• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jei esate matę filmą Pradžia (Inception), turbūt atsimenate, ką reiškia sąmoningai sapnuoti. Sąmoningas sapnavimas - tai toks sapnavimas, kai žmogus žino, kad sapnuoja.

Jei esate matę filmą Pradžia (Inception), turbūt atsimenate, ką reiškia sąmoningai sapnuoti. Sąmoningas sapnavimas - tai toks sapnavimas, kai žmogus žino, kad sapnuoja.

REKLAMA

Tai tam tikra tarpinė būsena tarp miego ir budėjimo. Panašu, kad mokslininkai atrado būdą šią būseną panaudoti geriems tikslams.

„Bright Side“ domėjosi, kaip sąmoningas sapnavimas gali padėti mums tvarkytis su stresu, nerimu ir kitomis psichologinėmis problemomis. Skaitykite toliau, ir sužinosite, ką radome!

Smegenų aktyvumo atžvilgiu yra panašumų tarp sąmoningo sapnavimo ir psichozės. Taigi, sapnuodami jaučiatės taip pat, kaip jaučiasi žmogus, turintis psichikos sutrikimų. Keista, ar ne?

Ši informacija padėjo mokslininkams padaryti išvadą, kad sapnų valdymas gali būti puiki terapija. Paprastai tariant, mokslininkai tikina, kad:

REKLAMA
REKLAMA

• Nuo košmarų kenčiantys žmonės gali būti išmokyti sapnuoti sąmoningai ir sąmoningai atsibusti.

Galite susikurti tokius sapnus, kokių norite. Įsivaizduokite, kaip būtų nuostabu laimingas akimirkas sapne išgyventi taip, lyg tai būtų tikra! Fizinį kūną veikia sąmoningo sapnavimo veiksmai ir jis gauna pozityvių emocijų, kurios padeda kovoti su stresu ir nerimu.

REKLAMA

Be to, menininkai iš sapnų gali semtis įkvėpimo. Visi atsimename Mendelejevą ir jo cheminių elementų lentelę, kurią jis susapnavo.

O jūs galite persikelti į nuostabaus grožio salą su vienaragiais, skraidyti arba tapti superžvaigžde. Esate savo sapnų valdovai. Sąmoningumas miegant padeda jaustis laimingesniems ir mažinti stresą bei nerimą.

Turbūt jau susidomėjote, kaip pradėti sapnuoti sąmoningai. Šis procesas vadinamas inkubacija. Dienos metu mintyse turite kartoti tam tikrą sceną, kad naktį ji pasirodytų jūsų sapnuose.

REKLAMA
REKLAMA

Jei sapne norite išspręsti tam tikrą problemą, reikėtų apie ją pagalvoti prieš einant miegoti. Tegul tai būna paskutinis dalykas, apie kurį pagalvosite prieš eidami miegoti.

Pavyzdžiui, jei tai – asmeninė problema, turėtumėte galvoti apie tą žmogų, su kuriuo konfliktuojate. Jei esate menininkas, kuris nebesutinka mūzų, įsivaizduokite juodą drobę. Miego metu jūsų pasąmonė stengsis rasti sprendimą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Be to, taip pat pravartu rašyti sapnų dienoraštį. Sapnus užsirašykite nedelsiant pabudę, kad vėliau jų nepamirštumėte. Po truputį imsite pastebėti, kad visuose jūsų sapnuose kartojasi tie patys ženklai.

Kasnakt prieš užmigdami kartokite: „Aš žinosiu, kad sapnuoju.“ Taip pasiekti sąmoningumą bus lengviau.

Technologijos tobulėja labai sparčiai, ir mokslininkai jau atrado mums skirtą sąmoningo sapnavimo įrenginį! Jis veikia elektros stimuliacijos į galvą pagalba ir teigiama, kad yra 100% saugus.

Tyrimai yra parodę, kad sapnai padeda mums tvarkytis su emocijomis ir baimėmis. Kai atsiversite savo pasąmonei, savyje rasite ramybės, jėgų gydytis psichologines traumas, ir taip sumažės streso ir nerimo.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
rekomenduojame
  • Šventiniai atradimai su VILVI

TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų