• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Knarkimas yra tas triukšmas, dėl kurio naktimis nemiega daugiausiai žmonių – maždaug ketvirtį vargina antrosios pusės naktį skleidžiami garsai, o trečdalis dėl to net miega kitame kambaryje.

Knarkimas yra tas triukšmas, dėl kurio naktimis nemiega daugiausiai žmonių – maždaug ketvirtį vargina antrosios pusės naktį skleidžiami garsai, o trečdalis dėl to net miega kitame kambaryje.

REKLAMA

Vidutiniškai suaugęs žmogus per metus praranda 501 valandą miego – net 63 aštuonių valandų trukmės miego naktis – dėl įvairiausių triukšmų. Su 2000 britų atliktas tyrimas parodė, kad daugelis negali užmigti dėl triukšmo ir kitų trikdžių, todėl kas vakarą bandydami užmigti praleidžia maždaug 1 valandą ir 22 minutes.

Knarkimas yra ženkliausias miego trikdis – beveik ketvirtadalis apklaustųjų negali užmigti dėl antrosios pusės knarkimo, o vienas iš dešimties pabunda dėl savo paties knarkimo. Kiti užmigti trukdantys garsai yra vėjas ir lietus, šunų lojimas, įsijungiantys katilai ir automobilių signalizacijos. 22 procentai žmonių pabunda, nes kažkas tualete nuleidžia vandenį.

Dažniausiai trikdo knarkimas

Dr. Ellie Cannon, šeimos gydytoja ir nosies plėtikliais prekiaujančio tinklapio „www.mutesnoring.com“ atstovė, užsakiusi apklausą, sakė:

REKLAMA
REKLAMA

„Tiek fizinei, tiek psichinei mūsų sveikatai labai svarbu gerai išsimiegoti, todėl būtina rasti būdą gerai pailsėti. Jei gerai neišsimiegame, tai kenkia ne tik mūsų nuotaikai ir energijai, bet ir fizinei sveikatai. Miego trūkumas gali būti siejamas su diabetu, aukštu kraujospūdžiu ir širdies ligomis.

REKLAMA

Triukšmo kontrolė – paprastas ir veiksmingas būdas pagerinti miego kokybę. Tačiau kartais suvaldyti aplinkoje kylančius garsus naktį gali būti sudėtinga – tai gali būti kaimynai, gyvūnai lauke ar mūsų namuose kylantys triukšmai. Bet nieko nėra nemalonesnio už bandymą užmigti, kai šalia mieganti antroji pusė knarkia – mūsų apklausos duomenimis, tai didžiausias miego trikdis.“

Bandydami užmigti praleidžia 20 minučių

Tyrimas taip pat parodė, kad dėl triukšmo naktį pabudę žmonės bandydami užmigti praleidžia dar vidutiniškai 20 minučių. Dėl to žmonės kitą dieną būna apsnūdę, irzlūs, be energijos, patiria stresą ir jiems darosi sunku susikaupti. Daugiau nei vienas iš penkių apklaustųjų (22 procentai) teigė, kad po prastai išmiegotos nakties kitą dieną jaučiasi blogai, o 15 procentų sakė jaučiantys raumenų skausmus.

REKLAMA
REKLAMA

Net 58 procentai pripažino esantys tokie jautrūs garsams, kad pabunda nuo bet kokio naktį kilusio garso. Šeši iš dešimties mano, kad su amžiumi miego kokybė prastėja, rašo dailystar.co.uk.

Taip pat paaiškėjo, kad 48 procentai naktį pažadintųjų triukšmą sukėlusiam žmogui dėl to skundėsi, o 67 procentai pripažino, kad šis asmuo buvo jų antroji pusė. Iš knarkimo pažadintų žmonių, 54 procentai tiesiog paprašo antrosios pusės apsiversti ant kito šono, bet 35 procentai išeina miegoti į kitą kambarį. 52 procentai apklaustųjų sakė, kad tai kenkia jų santykiams.

Steve Smithas, „www.mutesnoring.com“ JK vadybininkas, sakė: „Knarkimas gali labai trukdyti ne tik mūsų pačių miegui, bet ir mūsų artimiesiems. Dėl to žmonės net išsiskiria, todėl labai svarbu atrasti tinkamą būdą atverti kvėpavimo taikus ir pagerinti savo bei artimųjų miego kokybę.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų