• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien pasirūpinkite savo sveikata – prognozuojama stipri magnetinė audra, kurios poveikį galite pajusti ir jūs. Štai, ką reikia daryti, kad apsaugotumėte sveikatą.

Šiandien pasirūpinkite savo sveikata – prognozuojama stipri magnetinė audra, kurios poveikį galite pajusti ir jūs. Štai, ką reikia daryti, kad apsaugotumėte sveikatą.

REKLAMA

Kaip praneša meteoagent.com, šiandien smogsianti magnetinė audra sieks penkis balus. Penki balai laikoma riba, kai galite pajusti magnetinių audrų poveikį.

Artimiausios prognozės rodo, kad rytoj magnetinio lauko aktyvumas sieks tris balus, tačiau antradienį ir trečiadienį, lapkričio 22-23 dienomis, sieks keturis balus, o tai traktuojama kaip vidutinio stiprumo magnetinė audra.

Primename, kad magnetinės audros pagal Kp indeksą vertinamos nuo vieno iki devynių balų. Penki balai yra kritinė riba, o kuo aktyvumas arčiau devynių balų, tuo didesnė tikimybė, kad jos poveikį pajus net ir sveiki asmenys.

Magnetinės audros – kaip apsisaugoti?

Primename, kad magnetinės audros yra Saulės žybsnių sukelti Žemės magnetinio lauko sutrikimai. Tokie svyravimai gali paveikti ryšių sistemas ir žmonių sveikatą.

REKLAMA
REKLAMA

Saulės ir geomagnetinių audrų prognozės apskaičiuojamos naudojant duomenis iš tarptautinių meteorologijos laboratorijų visame pasaulyje.

Net ir nedidelis aktyvumo padidėjimas gali turėti įtakos sveikatai. Kiekvienas žmogus į jas reaguoja skirtingai. Vieni jų visai nepastebi, o kitiems tokiomis dienomis sunku išlipti iš lovos.

REKLAMA

Magnetinės audros poveikį sveikatai dažniausiai išduoda šie simptomai: galvos svaigimas ir skausmas; pykinimas; silpnumas ir mieguistumas; padidėjęs kraujospūdis; raumenų ar sąnarių skausmai ir t. t.

Magnetinės audros gali paveikti net ir sveikus žmones, tačiau didžiausia rizika kyla sergantiems lėtinėmis ligomis, širdies ir kraujagyslių ligomis, kovojantiems su migrena ar epilepsija – jiems reikėtų labiau saugotis magnetinių audrų.

Tyrimai rodo, kad vyraujant magnetinėms audroms, padaugėja infarkto ir insulto atvejų. Teigiama, kad pastebimas nežymus (apie 20 proc.) padidėjimas, rašoma europeantimes.news.

REKLAMA
REKLAMA

Galvos skausmą ar tachikardiją bei kitus simptomus gali sukelti ir daugybė kitokių priežasčių. Pavyzdžiui, pasikeitęs atmosferos slėgis taip pat gali daryti įtaką savijautai.

Magnetinių audrų laikotarpiu hipertenzija sergantys žmonės turėtų gerti daugiau vandens ir sumažinti suvartojamos druskos kiekį, nes druska sulaiko skysčius organizme ir dėl to padidėja kraujospūdis.

Pablogėjus savijautai dėl magnetinės audros poveikio gali padidėti ne tik kraujospūdis ar sumažėti darbingumas, tačiau ir paūmėti nerimas, lėtinės ligos ar net alergijos. Be to, magnetinės audros labai paveikia vieną organą – kraujagysles.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip praneša europeantimes.news, vyraujant magnetinėms audroms patariama valgyti mažiau greito, riebaus, kepto, sūraus ar aštraus maisto. Vietoj to raginama valgyti daugiau vaisių ir daržovių.

Taip pat patariama atsisakyti žalingų įpročių – nerūkyti, nevartoti alkoholio, be to, rekomenduojama atsisakyti kavos, ją geriau keiskite žaliąja ar žolelių arbata.

Nepamirškite daugiau mankštintis, vaikščioti – fizinė veikla padeda jaustis geriau. Reguliariai išsivėdinkite patalpas, ypač miegamąjį ir stenkitės eiti tuo pačiu paros metu.

Į naudą bus ir jeigu pasistengsite patirti kuo mažiau streso, pašalinsite pagrindinius streso šaltinius kasdienybėje ir praleiskite magnetinių audrų laikotarpius ramiai.

Apie magnetinių audrų poveikį sveikatai anksčiau naujienų portalo tv3.lt tinklalaidėje pasakojo šeimos gydytojas Irmantas Aleksa. Pokalbį galite žiūrėti žemiau esančiame vaizdo įraše:

Šituos straipsnius, matyt, ir rašo tų audrų paveikti.
patapo kasdienybe, visa laika kažkas mums smogs, šiurpins ir t.t. visiškas absurdas
5 balai,riba, 4 balai-vidutinio stiprumo
5 balai,riba, 4 balai-vidutinio stiprumo
prieštaravimų kratinys
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų