo buitį bei padarytų gyvenimą lengvesnį, judresnį bei, žinoma, smagesnį.

Taip pat svarbu pridurti, mityba duoda daugiau kaip 70 proc. visų rezultatų ir be jos reguliavimo gerokai atitolinate savo tikslus“, – pataria treneris R. Petraitis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų