REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karantino metu rečiau pramogaujama ir pastebime, kad vietoje naujo filmo ar serialo vis dažniau linkstame žiūrėti jau seniai matytus filmus.

Karantino metu rečiau pramogaujama ir pastebime, kad vietoje naujo filmo ar serialo vis dažniau linkstame žiūrėti jau seniai matytus filmus.

REKLAMA

Jei turite savo mėgstamą serialą, bet neatsispiriate pagundai jį pamatyti dar ir dar kartą, tai žinokite, kad jūs ne vienas toks keistuolis. Tam yra pagrįstas mokslinis paaiškinimas – linkę nerimauti žmonės renkasi žiūrėti filmus, kai žino, kas įvyks toliau, jie nenori naujos informacijos.

Psichologė Pamela Rutledge teigia, kad pats paprasčiausiais būdas suvaldyti savo emocijas kai aplinkinis pasaulis slysta iš rankų, yra žiūrėti mėgstamą filmą ar programą.

Atsiranda saugumo jausmas

„Tai labai ramina, ypač jei jus yra apėmęs stiprus nerimas. Daug kartų žiūrint puikiai pažįstamą siužetą, atrodo, kad sugrįžta tvarka ir viskas stojasi į savo vietas, atsiranda saugumo ir komforto jausmas“, − sako ji.

REKLAMA
REKLAMA

Psichologas Neel Burton aiškina, kad norą žiūrėti vis tą patį sužadina nostalgija, nusiraminimo forma, nes, prisimindami, mes pasijuntame geriau ir „pabėgame“.

REKLAMA

„Kiekviena mūsų diena yra banalybė, dažnai net absurdiška banalybė. Nostalgija mums suteikia daug – norimą kontekstą, perspektyvą ir kryptį, ji mums primena ir nuramina, kad mūsų gyvenimas nėra jau toks banalus, kaip iš pažiūros atrodo. Ji mums tikina, kad mūsų gyvenime buvo ir dar bus daug prasmingų akimirkų ir patirčių“, − sako jis.

Tyrėjai nustatė, kad tiek pasikartojimo teikiamas komfortas, tiek pastangos naujos informacijos apdorojimui atlieka savo vaidmenį, tačiau žmonės yra labiau linkę rinktis nuspėjamumą tokios neapibrėžtos realybės laikotarpiu. Nostalgija jums padeda idealizuoti tą laikotarpį, kai jautėmės laimingi, paaiškina Neel Burton.

REKLAMA
REKLAMA

Ar kartojimas yra gerai?

Ar blogai, jei vengiate naujų „Netflix“ pasiūlymų? Neel Burton sako, kad „nebūtinai“.

Tyrimais įrodyta, kad nostalgija padeda sukurti optimizmą dėl ateities ir padeda įveikti vienišumą bei nerimą. Žinoma, jei jūs nepasinėrėte į gyvenimą praeitimi ar neatsidūrėte beviltiškoje padėtyje, senų filmų peržiūros gali tapti atotrūkiu nuo gąsdinančių žiniasklaidos antraščių ir jus pradžiuginti šiais netikrumo laikais, rašo news24.com

Bet jei pajutote, kad nebevaldote savo emocijų ir jaučiate depresijos požymius, būtinai kreipkitės pagalbos į specialistus.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų