• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Princas Williamas popiežiaus Pranciškaus laidotuvėse atstovavo savo tėvui karaliui Karoliui III ir sėdėjo kartu su kitais pasaulio lyderiais, tačiau užkliuvo viena detalė – jis sėdėjo ne su kitais karališkosios šeimos atstovais.

Princas Williamas popiežiaus Pranciškaus laidotuvėse atstovavo savo tėvui karaliui Karoliui III ir sėdėjo kartu su kitais pasaulio lyderiais, tačiau užkliuvo viena detalė – jis sėdėjo ne su kitais karališkosios šeimos atstovais.

REKLAMA

Velso princas šeštadienio rytą atvyko į Romą, kur dalyvavo popiežiaus laidotuvių mišiose Šventojo Petro aikštėje kartu su šimtais kitų aukštų pareigūnų. 

Paaiškino, kodėl Williamas sėdėjo atskirai nuo kitų karališkųjų šeimų atstovų

Princas Williamas, apsirengęs tamsiu kostiumu, sėdėjo trečioje eilėje, skirtoje pasaulio lyderiams. Tai reiškė, kad jis buvo atskirtas nuo kitų Europos karališkųjų šeimų narių. Jis sėdėjo toliau nei, pavyzdžiui, Ispanijos karalius Felipe ir karalienė Letizia bei Danijos karalienė Mary, kurie sėdėjo pirmoje eilėje kartu su JAV prezidentu Donaldu Trumpu ir jo žmona, pirmąja ponia Melania Trump. 

Tačiau panašu, kad tarptautinių lyderių sėdėjimo vietos popiežiaus Pranciškaus laidotuvėse buvo kruopščiai apgalvotas diplomatinis darbas, todėl Williamas buvo pasodintas toliau nei kai kurie kiti karališkųjų šeimų atstovai, rašo mirror.co.uk

Pirmenybė sėdimų vietų išdėstyme buvo teikiama Pranciškaus gimtosios šalies – Argentinos – atstovams. Argentinos delegacijoje buvo prezidentas Javieras Milei, kuris prieš tapdamas šalies vadovu buvo griežtas popiežiaus kritikas. 

Po jo sekė Italija, nes popiežius buvo Romos vyskupas ir šalies katalikų vyskupų vadovas. Vėliau „abėcėlės tvarka, bet pagal prancūzų kalbą“ buvo susodinti valdantieji suverenai, toliau – valstybių vadovai, vyriausybių vadovai, pavyzdžiui, Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas, ir kiti atstovai. 

REKLAMA
REKLAMA

Prancūzų kalbos abėcėle paskiriant sėdimas vietas vadovaujamasi ne šiaip sau – ji laikoma diplomatijos kalba, tačiau anglakalbiams ir kalbantiems kitomis kalbomis tai gali įnešti sumaišties ir sujaukia eiliškumą, kurio tikimasi. 

Pavyzdžiui, D. Trumpas sėdėjo pirmoje eilėje, nes Amerika nurodyta „Etats-Unis d’Amerique“. Airijos delegacija pagal abėcėlę yra aukščiau nei Jungtinės Karalystės atstovai – princas Williamas ir Didžiosios Britanijos vyriausybės delegacija. 

REKLAMA

Taip yra todėl, kad jai vadovauja valstybės vadovas – Airijos prezidentas Michaelas D. Higginsas, šis titulas yra aukštesnis nei princo Williamo, kuris sąraše įrašytas kaip kronprincas. 

Kodėl popiežiaus laidotuvėse dalyvavo Williamas, o ne karalius?

Daugelis taip pat stebėjosi, kodėl su popiežiumi Pranciškumi nesusitikęs Williamas dalyvavo laidotuvėse, o jo tėvo, kuris vis dar gydosi nuo vėžio, ten nebuvo, nors jis su Šventuoju Tėvu susitiko vos 12 dienų prieš mirtį per valstybinį vizitą Italijoje. 

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau šis sprendimas atitinka šiuolaikinę tradiciją, kad sosto įpėdinis atstovauja monarchui tokiuose renginiuose kaip laidotuvės. Pavyzdžiui, karalius, tuomet dar princas Čarlzas, kaip Velso princas, 2005 m. vyko į popiežiaus Jono Pauliaus II laidotuves, kur atstovavo savo motinai, mirusiai karalienei. 

Kensingtono rūmai teigė, kad sprendimas dėl Williamo dalyvavimo popiežiaus laidotuvėse priimtas vadovaujantis vyriausybės patarimais. 

REKLAMA
Baiksit rašinėja nesąmones , kas kur sėdėjo , kas kuo apsirengęs buvo ir tt, nejaugi visai nukvailėjot rašytojai , ar nukripiat kvailų žmonių dėmesį nuo šalies reikalų
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų