REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Anglijos sveikatos tarnyba teigia, kad daug kofeino yra kavoje, arbatoje, koloje ir energetiniuose gėrimuose. Puikiam nakties miegui gali turėti įtakos tai, ką valgote likus kelioms valandoms prieš miegą.

Anglijos sveikatos tarnyba teigia, kad daug kofeino yra kavoje, arbatoje, koloje ir energetiniuose gėrimuose. Puikiam nakties miegui gali turėti įtakos tai, ką valgote likus kelioms valandoms prieš miegą.

REKLAMA

Yra žinoma, kad tam tikri maisto produktai ramina smegenis ir skatina miegą, todėl tinkamas valgymas vakare tikrai yra gero nakties miego „recepto“ dalis, rašo express.co.uk

Vengti aštraus maisto

Organizacija „Sleep Charity“ siūlo nevalgyti daug bei vengti aštraus maisto prieš pat miegą, nes tai gali sukelti diskomfortą ir virškinimo sutrikimus.

Jie rašo: „Tyrimai taip pat parodė, kad tai sukelia kūno temperatūros pokyčius ir klaidina  smegenis, nes, artėjant miego laikui, temperatūra natūraliai krenta.

Daug angliavandenių turintis maistas (duona, makaronai ir ryžiai) sukelia energijos trūkumą, o riebus maistas skatina rūgšties gamybą skrandyje ir gali sukelti rėmenį ir virškinimo sutrikimus. Atsiminkite, kad persivalgymas sukelia mieguistumą.

REKLAMA
REKLAMA

Kava, stipri arbata ir juodas šokoladas

Taip pat reikia vengti kai kurių „stimuliatorių“. Net jei žinote, kad reikia vengti kavos ir stiprios arbatos, galite sutrikdyti savo miegą valgydami šokoladą, ypač tamsųjį ‒ tai dar vienas kofeino šaltinis.

REKLAMA

Jei suvalgote jo gabalėlį ar du desertui, jums, tikriausiai, viskas bus gerai, bet visoje šokolado plytelėje gali būti tiek pat kofeino, kiek gazuotame gėrime“.

Alkoholis ir kofeinas

„Sleep Charity“ pataria: „Apribokite stimuliatorių, tokių kaip alkoholis ir kofeinas, vartojimą, kurie blogina miego kokybę ir neleidžia ryte jaustis pailsėjusiam“.

Kofeinas ir alkoholis neleidžia užmigti ir užkerta kelią giliam miegui. Stenkitės sumažinti alkoholio vartojimą ir vengti kofeino prieš miegą. Miegas yra natūralus procesas, kurio mes tiesiogiai nevaldome. Mūsų kūnai pasiima tai, ko jiems reikia. Per trumpą laiką mūsų kūnai prisitaikys prie miego tipo ir kokybės, kad išliktume sveiki.

REKLAMA
REKLAMA

„Sleep Charity“ teigia, kad mitybos specialistai rekomenduoja laikytis subalansuotos ir nuoseklios mitybos, kurią daugiausia sudaro daržovės ir vaisiai.

Reikia 7-9 valandų miego

Tokio tipo dietos pavyzdys, Viduržemio jūros dieta, yra siejama su širdies sveikata ir geresniu miegu. Kiekvienam žmogui reikia skirtingos miego trukmės. Vidutiniškai suaugusiems reikia septynių-devynių valandų, o vaikams ‒ nuo 9 iki 13 valandų. Mažiems vaikams ir kūdikiams reikia 12–17 valandų miego kiekvieną dieną.

Nemiga sergantiems žmonėms nuolat sunku užmigti, jie gali kelis kartus per naktį pabusti. Laimei, kai kurie gėrimai gali padėti žmonėms užmigti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Jei nemiga kankina trumpiau nei tris mėnesius, tai vadinama trumpalaike nemiga. Tris mėnesius ar ilgiau trunkanti nemiga vadinama ilgalaike nemiga.

Pasak NHS, daugeliui miego problemos paprastai išsisprendžia maždaug per mėnesį. „Kai kurie žmonės iš prigimties miega gerai, o susiklosčius tam tikroms gyvenimo aplinkybėms, miegas gali sutrikti, pavyzdžiui, dėl stresinių įvykių ar kūdikio gimimo“, – teigiama pranešime.

Jei prastas miegas trikdo jūsų kasdienį gyvenimą ar kelia nerimą, pasikalbėkite su šeimos gydytoju. Kaip miegame ir kiek miego mums reikia priklauso nuo žmogaus ir jo amžiaus.

Elektroniniai prietaisai, įskaitant kompiuterius, televizorius, išmaniuosius telefonus ir planšetinius kompiuterius, skleidžia stiprią mėlyną šviesą. Kai naudojame šiuos įrenginius, mėlyna šviesa užlieja mūsų smegenis ir priverčia manyti, kad dabar diena. Dėl to mūsų smegenys slopina melatonino gamybą ir stengiasi išlikti budrios.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų