Pribloškė net medikus: moteris pagimdė dešimtuką

Moteris iš Pietų Afrikos pagimdė dešimtuką – tai naujas pasaulio rekordas, praneša bbc.com.

Gosiame Thamara Sithole vyras sako, kad jie su žmona buvo labai nustebę dešimties kūdikių gimimu, nes visi tyrimai rodė, kad jų yra aštuoni.

„Gimė septyni berniukai ir trys mergaitės. Aš laimingas, labai džiaugiuosi. Daug kalbėti negaliu.“ – po kūdikių gimimo „Pretoria News“ sakė moters vyras Teboho Tsotetsi.

Dešimtuko gimimą patvirtino ir vienas Pietų Afrikos oficialus šaltinis, nors kitas sakė, kad kūdikių dar nematė.

Penkis pagimdė natūraliu būdu, o kitus penkis – po Cezario pjūvio

Savo tapatybės atskleisti nenorėjęs šios šeimos narys „BBC“ sakė, kad G. T. Sithole iš tiesų pagimdė dešimt kūdikių – penkis natūraliu būdu, o kitus penkis – po Cezario pjūvio. „Gineso pasaulio rekordų knyga“ teigė, kad šiuo metu šiuo atveju domisi. Šiuo metu didžiausio skaičiaus išgyvenusių vaikų, pagimdytų tuo pačiu gimdymu rekordas priklauso moteriai, kuri 2009 metais JAV pagimdė devynetuką.

Gegužės mėnesį 25 metų amžiaus Halima Cissè iš Malio taip pat pagimdė devynis kūdikius – pranešama, kad jie visi jaučiasi gerai ir šiuo metu yra Maroke esančioje klinikoje.

Dauguma daugybinių gimdymų prasideda per anksti, sako „BBC“ Afrikos sveikatos reporterė Rhoda Odhiambo. Daugybiniai gimdymai, kurių metu gimsta daugiau nei trys kūdikiai, yra reti, ir dažnai pasitaiko dėl dirbtinio apvaisinimo, bet šį kartą pora teigia, kad pastojo natūraliu būdu.

Maldos ir bemiegės naktys

G. T. Sithole (37) anksčiau yra pagimdžiusi dvynius, kuriems dabar šešeri metai. Ji pagimdė 29–ąją nėštumo savaitę, Pretorijoje, pirmadienio vakarą, ir dabar jaučiasi gerai. Prieš mėnesį kalbėdama su vietos žiniasklaida ji sakė, kad nėštumas iš pradžių buvo sunkus, ji meldėsi, kad vaikai būtų sveiki ir praleido daug bemiegių naktų, nerimaudama dėl to, kas gali nutikti.

„Ar jie tilps gimdoje? Kaip jie išgyvens?“, – svarstė ji, bet gydytojai ją ramino, kad gimda plečiasi, kiek reikia.

Kai dar buvo manoma, kad moteris laukia aštuonetuko, ji pradėjo jausti kojų skausmus – tuomet medikai pamatė, kad du kūdikiai yra klaidingoje pozicijoje.

„Ši situacija buvo išspręsta, ir toliau nėštumas einasi sklandžiai. Labai laukiu savo vaikų“, – sakė moteris.

Jos vyras taip pat pasakojo, kad labai džiaugiasi ir mano esantis vienas iš „Dievo išrinktųjų vaikų“, kuriam skirta „patirti tokį stebuklą“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų