• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Poilsiaujantiems Palangoje prie Baltijos jūros – skubus gelbėtojų įspėjimas ir raginimas saugoti save.

Poilsiaujantiems Palangoje prie Baltijos jūros – skubus gelbėtojų įspėjimas ir raginimas saugoti save.

REKLAMA

Kaip socialiniame tinkle „Facebook“ skelbia Palangos miesto gelbėjimo tarnyba, šiandien popiet paplūdimiuose iškelta raudona vėliava.

Poilsiaujantiems Palangoje – gelbėtojų įspėjimas

Gelbėtojai įspėja poilsiautojus saugoti save ir primena, kad iškėlus raudoną vėliavą, maudytis draudžiama dėl vandenyje tykančių pavojų.

Įraše socialiniuose tinkluose pateikiami šiandienos 12 valandos duomenys.

„2025-07-23

12 val. debesuota, protarpiais lietus, oro temperatūra +20°C. Vėjo greitis (gūsiai): 4 (8 ) m/s. Bangavimas 3B, raudona vėliava, vandens temperatūra ties jūros tiltu +19,8,5 °C.

REKLAMA
REKLAMA

Gelbėjimo tarnyba informuoja, kad esant iškeltai raudonai vėliavai, maudytis griežtai draudžiama, vyrauja stiprios nepastovių krypčių srovės, vandenyje prie kranto daug duobių. Būkite atsargūs.

REKLAMA

Atsitikus nelaimei skambinkite tel. 1509, 112“, – skelbė Palangos miesto gelbėjimo tarnyba.

Įspėja, kaip atpažinti duobes vandenyje

Anksčiau apie tai, kaip atpažinti duobes, socialiniuose tinkluose dalijosi BĮ „Klaipėdos paplūdimiai“. Pasak gelbėtojų, jas mokėti atpažinti – būtina.

„Daugelis gal net nežino kaip atrodo žmones pražudančios duobės, nes nėra jų matę iš viršaus.

REKLAMA
REKLAMA

Dalinamės nuotrauka, kuri padės lengviau suvokti duobių matmenis ir kaip tankiai jos gali būti išsidėstę. Be to, atkreipkite dėmesį į bangas – ties duobėmis jų keterų nematyti. Tai yra puikus indikatorius (būnant ant žemės) kur geriau neiti.

Duobės prie kranto, didelis bangavimas, atgalinė srovė traukianti į jūrą bei gelbėtojų nurodymų neklausymas veda į mirtiną nelaimę. Nežaiskite su likimu“, – anksčiau pasidalintame įraše perspėjo jie.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Saugus elgesys prie vandens

Anksčiau patarimais, kaip saugiai elgtis prie vandens, dalijosi Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos.

Kaip išvengti skendimo?

Išmokite plaukti! Nemokėdami plaukti nebriskite į vandenį giliau kaip iki krūtinės. Nesimaudykite vieni, nežinomose, nuošaliose vietose. Geriau pasirinkite paplūdimį ar vietą, kur plaukioja daugiau žmonių ir yra budintys gelbėtojai.

REKLAMA

Maudykitės tik įsitikinę, kad saugu, į nežinomą vandens telkinio vietą iš pradžių lėtai briskite, nenerkite ir nešokite į vandenį, rašoma anksčiau išplatintame pranešime.

Nepalikite be priežiūros prie vandens ir vandenyje vaikų iki 14 metų. Maudydamiesi nekramtykite gumos, nevalgykite, nesimaudykite iškart po valgio ar neblaivus.

Jeigu artėja audros debesys – lipkite iš vandens. Prasidėjus audrai, lietui, tikėtinos ir žaibo iškrovos, o žaibuojant labai pavojinga būti ne tik vandenyje, bet ir ant kranto. Vanduo yra labai geras elektros laidininkas.  

REKLAMA

Perkaitę saulėje, nešokite staiga į vandenį, prieš tai juo apsišlakstykite. Nestovėkite ir nežaiskite ten, kur galima netikėtai įkristi į vandenį. Nežaiskite vandenyje pavojingų žaidimų ir to neleiskite daryti vaikams: nenardinkite kito asmens, netampykite už kojų, nelipkite kitiems ant pečių.

Neplaukiokite ant pripučiamųjų čiužinių, transporto priemonių padangų ir kamerų, rąstų, lentų ir kitų plaukioti nepritaikytų daiktų. Nelipkite į vandenį, jeigu paplūdimyje iškelta raudona vėliava.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip elgtis, jei skęstate pats arba pastebėjote skęstantį žmogų?

Pradėję skęsti, nepulkite į paniką, dėmesį į save atkreipkite šaukdami arba mojuodami rankomis. Pasistenkite įkvėpti kuo daugiau oro, atsigulkite ant nugaros.

Pastebėję skęstantį žmogų, šaukite mėgindami atkreipti aplinkinių dėmesį, kvieskite paplūdimio gelbėtojus, o jeigu jų nėra, nedelsdami skambinkite skubiosios pagalbos tarnybų ryšio numeriu 112. 

REKLAMA

Laukdami gelbėtojų, pasitelkite į pagalbą kuo daugiau žmonių, pasidalykite pareigomis, bandykite padėti skęstančiajam saugiais būdais: nuo kranto, iš valties, nuo tilto mesdami plūdurą, tiesdami lazdą ir t. t. Nerizikuokite savo gyvybe!

Ištraukę skęstantįjį į krantą, suteikite pirmąją pagalbą, jeigu reikia, gaivinkite, kol atvyks pagalba.

Įsidėmėkite! Gelbėti skęstantįjį vandenyje be pagalbinių priemonių gali tik geras plaukikas, kuris moka profesionaliai įvertinti pavojaus lygį, išmano gelbėjimo būdus ir moka tai atlikti praktiškai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų