Aukštaitijos saugomų teritorijų direkcija socialiniuose tinkluose pasidalino biologinės įvairovės apsaugos skyriaus vyr. specialisto Gerardo Paškevičiaus informacija apie jų migraciją ir ką reikia žinoti, pamačius ant kelio varliagyvį.
Pasidalinus išgelbėtos pilkosios rupūžės (lot. Bufo bufo) nuotrauka, atkreipiamas dėmesys, kad dabar vyksta intensyvi varliagyvių migracija.
Ant kelio pamačius varliagyvį sustokite
Priduriama, kad šylant orams, ypač po lietaus, varliagyvai keliaus dar intensyviau, tad prašoma juos saugoti ir pateikiama instrukcija, kaip elgtis pastebėjus juos ant kelio.
„Todėl labai prašau – vairuotojai, pamatę „kupstelį“ ant kelio, jį apvažiuokit, o jei yra galimybė sustokite ir patraukite nuo kelio. Svarbu – į tą pusę, kur gyvūnas bandė keliauti“, – rašoma socialiniuose tinkluose.
Taip pat varliagyvius raginami saugoti ir pėstieji, dviratininkai ir kiti eismo dalyviai. Specialistas taip pat išsklaidė įvairius mitus:
„Nebijokite, jokia varlytė ar rupūžė jums įkąsti ar kažkaip kitaip sužeisti negali, o ir palietus rupūžę tikrai jūsų oda netaps karpuota. Tai – mitas.
Rupūžės ginasi kitaip – paimtos į rankas išleidžia vandens atsargas. Tai – ne šlapimas, o tik vanduo, kurį rupūžės „nešiojasi“, o prireikus sudrėkinti odą, vandenį išleidžia...“
Pabrėžiama, kad ypač svarbu apsaugoti stambias pateles, kurios greitai bus pilnos varliagyvių kiaušinėlių, dar vadinamų kurkulais. Ir pasidalintoje nuotraukoje užfiksuota stambi pilkoji rupūžė yra motininė patelė.
„Kodėl svarbu išsaugoti varliagyvius, ateityje parašysime ilgesnį tekstą, o dabar apie esmę – jie suėda daug žmonių nemėgstamų kenkėjų: uodų, lervų, musių, šliužų, erkių ir kt. Todėl, norėdami turėti aplinką su mažiau tokių nepageidaujamų bestuburių, saugokite varliagyvius!“ – raginami vairuotojai.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!