Nors maistas, kurį suvalgote per dieną, gali turėti įtakos jūsų miegui ir jo kokybei, geriausias laikas užkandžiauti, kad geriau miegotumėte, yra prieš pat miegą, rašo healthline.com.
Tinkamo maisto ar produktų derinių valgymas vakare gali lemti skirtumą tarp neramaus ir ramaus miego. Maisto produktų ir miego kokybės ryšys priklauso nuo to, ką valgote.
Prieš miegą suvalgykite šių produktų
2016 m. atlikto tyrimo duomenimis, tokių mikroelementų, kaip magnis, geležis ir cinkas kiekis kraujyje yra susijęs su ilgesne miego trukme, be to, 2021 m. atliktas tyrimas parodė, kad riebalai, pavyzdžiui, omega-3 riebalų rūgštys, gali sutrumpinti užmigimo laiką.
Tad jei norisi geriau išsimiegoti, prieš naktį suvalgykite šių produktų – rezultatas maloniai nustebins ir išsimiegosite daug geriau.
Kiviai
Nors gali skambėti neįtikėtinai, kiviai iš tiesų gali pagerinti miegą. 2011 m. atlikto tyrimo, trukusio keturias savaites ir kuriame dalyvavo 24 asmenys, metu nustatyta, kad vieną valandą prieš miegą suvalgę du kivius, asmenys greičiau užmigdavo ir ilgiau miegodavo.
Pistacijos
Pistacijų riešutai taip pat gali padėti užmigti ir geriau išsimiegoti. 2017 m. tyrimo duomenimis, pistacijose yra daugiau melatonino nei bet kuriuose kituose riešutuose. Pabandykite paužkandžiauti ir suvalgyti saujelę šių riešutų likus maždaug valandai iki miego.
Anakardžiai
Anakardžiuose, kaip ir pistacijose, gausu melatonino – miego hormono. Be to, šie riešutai pasižymi dar vienu privalumu – tai yra puikus magnio šaltinis. Galite valgyti ne tik anakardžius, o pasigaminti mišinį iš anakardžių riešutų, džiovintų spanguolių, migdolų ar bet kokių kitų mėgstamų riešutų ir džiovintų vaisių.
Avokadai
Avokadai – sotus ir miegą skatinantis užkandis. Avokaduose esantys magnis ir kalis yra svarbūs mieguistumą skatinantys elementai. Kai kurie tyrimai parodė, kad kai kurių žmonių populiacijose kalio trūkumas gali sutrikdyti miegą.
Tunas
Konservuotas tunas gali atrodyti kaip kuklus ir ne pats patraukliausias užkandis, tačiau jame gausu miegą skatinančių omega-3 riebalų rūgščių. Tai taip pat vitamino B6, kuris padeda melatonino gamybai, šaltinis.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!