Piniginėje gulinti vieno penso moneta gali būti verta milijonų eurų, tačiau yra vienas bet – vertinga tik vienais konkrečiais metais išleista moneta.
Pasak monetų eksperto, „TikTok“ pasivadinusi @thecoincollectorUK, „manoma, kad Karališkoji monetų kalykla dėl mažos paklausos tais metais nukaldino tik vieną išbaigtą monetą“.
Moneta gali būti verta milijonų
Nors nėra aišku, kiek tiksliai jų buvo nukaldinta, ekspertas teigia, kad Karališkoji monetų kalykla tikrai nukaldino bent vieną tokią monetą, rašo mirror.co.uk.
Be to, tais metais buvo pagamintos šešios vienpusės vieno penso monetos, kurių viena pusė yra visiškai tuščia. Tačiau visos jos saugomos šalies muziejuose, todėl galite net netikrinti, ar netyčia gavote tokią monetą atsiimdami grąžą.
Taigi, kuriais metais buvo nukalta vertinga vieno penso moneta? 1954-aisiais. „TikTok“ vaizdo įraše ekspertas pridūrė: „Tikrai verta patikrinti, jei turite stiklainį ar taupyklę su senais centais.
Niekada nežinai, gal kaip tik turi vieną iš itin retų 1954 m. nukaldintų centų, kurių vertė gali siekti šimtus tūkstančių ar net milijonus.“
@thecoincollectoruk The priceless 1954 penny! #viral #fyp #thecoincollectoruk #coinhunting #penny ♬ original sound - thecoincollectoruk
„Online Coin Club“ 1954 m. nukaldintą vieno penso monetą vertina kaip „didžiausią įmanomą retenybę“ tarp visų monetų. Svetainėje aiškinama:
„Dėl didelio apyvartoje esančių centų kiekio ir ekonominės krizės po Antrojo pasaulinio karo, šeštajame dešimtmetyje Didžiojoje Britanijoje nebuvo poreikio nukaldinti daugiau monetų.
Tačiau 1952 m., pradėjus valdyti naujam monarchui, atsirado didžiulė karūnavimui skirtų monetų rinkinių paklausa ir 1953 m. buvo nukaldinta daugiau kaip 1,3 mln. monetų su karalienės Elžbietos II atvaizdu, iš kurių buvo sudaryti šie rinkiniai, be to, dalis jų pateko į apyvartą.“
1954 m. Karališkoji monetų kalykla vis dar „eksperimentavo“ su naujosios monarchės portretu, o tai reiškia, kad nors tais metais nebuvo numatyta išleisti naujų monetų, 1954 m. buvo nukaldintas bent viena „išbaigta“ moneta.
Svetainėje taip pat teigiama, kad bent viena iš šių eksperimentinių monetų pateko į apyvartą, nors visos jos turėjo būti sunaikintos. Taip pat priduriama:
„2011 m., atsakydama į užklausą, monetų kalykla pareiškė, kad „negali patvirtinti, kad iš kelių šimtų bandomųjų monetų išliko tik viena.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!