Šiukštu nelaikykite orchidėjų šiose vietose: žydėjimo nesulauksite

Orchidėjos yra nuostabūs augalai, deja, joms būtina tam tikra temperatūra. Ekspertas pataria, kur nederėtų laikyti orchidėjų.

Orchidėjos pagyvina kambarį savo nuostabiais žiedais ir kvapniais kvapais. Tačiau, priklausomai nuo perkamos veislės, jos gali reikalauti labai daug dėmesio. Laistymas, temperatūra, drėgmė, persodinimas ir genėjimas yra tik keletas aspektų, į kuriuos reikia atsižvelgti rūpinantis orchidėja.

„The Home Depot“ vaizdo įraše Eileen pasidalino savo patarimais, kaip prižiūrėti orchidėjas. Eileen yra kambarinių augalų ekspertė, kuri dalijasi patarimais, kaip prižiūrėti orchidėjas, naudojant tinkamas priežiūros technikas, rašo express.co.uk.

Saugokite jas nuo karšto oro šaltinių ir vėdinimo angų

Vienas iš svarbiausių orchidėjų priežiūros veiksnių yra aplinkos temperatūra. Eileen sakė: „Atminkite, kad jūsų augalui patinka šilta aplinka, kurios temperatūra yra nuo 15,5℃ iki 21℃, o galbūt ir 26,6℃. Privalote vengti skersvėjo ir jokių šaltų erdvių. Įsitikinkite, kad augalas nepatiria staigių temperatūros pokyčių. Saugokite jas nuo karšto oro šaltinių ir vėdinimo angų“.

Daugumai orchidėjų rūšių patinka, jei temperatūra neviršija 32℃.

Dėl aukštos temperatūros augalas patiria stresą, todėl reikėtų jos vengti. Kai augalai žydi, kai kuriems reikia vėsesnės temperatūros. Kai oras Jungtinėje Karalystėje atvėsta, kai kurie orchidėjų savininkai sunerimsta, ar jų  orchidėjos išgyvens. Daugelis orchidėjų dar atlaiko, jei temperatūra nukrenta netgi iki -1℃. Tačiau jei orchidėjos dažnai gauna šalčio, jos gali būti pažeistos.

Kitas orchidėjų priežiūros aspektas yra drėgmė. Eileen sako: „Drėgmė orchidėjoms yra labai svarbi. Jūsų namuose turėtų būti bent 50 procentų santykinė drėgmė. Tokia drėgmė geriausiai tinka ir jums. Mažesnė drėgmė gali sukelti problemų orchidėjoms. Gali nukristi lapai, jie gali paruduoti. Taigi, jei pastebėsite, kad jūsų namuose maža drėgmė, ir jei  negalite jos padidinti, padėkite augalą ant akmenukų dėklo ir įpilkite vandens. Vanduo padidins drėgmę orchidėjos lapams, tačiau nepakenks šaknims, o tai yra svarbiausia“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų