Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ar jūs nėščia? Tą parodys nėštumo testas. Bet net ir nesulaukus menstruacijų, jau įtariate ar tikitės, kad pastojote?

Ar jūs nėščia? Tą parodys nėštumo testas. Bet net ir nesulaukus menstruacijų, jau įtariate ar tikitės, kad pastojote?

REKLAMA

Stebėkite pirmuosius galimo nėštumo simptomus, rašo mayoclinic.org.

Klasikiniai nėštumo simptomai

Dažniausiai pasitaikantys ankstyvi nėštumo ženklai ir simptomai yra sekantys:

Menstruacijų nebuvimas. Jei savaitę po tikėtinos menstruacijų datos jų nesulaukėte, tikriausiai esate nėščia. Tačiau, jei jūsų menstruacijų ciklas nėra reguliarus, tai nėra patikimas ženklas.

Skausmingos, patinusios krūtys. Ankstyvoje nėštumo stadijoje dėl hormonų pakitimų krūtys padidėja ir tampa jautrios prisilietimui. Po kelių savaičių tai praeis, nes kūnas prisitaikys prie hormonų pokyčių.

Pykinimas su vėmimu ar be jo. Rytais ar bet kuriuo dienos metu pykinti pradeda maždaug po mėnesio, nors kai kurias moteris pykinti pradeda anksčiau, o kai kurios to nė nepatiria. Galutinai nėra aišku, kodėl atsiranda pykinimas, tačiau tikėtina, kad kalti nėštumo hormonai.

REKLAMA

Padažnėjęs šlapinimasis. Šlapintis tenka dažniau nei įprasta. Nėštumo metu, kūne padaugėja kraujo ir inkstams tenka perfiltruoti papildomą skysčių kiekį, kuris kaupiasi šlapimo pūslėje.

Nuovargis. Tai labai dažnai pasitaikantis ankstyvas nėštumo ženklas. Nėštumo pradžioje stipriai padidėja progesterono kiekis ir jaučiatės mieguistos.

Kiti nėštumo ženklai ir simptomai

Yra ir rečiau pasitaikančių nėštumo ženklų:

Nuotaikų kaita. Dėl hormonų audros nėštumo pradžioje galite tapti nepaprastai  emocinga ir greit pravirkti. Nuotaikų kaita – įprastas nėštumo požymis.

Pilvo pūtimas. Hormonų kaita lemia, kad jaučiatės „išsipūtusi“, panašiai kaip prieš pat menstruacijas.

Nežymus bėrimas. Kartais tai būna ankstyvas nėštumo požymis, kuris  pasireiškia ne visoms moterims. Tai vadinama implantacijos kraujavimu, kai apvaisintas kiaušinėlis prisitvirtina prie gimdos gleivinės maždaug 10-14 dienų po pastojimo.

REKLAMA
REKLAMA

Mėšlungis. Kai kurioms moterims nėštumo pradžioje pasireiškia gimdos mėšlungis.

Užkietėję viduriai. Dėl hormonų pokyčių sulėtėja virškinimo sistemos veikla ir užkietėja viduriai.

Bjaurėjimasis maistu. Pastojus, padidėja jautrumas kvapams, gali pakisti ir skonio pojūtis. Kaip ir dėl visko – kalti hormonai.

Užsikimšusi nosis. Dėl hormonų antplūdžio ir padidėjusio kraujo kiekio kūne nosies gleivinė paburksta, išsausėja ir greit kraujuoja. Rezultatas − sloga ar užsikimšusi nosis.

Ar tikrai nėščia?

Deja, visi šie ženklai ar požymiai nėra tikra garantija, kad pastojote. Gal susirgsite ar tuoj prasidės menstruacijos? Arba pastosite ir nepajusite nei vieno paminėtų simptomų.

Vis tik, jei  vėluoja mėnesinės ar jaučiate kai kuriuos simptomus, pasidarykite nėštumo testą namuose arba kreipkitės į gydytoją. Jei testas teigiamas, užsiregistruokite vizitui pas gydytoją. Kuo anksčiau pasitvirtins nėštumas, tuo greičiau bus teikiama nėščiosios priežiūra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų