Namuose rasoja langai? Pasakė, ką daryti, kad to nebūtų

Rasojantys langai tampa dažna problema daugelio žmonių namuose žiemos mėnesiais. Ši problema gali ne tik pakenkti jūsų turtui, bet ir pakenkti jūsų sveikatai, ypač sergantiems astma.

Kondensatas susidaro, kai trūksta ventiliacijos ir kaupiasi drėgmė, o tai reiškia, kad žiema yra geriausias laikas jūsų langams rasoti, nes visą laiką praleidžiam šildomuose namuose. Nors šaltesniais mėnesiais niekas nenori atidaryti langų, yra būdų, kaip išvengti kondensacijos, rašo express.co.uk.

Nekilnojamo turto agentūros „Good Move“ direktorius Ross Counsell pasakoja, kodėl tai tampa problema tokiai daugybei namų: „Jūsų namuose susidaro kondensatas, kai drėgmės lygis paprastai pakyla dėl  kokybiškos ventiliacijos stokos.

Atšąlus orams, mes daugiau laiko praleidžiame uždarose patalpose, o tai reiškia, kad padidėja drėgmės lygis dėl kvėpavimo, prausimosi po karštu dušu ir maisto gaminimo. Dėl to jūsų turtui gali kilti visokių problemų, tokių kaip atsilupę tapetai ar drėgnos dėmės“.

Gali atsirasti kenksmingas pelėsis

Ross taip pat įspėjo apie kitas kondensacijos keliamas problemas: „Jei nesiimsite veiksmų, gali atsirasti kenksmingas pelėsis, dėl skleidžiamų alergenų apsunkinantis kvėpavimą. Tai ypač pavojinga sergantiems astma“. Ir tai gali paveikti ne tik jūsų sveikatą.

Nekilnojamojo turto ekspertas pridūrė: „Be to, kad tai kenkia jūsų sveikatai, šie dalykai taip pat gali žymiai sumažinti jūsų turto vertę“.

Bet kaip išvengti kondensato susidarymo namuose?

Ross patarė: „Kad sumažintumėte kondensato kiekį, įsitikinkite, kad tokie prietaisai kaip skalbimo mašinos, viryklės ir virduliai yra gerai vėdinamose patalpose. Taip pat uždarykite duris, kad kondensatas nepatektų į šaltesnes namo vietas.

Dvigubas stiklas, skersvėjų nebuvimas ir gera lubų izoliacija ‒ tai viskas, ko jums reikia išlaikyti patalpose aukštesnę temperatūrą ir taip sumažinti kondensato susidarymą“.

Patalpos, kuriose labiau kaupiasi drėgmė, pavyzdžiui, vonios kambarys, taip pat turėtų būti gerai vėdinamos. Įsitikinkite, kad pagrindinėse probleminėse patalpose, pvz., vonios kambaryje ir virtuvėje, yra ištraukimo ventiliatoriai, o po valgio gaminimo ar prausimosi duše  nuvalykite visus šaltus paviršius. Paskutinis dalykas, kurį galite padaryti, yra pasirūpinti, kad  būtų pakankamai vietos orui tinkamai cirkuliuoti, neperpildykite spintų ir išlaikykite tarpą tarp baldų ir sienų“, ‒ pridūrė Ross.


Rašyti komentarą...
J
Jo
2021-10-13 08:51:57
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tuščias niekinis straipsnis svarbu užimti vieta
Atsakyti
-15

T
Terese
2021-10-13 09:56:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
Oho koks išsamus paaiskinimas
Atsakyti
-10

L
Laura
2021-10-13 09:25:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tuštuma
Atsakyti
-10

SKAITYTI KOMENTARUS (16)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų