REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Gera akių būklė – svarbi sveikatos dalis. Daugeliui žmonių jos reikalingos pasaulio matymui ir supratimui. Bet kartais, pabudus ryte, atrodo, kad į akis lyg smėlio pripilta.

Gera akių būklė – svarbi sveikatos dalis. Daugeliui žmonių jos reikalingos pasaulio matymui ir supratimui. Bet kartais, pabudus ryte, atrodo, kad į akis lyg smėlio pripilta.

REKLAMA

Taip gali nutikti dėl keleto priežasčių, rašoma express.co.uk.

Užsikimšę ašarų kanalai

Kiekvienoje akyje, virš akies obuolio, yra ašarų liaukos. „WebMD“ tinklapyje aiškinama: „Jose gaminasi skystis, kuriuo mirksint drėkinama visa akis. Skystis nubėga į akių kampučiuose prie nosies esančius kanalus. Jei šie kanalai užsikemša, skystis nebegali nutekėti. Dėl to kanale gali prasidėti infekcija ir susidaryti išskyrų“.

Gleivių „žvejojimo“ sindromas

Kai akyje nuolat formuojasi gleivių gijos ir žmogus jas pastoviai šalina iš akies, tai vadinama gleivių „žvejojimo“ sindromu. Šis pavadinimas nurodo į tai, kaip iš akies nuolat traukiamos gleivių gijos.

REKLAMA
REKLAMA

„Pirminis gleivių „žvejojimo“ sindromas yra dažnas gleivių gijų traukimas nuo akies paviršiaus“, – rašoma „Medical News Today“, – „Jei šis veiksmas nuolat kartojamas, padidėja tikimybė, kad akis bus sudirginta ir prasidės infekcija“.

REKLAMA

Ragenos opa

Ragenos opa yra atvira žaizda akies ragenoje. Ji paprastai atsiranda dėl infekcijos. „Cleveland Clinic“ aiškina: „Tokios būklės simptomai – paraudusi, ašaringa ir krauju pasruvusi akis, stiprus akies skausmas ir pūliai ar panašios išskyros. Ragenos opa gali sąlygoti net ir regėjimo susilpnėjimą ar aklumą“.

Kaip žinoti, kad situacija rimta?

Jei akys ne tik traiškanoja, bet pasireiškia ir toliau išvardinti simptomai, tai reiškia, kad laikas kreiptis į medikus:

Ištinę akių vokai; Gleivės, pūliai ar perteklinis akies ašarojimas; Geltonos ar žalios spalvos išskyros iš akies; Net ir nuvalytos traiškanos akyje ir vėl formuojasi; Išdžiuvusios traiškanos ant blakstienų ir akių vokų; Po miego sulipusios blakstienos; Raudonos ar rožinės spalvos akių obuoliai (bet kartais jie gali likti ir balti); Jautrumas šviesai.

Štai ko reikia imtis, norint, kad akys būtų sveikos ir kad infekcijų kiltų  mažiau:

Sveika ir subalansuota mityba;  Sveiko svorio palaikymas; Reguliarus sportas; Akinių nuo saulės nešiojimas; Akiniai su apsauga nuo UV spindulių; Mesti rūkyti; Žinoti savo šeimos sveikatos istoriją; Žinoti kitus savo rizikos faktorius; Nešiojant kontaktinius lęšius būtina imtis infekcijų prevencijos priemonių; Akims būtina pailsėti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų