REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Princas Harry neseniai atvirai papasakojo apie savo perdegimo patirtį, tiesioginėje transliacijoje kalbėdamas su Serena Williams. Jis sakė, kad jautėsi lyg „iš abiejų pusių deganti žvakė“. Bet perdegimas nėra tik karališkosios šeimos narių bei įžymybių liga – manoma, kad šią būklę yra patyrę iki 12 milijonų britų.

Princas Harry neseniai atvirai papasakojo apie savo perdegimo patirtį, tiesioginėje transliacijoje kalbėdamas su Serena Williams. Jis sakė, kad jautėsi lyg „iš abiejų pusių deganti žvakė“. Bet perdegimas nėra tik karališkosios šeimos narių bei įžymybių liga – manoma, kad šią būklę yra patyrę iki 12 milijonų britų.

REKLAMA

Pasaulio sveikatos organizacija perdegimą pripažįsta su darbu susijusiu reiškiniu, tačiau jį sukelti gali įvairios stresinės situacijos.

Nežinote, kaip kovoti su perdegimu? Benas Treanoras, geros savijautos treneris ir „Mål Paper“ įkūrėjas, papasakojo viską, ką reikia apie tai žinoti,  rašoma express.co.uk.

Perdegimas dažnai suprantamas klaidingai, todėl gali būti sunku savo viršininkui, kolegoms, šeimai ir draugams paaiškinti, kas darosi. Šis sutrikimas apibūdinamas kaip stiprus nuovargis ir išsekimo jausmas, žmogus jaučiasi bejėgis, įspraustas į kampą, nugalėtas, atsiskyręs ir vienišas.

REKLAMA
REKLAMA

Kai kuriuos žmones gali apimti cinizmas ir negatyvumas, jie pradeda abejoti savimi, atrodo, kad visko tiesiog per daug ir krintama į prokrastinaciją. Jei jaučiatės perdegę, gali atrodyti, kad nieko padaryti neįmanoma ir jokios išeities nėra. Tačiau tai – netiesa.

REKLAMA

Geros savijautos treneris Benas Treanoras papasakojo apie tris būdus išvengti perdegimo ir pagerinti savijauta, jei jau esate perdegę.

Reguliariai darykite pertraukėles

Daugelis žmonių kartais darbe nedaro pietų pertraukos, bet tai – tiesus kelias į perdegimą.

Benas sako: „Kai be pertraukų dirbama daugelį valandų, neskiriant jokio laiko sau, žmogus netrukus pasijunta pervargęs ir dingsta įkvėpimas.

Net ir penkių minučių trukmės pertrauka suteikia jėgų ir energijos pliūpsnį, kurios būtinai reikia, kad galėtumėte dirbti toliau. Žmonės persidirba, pradeda nekreipti dėmesio į savo sveikatą. Trumpos pertraukėlės leidžia pasirūpinti savo psichine ir fizine sveikata“.

REKLAMA
REKLAMA

Užuot dirbus be pietų pertraukos, jis rekomenduoja tą laiką išnaudoti sveikam maistui, pasivaikščiojimui ar pokalbiui su draugu. Benas priduria:

„Pertraukos taip pat puikiai tinka meditacijai ir savo jausmų apmąstymui, o tai – labai svarbu gerai psichologinei sveikatai. Stenkitės į savo darbotvarkę įtraukti ir pertraukas, arba net užsistatykite žadintuvą“.

Dienoraštis

Dienoraštis yra labai naudingas būdas pagerinti savo psichologinę sveikatą, jausti mažiau streso ir aiškiau matyti, ką daryti toliau. Visi šie dalykai padeda išvengti perdegimo.

Dienoraščio rašymas teikia naudą psichologinei savijautai, padeda stebėti savo progresą, suteikia motyvacijos siekti tikslų, kad galėtumėte gyventi tokį gyvenimą, kokio norite.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Benas sako: „Kai jaučiamas stiprus liūdesio, nerimo jausmas ar stresas, rašymas apie savo emocijas ir patirtis padeda suvaldyti savo reakcijas produktyviai. Dienoraščiui išliedami savo jausmus leidžiate sau pabūti su savo jausmais – nesijaudinti dėl nieko kito, tiesiog pabūti tame momente.

Kaip ir su visais kitais dalykais, pripratimui reikia laiko, kad ir kaip dienoraščio rašymas jums patiktų ar nepatiktų. Jei kiekvieną dieną susiplanuosite skirti laiko dienoraščio rašymui, greitai pastebėsite, kad darosi vis lengviau kasdien tuo užsiimti“.

Nusipirkite gražų sąsiuvinį dienoraščiui ir mielų rašymo priemonių, kurios įkvėps jus prie dienoraščio prisėsti kasdien. Yra ir tokių dienoraščių, kuriuose jau yra klausimų ir pasiūlymų, kaip aprašyti kasdienius dalykus – tai gali labai praversti, jei iš pradžių sunku išreikšti savo jausmus.

REKLAMA

Sąmoningumo meditacijos

Kartais gyvenimas gali būti labai intensyvus ir neretai nematome bendro vaizdo, nes pernelyg koncentruojamės į kasdienius reikalus ir jų sukeliamą stresą.

Nebemokame gyventi šia akimirka ir taip prasideda perdegimas. Sąmoningumo meditacijos padeda skirti laiko mus supančio pasaulio stebėjimui ir sumažina perdegimo tikimybę.

Benas sako: „Sąmoningumo meditacijos padeda pakeisti požiūrį į pasaulį ir mus supančią aplinką, o tai leidžia gyventi pilniau, turėti daugiau atjautos ir jaustis laimingesniems.

Sąmoningumo pratimai gali labai padėti suvaldyti stresą. Kai užsiimate sąmoningumo meditacijomis, jūs aktyviai atsitraukiate nuo darbų ir tvirtai atsistojate ant žemės, nubrėždami ribą tarp savęs ir savo jaučiamo streso“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų