REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Archeologai po senovės Egipto miestu aptiko beveik 1500 metrų ilgio tunelį, kuris gali nuvesti į seniai dingusį paskutiniosios faraonės Kleopatros kapą.

Archeologai po senovės Egipto miestu aptiko beveik 1500 metrų ilgio tunelį, kuris gali nuvesti į seniai dingusį paskutiniosios faraonės Kleopatros kapą.

REKLAMA

Daugiau nei 2000 metų senumo graikų-romėnų tunelis buvo aptiktas po Senovės Egipto miestu Taposiris Magna. Egipto dominikonų archeologijos misija aptiko 1305 metrų ilgio uoloje iškirstą tunelį, esantį šiaurinėje Egipto pakrantėje.

Taposiris Magna, miestas, kurį įkurė faraonas Ptolemėjus II Filadelfus 280-270m. prieš mūsų erą (prieš Kristų), yra dabartinėje Aleksandrijos gubernijoje Egipte.

Kai Aleksandras Makedonietis užkariavo Egiptą 332m. prieš mūsų erą ir įkūrė Aleksandriją, šis miestas buvo puikus kultūros ir religinis centras.

Būtų „svarbiausias XXI amžiaus atradimas“

Archeologė Kathleen Martinez mano, kad yra 1 proc. tikimybė, kad Kleopatra ir Markas Antonijus gali būti palaidoti ten, o tunelis veda į priekį – ir, jos teigimu, tai būtų „svarbiausias XXI amžiaus atradimas“, rašo mirror.co.uk.

REKLAMA
REKLAMA

Ponia Martinez mano, kad po Marko Antonijaus savižudybės Kleopatra planavo, kad jie bus palaidoti ten. Ji pasakojo žurnalui „National Geographic“: „Kleopatra derėjosi su Oktavianu, kad leistų jai palaidoti Marką Antonijų Egipte. Ji norėjo būti palaidota kartu su juo, nes norėjo atkurti legendą apie Izidę ir Ozyrį.

REKLAMA

 

Tikroji Ozyrio kulto prasmė yra ta, kad jis suteikia nemirtingumą. Po jų mirties dievai leistų Kleopatrai gyventi su Antonijumi kitoje egzistencijos formoje, kad jie turėtų amžinąjį gyvenimą kartu“.

2 metrų aukščio ir 13 metrų gylyje

Egipto turizmo ir senienų ministerija savo pranešime atskleidė, kad naujai atrastas tunelis yra 2 metrų aukščio ir 13 metrų gylyje. Be tunelio, per pastaruosius 14 metų ponios Martinez vadovaujama komanda netoli šventyklos rado ir dviejų Ptolemėjaus laikų alebastro statulų galvas. Viena iš jų, kaip pranešė ministerija, yra, greičiausiai, sfinkso galva.

REKLAMA
REKLAMA

Martinez, pavadinusi tunelį „inžineriniu stebuklu“, paaiškino, kad jo architektūrinis dizainas labai panašus į Yubilinus tunelio projektą Graikijoje, neskaitant to, kad jis yra gerokai ilgesnis. Ji atkreipė dėmesį į tai, kad nemaža tunelio dalis buvo aptikta po Viduržemio jūra.

 

Kasinėjimų metu taip pat buvo rasti keli keraminiai indai ir puodai, taip pat stačiakampis kalkakmenio luitas, paslėptas po purvo ir smėlio nuosėdomis.

Egiptas patyrė mažiausiai 23 žemės drebėjimus

Nuo 320 iki 1303 mūsų eros metų Egipto pakrantę sukrėtė mažiausiai 23 žemės drebėjimai, sugriovę ir nuskandinę dalį Taposiris Magna šventyklos, teigiama pareiškime. Pranešama, kad misija bando atidengti dalį šventyklos pamatų bei pateikti daugybę archeologinių įrodymų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

 

Egipto turizmo ir senienų ministerija sakė: „Pažymėtina, kad ankstesniais kasinėjimų sezonais šventyklos viduje pavyko rasti daug svarbių artefaktų, įskaitant monetas su Kleopatros, Aleksandro Didžiojo atvaizdais, daugybę statulų be galvų ir deivės Izidės statulų, taip pat įvairių formų ir dydžių raštų bei figūrėlių“.

Ankstesnių kasinėjimų metu buvo aptikas tunelių tinklas, besitęsiantis nuo King Marriott ežero iki Viduržemio jūros, bei 16 palaidojimų uolose iškirstuose kapuose, kurie dažniausiai buvo naudojami graikų ir romėnų laikais. Be to, buvo aptiktos kelios mumijos, išryškinančios mumifikacijos proceso ypatumus graikų ir romėnų laikotarpiais.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų