Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„British Liver Trust“ (Britų kepenų fondas) teigia: „Nebūtinai tik turintys priklausomybę nuo alkoholio suserga tokia liga, bet nuolat geriant daugiau nei rekomenduojama, gali kilti pavojus“. Alkoholio vartojimas yra dažniausia kepenų ligų priežastis Jungtinėje Karalystėje – šeši iš 10 kepenų ligų atvejų.

„British Liver Trust“ (Britų kepenų fondas) teigia: „Nebūtinai tik turintys priklausomybę nuo alkoholio suserga tokia liga, bet nuolat geriant daugiau nei rekomenduojama, gali kilti pavojus“. Alkoholio vartojimas yra dažniausia kepenų ligų priežastis Jungtinėje Karalystėje – šeši iš 10 kepenų ligų atvejų.

REKLAMA

Kas penktas JK gyventojas vartoja daug alkoholio, o tai gali pakenkti jų kepenims, rašo express.co.uk.

„British Liver Trust“ rašo, kad net ir neturint jokių priklausomybės požymių, galite susirgti  su alkoholio vartojimu susijusia kepenų liga, o vakarais išgerdami pusę butelio vyno ar keletą puslitrų alaus galite pakenkti kepenims.

Kuo daugiau viršijate rekomenduojamas alkoholio normas, tuo didesnė rizika susirgti su alkoholiu susijusia kepenų liga (ARDL). Tai taip pat gali paaštrinti kitų tipų kepenų ligas.

REKLAMA

Organizacija aiškina: „Kepenų liga suserga ne tik priklausomi ar kasdien geriantys asmenys. Gausus svaigalų vartojimas net kelias dienas per savaitę gali sukelti su alkoholiu susijusią kepenų ligą“.

Neįvertinti išgeriamo svaigalų kiekio daug lengviau, nei daugelis žmonių suvokia, todėl daugeliui iš mūsų realiai kyla pavojus susirgti su alkoholiu susijusiomis ligomis.

„Trust“ priduria, kad šios „saugesnės“ gėrimo ribos vyrams ir moterims yra vienodos:

  • gerkite ne daugiau kaip 14 alkoholinių vienetų per savaitę;
  • paskirstykite gėrimą kelioms dienoms;
  • kas savaitę dvi tris dienas iš eilės nevartokite alkoholio.

NHS teigia, kad ARLD simptomai gali būti sekantys:

REKLAMA
REKLAMA

pykinimas; krentantis svoris; apetito praradimas; akių baltymų ir odos pageltimas (gelta); patinimas kulkšnių ir pilvo srityje; sumišimas ar mieguistumas; vėmimas krauju arba kraujas išmatose.

Sveikatos apsaugos institucija pataria, kad jei reguliariai vartojate per daug alkoholio, pasakykite apie tai šeimos gydytojui, kad jis galėtų patikrinti, ar jūsų kepenys nepažeistos.

„British Liver Trust“ teigia, kad jei pastebite kurį nors iš šių simptomų, nedelsdami pasakykite šeimos gydytojui:

odos ir akių baltymų pageltimas (jį gali būti sunkiau pastebėti, jei esate tamsiaodis); pilvo skausmai kepenų srityje; niežulys; svorio kritimas  be aiškios priežasties; raumenų silpnumas ir išsekimas; kojų, kulkšnių ir pėdų patinimas dėl skysčių susikaupimo (edema); pilvo patinimas, kurį sukelia skysčių kaupimasis (ascitas); lengviau kraujuojama ir atsiranda mėlynių, pvz., dažnas kraujavimas iš nosies ir kraujavimas iš dantenų; sumišimo, pamiršimo, nuotaikos pokyčių ar prastų sprendimų periodai (encefalopatija arba smegenų rūkas).

REKLAMA
REKLAMA

 

Cirozė

Cirozė yra rimčiausia alkoholio sukeliamo kepenų pažeidimo stadija, kai kepenyse atsiranda daug randų. Šia liga suserga bent vienas iš penkių daug alkoholio vartojančių žmonių.

NHS paaiškina, kad nors kepenys yra labai atsparios ir gali atsinaujinti, kiekvieną kartą, kai jos filtruoja alkoholį, kai kurios kepenų ląstelės miršta.

Kepenų ląstelės gali atsinaujinti, tačiau ilgalaikis piktnaudžiavimas alkoholiu gali sumažinti šį jų gebėjimą, o tai gali sukelti rimtą ir nuolatinį kepenų pažeidimą.

NHS sako, kad jei manote, jog jums gali prireikti pagalbos dėl alkoholio, kreipkitės į šeimos gydytoją. Stenkitės tiksliai ir sąžiningai pasakyti, kiek išgeriate ir sužinokite kokias problemas tai gali sukelti.

Sveikatos priežiūros įstaiga aiškina: „Gydytojas gali pasiūlyti įvairių jums prieinamų paramos variantų, pavyzdžiui, iš vietinės bendruomenės alkoholio tarnybų. Jis taip pat gali informuoti apie bet kokias nemokamas vietines paramos grupes ir kitas jums tinkančias konsultacijas dėl alkoholio vartojimo mažinimo“.

Taip pat sakoma, kad, jei tapote fiziškai priklausomi ir jums reikia visiškai nustoti gerti, staigus alkoholio vartojimo nutraukimas gali būti žalingas. Gydytojas patars kaip tai padaryti saugiai. Jei kelis mėnesius reguliariai gėrėte daug, svarbu patikrinti kepenis.

Nuotraukoj tai višta nupešta.
Ne višta, o nutukęs vyras, kuris turi didelį pilvą ir krūtis , nes sutrikę hormonai.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų