Kuo skubiau nustokite tualete palikti neuždarytą dangtį: paaiškino, kodėl

Kai kurios daugelio daromos klaidos kenkia sveikatai – vienas ekspertas sako, kad po tuštinimosi tualete nuleisti vandenį būtina uždarius klozeto dangtį, kitaip tai gali pakenkti sveikatai. Bet kodėl?

Daugelį kasdienių dalykų darome nė nesusimąstydami, visiškai automatiškai. Tai ypač dažnai pasitaiko tais atvejais, kai organizmas mums neprimena, kad klystame, rašoma express.co.uk.

Tačiau yra daugelis kenksmingų dalykų, apie kuriuos net negalvojame. Pavyzdžiui, pasinaudojus tualetu, vandenį nuleisti būtina prieš tai uždarius klozeto dangtį.

Dangtį būtina uždaryta

Kodėl? „Jei vandenį nuleidžiate atvirame klozete, iš jo pasklinda mažyčiai vandens lašeliai su išmatų dalelėmis. Tai vadinama tualeto purslais“, – sako Adamas Leechas, „Showers Direct“ savininkas.

Jo teigimu, „šiose dalelėse yra labai kenksmingų bakterijų, kuriose gali būti šigeliozės, E.coli ir Clostridium difficile bakterijų – visos jos gali labai pakenkti sveikatai.“ Ekspertas paaiškino, kad šios kenksmingos bakterijos ant tualeto paviršių gali išlikti ir daugelį mėnesių.

Tai reiškia, kad net ir po dušo, kai jaučiatės švarūs, gali būti, kad renkate visas šias bakterijas ant dantų šepetėlio, muilo, rankšluosčių ir taip toliau. Laimei, tam galima užkirsti kelią. Visų pirma, tualete vandenį nuleisti reikia prieš tai nuleidus dangtį, o po to kruopščiai nusiplauti rankas.

„Be to, pasinaudojus viešu tualetu, kur nėra klozeto dangčio, būtina iš tualeto kuo greičiau išeiti – kai tik nuleidžiate vandenį“, – pataria A. Leechas.

Kad būtų dar saugiau, patariama dantų šepetėlį laikyti uždaroje spintelėje. 

„Saugiau bus dantų šepetėlius laikyti spintelėje arba įsigyti dantų šepetėlio dangtelį“, – pataria taip pat ir Stephanie Taylor iš „StressNoMore“, – „Tokia nedidelė investicija jūsų burną apsaugos nuo bjaurių bakterijų.“

Bakterinio užkrato komplikacijos

Gastroenteritas – dažnas viduriavimą, pykinimą ir pilvo skausmą sukeliantis sutrikimas – dažniausiai prasideda dėl bakterinių infekcijų. Skaičiuojama, kad Didžiojoje Britanijoje jis kiekvienais metais pasireiškia vienam žmogui iš penkių.

„Gastroenteritas prasideda atsigėrus arba suvalgius maisto, kuriame yra bakterijų, virusų ar parazitų“, – įspėja „Bupa“, – „Juo taip pat galima užsikrėsti nuo šią infekciją turinčio žmogaus arba palietus daiktus ar paviršius, kuriuos lietė užsikrėtęs žmogus.“


Rašyti komentarą...
J
Julius
2021-10-11 13:12:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokį dar durnių laivą sugalvosite?
Atsakyti
-32

!
!!!
2021-10-11 13:47:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Neskaiciau..... Jei ponai aplink bendrame wc aplink duobe sutupe sika ir nieko, tai mano klozetas kaip arbatos puodukas......
Atsakyti
-23

A
Abė
2021-10-12 11:22:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
Joooo, kai žmones reikia atitraukti nuo rimtų dalykų, paskelbia kokią nesąmonę. Politikų išmislas....
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (28)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų