• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nusprendus sulieknėti stipri valia ir psichologinis nusiteikimas yra svarbiau nei dieta, kurią pasirinksite.

REKLAMA
REKLAMA

Kas jau yra bent kartą laikėsi dietos, žino, jog po kurio laiko vėl grįžtama prie senų mitybos įpročių. Tik 20 proc. laimingųjų pasiseka numesti svorį ir vėl jo nepriaugti. Pasiekti tikslą gali sutrukdyti įvairūs dalykai: pilnas maisto šaldytuvas, naktinis alkio jausmas, kvietimas papietauti su draugais ar tiesiog per dideli reikalavimai pačiam sau, rašo Vokietijos dienraštis „Focus“.

REKLAMA

Tačiau lieknėti pirmiausia pradedame mintyse. Reikia, kad sulieknėti norėtume dėl savęs, o ne dėl kitų. Tai pirmas žingsnis idealios figūros link.

Apibrėžkite motyvus

Norintys sulieknėti visų pirma turi žinoti, kodėl jiems tai svarbu. Tuomet bus aišku, ar tai yra jų, ar kitų žmonių sprendimas. Tik to norint pačiam bus galima pasiekti teigiamų rezultatų.

REKLAMA
REKLAMA

Užrašykite palaikantį sakinį

Ant lapelio užrašykite sakinį: „Noriu būti savimi, o ne tokiu, kokį mane nori matyti kiti žmonės“. Raštelį priklijuokite ant veidrodžio vonios kambaryje. Jis primins, jog metate svorį pirmiausia dėl savęs. Tai yra geriausia motyvacija.

Patikrinkite, kiek riebalų suvartojate

Visą savaitę žymėkitės, ką valgote ir geriate. Šis dienoraštis leis įvertinti, kiek kalorijų ir riebalų suvartojate. Metant svorį svarbiausia, kad maiste nebūtų per daug riebalų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Venkite papildomų sunkumų

Svorį geriausia mesti ramiu gyvenimo periodu. Neturi būti jokių stresinių situacijų - pavyzdžiui gyvenamosios vietos ar darbo keitimo, skyrybų, egzaminų ar pan.

Nekeiskite kitų įpročių

Nusprendę sulieknėti, nekeiskite kitų gyvenimo būdo įpročių, pavyzdžiui nesistenkite tuo pačiu metu mesti rūkyti. Iškėlus per daug uždavinių vienu metu, tikslo pasiekti nepavyks.

REKLAMA

Ieškokite bendraminčių

Skatinkite draugą ar draugę kartu mesti svorį. Taip lengviau, nes bus galima vienam kitą palaikyti ir padrąsinti.

Iškelkite įgyvendinamus tikslus

Tikslai neturi būti per dideli. Numesti vieną kilogramą per savaitę - tai jau didelis, bet realus pasiekimas. Per dideli reikalavimai trukdo pasiekti užsibrėžtą tikslą.

REKLAMA

Nedarykite spaudimo

Venkite kategoriškų pasisakymų, kuriuose būtų žodžiai „niekada daugiau“, „visuomet“ ir pan. Taip nesunku perlenkti lazdą ir sužlugdyti visus gerus ketinimus.

Iškelkite mažus tikslus

Link naujo gyvenimo būdo geriausia eiti mažais žingsneliais. Visuomet iškelkite tikslus tik vienai savaitei į priekį, pavyzdžiui „šią savaitę pabandysiu suvalgyti ne daugiau kaip dvi plyteles šokolado“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Didžiuokitės tuo, ką pasiekėte

Jei pasiekėte, ką buvote užsibrėžę šią savaitę, didžiuokitės savimi. Apdovanokite save už tai: nueikite į kiną, kirpyklą, nusipirkite naujus batus.

Nesėkmių nebūna

Išbraukite iš savo minčių žodį „nesėkmė“. Jei vėl priaugate kilogramą, laikykite tai tik žingsneliu atgal.

REKLAMA

Mandagiai atsisakykite tortų

Esate teisus, jei pakviesti į svečius mandagiai atsisakysite plaktos grietinėlės ar torto su riebiu kremu. Nėra gerai, jei dėl mandagumo vėl priaugsite papildomų kilogramų. Aiškiai pasakykite, jog saugote savo figūrą, todėl toks maistas jums netinka.

REKLAMA

Venkite didelių porcijų

Pietaudami su draugais neretai suvalgome daugiau nei būdami vieni. Tačiau dėl to nereikia atsisakyti malonios draugijos, tiesiog  užsisakykime mažesnes porcijas.

Sudarykite produktų sąrašą

Eidami į parduotuvę, sudarykite produktų sąrašą ir nepirkite daugiau nei suplanavote. Be to, niekuomet neikite apsipirkti būdami išalkę, nes tuomet pirksite daugiau, nei buvote nusprendę.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Valgykite toje pačioje vietoje

Geriausia namuose turėti vieną vietą, kurioje visada valgytumėte. Nesineškite valgio į kitus kambarius - pavyzdžiui į darbo kambarį ar miegamąjį. Tokiu būdu bus mažiau vietų, kurios jums asocijuosis su maistu.

Valgydami nežiūrėkite televizoriaus

Niekuomet nevalgykite žiūrėdami televizorių ar skaitydami. Kai visas dėmesys skiriamas maistui, sotumo jausmas ateina greičiau.

REKLAMA

Venkite pagundų

Geriau, kad namuose nebūtų visokių gardumynų. Jei namuose jų vis dėlto atsirado, stenkitės surasti jiems kuo mažiau matomą vietą.

Sverkitės ne per dažnai

Sverkitės ne kiekvieną, o kas antrą ar kas trečią dieną. Per 24 valandas neįmanoma numesti svorio, o kai svarstyklės rodo tuos pačius skaičius, motyvacija mažėja.

REKLAMA

Valgykite laiku

Visuomet pavalgykite laiku. Praktika rodo: jei praleisite vieną valgymą, vėliau suvalgysite per daug.

Nesižavėkite įvairiomis dietomis

Geriau vengti įvairių dietų, kuriose itin ribojamos kalorijos, nes ilgainiui nuo jų dar labiau sustorėjama. Gaudamas mažai kalorijų, organizmas jas itin taupiai naudoja, tačiau pradėjus valgyti įprastai vėl bando atstatyti prarastus rezervus. Todėl daug prasmingiau po truputį keisti savo mitybos įpročius.

Marjeta Šamšonaitė

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų