REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ekspertų teigimu, aukšta oro temperatūra gali padidinti kelių širdies ligų riziką, nes širdis gali pervargti. Siekiant sumažinti perkaitimo riziką, karštu oru geriausia vengti trijų gėrimų.

Ekspertų teigimu, aukšta oro temperatūra gali padidinti kelių širdies ligų riziką, nes širdis gali pervargti. Siekiant sumažinti perkaitimo riziką, karštu oru geriausia vengti trijų gėrimų.

REKLAMA

Perkaitimas dažniausiai atsiranda dėl ilgalaikio fizinio krūvio esant aukštai temperatūrai, o tai padidina potencialiai mirtinų šilumos smūgių riziką. Tačiau, pasak ekspertų, tai taip pat gali stipriai apkrauti širdį.

Trys gėrimai gali paaštrinti problemą, trukdydami vandeniui patekti iš virškinimo sistemos į kraują

Negalavimas dėl karščio paprastai pasireiškia trimis etapais, pradedant mėšlungiu, atsirandančiu dėl nepakankamos hidratacijos ar natrio praradimo.

Tokia dehidratacija galiausiai atveria kelią išsekimui nuo šilumos ‒ tai šilumos smūgio pirmtakas.

Pasak „Harvard Health“, tai gali būti pavojinga asmenims, sergantiems lėtinėmis ligomis, įskaitant širdies problemas. Esant aukštai temperatūrai, širdis pumpuoja stipriau ir plaka greičiau, kad padėtų kūnui išspinduliuoti šilumą.

REKLAMA
REKLAMA

„Didelio karščio poveikis ne tik padidina nuo per didelės šilumos išsekimo ir šilumos smūgio riziką, bet taip pat gali sukelti tam tikrą pavojų širdies sveikatai. Tai gali padidinti širdies priepuolių, širdies aritmijų ir širdies nepakankamumo tikimybę“, – aiškina „Harvard Health“.

REKLAMA

Dr Arron Berstein, laikinasis Harvardo T.H. Chano visuomenės sveikatos mokyklos Klimato, sveikatos ir pasaulinės aplinkos centro direktorius teigia, kad dėl klimato kaitos daugeliui gali kilti širdies problemų pavojus.

 

Vengti gaiviųjų gėrimų, vaisių sulčių ir alkoholio

Jis pažymėjo: „Klimato kaita sukelia vis daugiau precedento neturinčių karščio bangų, kurios gali būti mirtinos, ypač žmonėms, sergantiems širdies ligomis“.

Siekiant sumažinti širdies komplikacijų riziką, ekspertai rekomenduoja karštu oru kas 20 minučių išgerti bent stiklinę (200ml) vandens.

REKLAMA
REKLAMA

„Niekada nelaukite, kol pajusite troškulį. Gaivieji gėrimai ir vaisių sultys gali sulėtinti vandens patekimą iš virškinimo sistemos į kraują. Kai kurie tyrimai, nors ir nepakankamai išsamūs, parodė, kad per didelis alkoholio vartojimas gali padidinti šilumos smūgio riziką esant aukštai oro temperatūrai“, – pridūrė Dr Berstein.

Taip pat žinoma, kad kylant oro temperatūrai, pavojų sveikatai kelia kai kurie vaistai, rašo express.co.uk

„Pavyzdžiui, beta adrenoblokatoriai sulėtina širdies plakimą ir trukdo pakankamai greitai kraujo cirkuliacijai. Diuretikai taip pat padidina dehidratacijos riziką“, – pažymi „Harvard Health“.

Kaip sumažinti karščio keliamą pavojų

Pasak „Harvard Health“, kremo nuo saulės naudojimas gali sumažinti nudegimo saulėje riziką, tačiau mažina organizmo gebėjimą atvėsti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Patyrus šilumos smūgį, galima „gydytis“ šaltu vandeniu, tačiau tą būtina daryti vos tik pajutus pirmuosius simptomus.

To nepadarius, gali būti negrįžtamai pažeistos smegenys ir kiti gyvybiškai svarbūs organai, įspėja „Mayo klinika“. Ši būklė yra organizmo reakcija į per didelį vandens ir druskos praradimą dėl gausaus prakaitavimo.

Keturi pagrindiniai šios būklės požymiai yra galvos skausmas, pykinimas, galvos svaigimas ir silpnumas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų