Vieni savo galimybes išbando lindėdami namuose prie kompiuterių ir valandų valandas bandydami pergudrauti virtualų priešą, o kiti drąsiai priima iššūkius – apsiauna žygio batus, užsideda ant pečių kuprinę ir patraukia išbandyti savęs kur kas realesnėje situacijoje. Jau tryliktus metus rengiamą pėsčiųjų žygį puikiai žino žygeiviai entuziastai.
Tryliktasis Lietuvos kariuomenės žygis „Radvilų keliais“ skirtas Jonui II Radvilai atminti. Nors internetu žygiui registravosi apie 500 dalyvių, pirmąją žygio dieną startavo 433 žygeiviai, tiesa, keletas jų žygių trasų nebaigė. Žygio dalyviai galėjo rinktis 12 km, 22 km, 32 km ar 42 km ilgio žygio trasas.
Apsigyventi žygio dalyviai galėjo J. Radvilos mokomojo pulko kareivinėse, o pageidaujantiems buvo sudarytos sąlygos ir maitintis dalinio valgykloje. Naujienų portalo Balsas.lt kalbinti žygio dalyviai pasakojo, kad pagyrimo verta ne tik kareiviška košė, bet ir kiti patiekalai.
Žygiuoja ir šeimos su vaikais
Šeštadienio ginkluoti gera nuotaika ir trasų žemėlapiais į Gaižiūnų poligono ir Jonavos regiono miškus patraukė daugiau nei 400 žygeivių.
Tarp žygeivių buvo ir Steponavičių šeima – mama su dviem mažamečiais vaikais ir jos sesuo su vyru. Tai jau antrasis jų žygis – pernai dėl mažiausiųjų komandos narių visi rinkosi trumpiausią – 12 kilometrų – atstumą, o šiemet visi kas dieną jau įveikė net po 22 kilometrus.
Pasak jaunosios Steponavičiūtės, visas žygis buvo smagus ir neprailgo, tik paskutinieji trys kilometrai buvo kiek sunkesni. Šeima tikisi ir toliau dalyvauti šiuose žygiuose, kurie jau tampa vasaros veiklų akcentu. Jų planuose – ir vyro bei tėvo prikalbinimas keliauti su jais.
Savaitgalis miške – iššūkis sau
Naujienų portalas Balsas.lt pakalbino ir žygyje dalyvavusią vilnietę Jurgitą. Mergina per dvi dienas nuėjo 54 kilometrus – šeštadienį 32, o sekmadienį – 22. „Paprastai sportuoju tik sporto salėje, bet iš kolegės gavusi kvietimą išbandyti jėgas žygyje „Radvilų keliais“ iškart sutikau. Buvo įdomu ne tik pažiūrėti, kiek galiu nueiti, bet ir iš arčiau pažvelgti į karių gyvenimą Rukloje“, – apsisprendimą savaitgalį praleisti miškuose aiškino Jurgita.
Paklausta apie įdomiausias ir smagiausias žygio akimirkas, mergina išvardino visą sąrašą. „Pats geriausias jausmas yra pasiekti finišą. Kiekvienoje sustojimo ir poilsio vietoje teko nemažai pakovoti su savimi, kad vietoje ilgo ir patogaus pasisėdėjimo ant žolės vėl pakiltum eiti. Ypač sunku buvo įveikti paskutiniuosius 5 kilometrus šeštadienį. Tačiau jausmas, kad ne tik nori, bet ir gali, žavingos apylinkės – pelkės, smėlynai, miškai, keliai, kaimeliai - padeda eiti toliau. Pradžiugino ir puikus organizatorių darbas. Net po 32 kilometrų ėjimo buvo likę jėgų vakarui – nuėjome į Lietuvos kariuomenės miestelyje organizuotą grupės „Thundertale“ grupės koncertą ir šokius“, – džiaugėsi vilnietė.
Žygiuoja ir vaikai, ir senjorai
„Žygeiviais ir pačiu žygio organizavimu rūpinosi 140 profesionalios karo tarnybos karių. Trasas žvalgome visus metus, o jų žymėjimas atliekamas likus dienai iki žygio, – naujienų portalui Balsas.lt pasakojo kapitonas Marius Palionis
Pašnekovo teigimu, jauniausi žygių dalyviai paprastai „žygiuoja“ su tėvais dar vežimėliuose, o vyriausi dalyviai būna apie 70-80 metų amžiaus.
„Šis žygis rengiamas nuo 2001 metų ir pačioje pradžioje tai buvo didelė naujovė visiems, daug kas norėjo tai išbandyti, bet per trylika metų susiformavo labai stiprus entuziastų branduolys, atsirado Pėsčiųjų žygių asociacija. Džiugu, kad šie žmonės savo idėja užkrečia savo draugus, artimuosius“, – kalbėjo M. Palionis.
Žygeivius stebino gyventojų svetingumas
Anot pašnekovo, visuomet atranda žmonių, kurie nori savo jėgas išbandyti dar ir dar kartą. Nors anksčiau žygis „Radvilų keliais“ vykdavo net keturias dienas, nuspręsta rengti dviejų dienų žygį, kad visi norintys galėtų dalyvauti poilsio dienomis.
M.Palionis džiaugėsi, kad į tokią nekomercinę iniciatyvą reaguoja ir vietos verslininkai, kurie noriai prisidėjo prie renginio: „Džiugu, kad vietos verslininkai ir gyventojų bendruomenė yra iniciatyvūs.“ Tuo, kad vietos žmonės labai svetingi, įsitikino ir patys žygio dalyviai, mat žygeivius miesteliuose vietiniai gyventojai pasitikdavo ne tik su kultūrine programa, bet ir pro jūsų sodus einančius žygeivius vaišino obuoliais, siūlė atsigaivinti vandeniu.