Naujienų portalas tv3.lt susisekė su Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos (LHMT) Komunikacijos ir tarptautinio bendradarbiavimo skyriaus vyriausiuoju specialistu Gyčiu Valaika, kuris šią mįslę išsprendė.
Paaiškino, kokie tai debesys
Specialistas nurodė, jog šie debesys yra Asperitas debesys, arba kitaip „Šiurkštieji“ debesys, banguotieji, kurie anksčiau buvo žinomi kaip Undulatus asperatus, tačiau 2017 metais buvo nutarta, jog jiems yra reikalingas trumpesnis pavadinimas.
„Tai debesys, kurie į tarptautinį debesų atlasą buvo įtraukti tik 2017 m. kovo mėnesį. Debesys nors atrodo tamsūs ir tarsi žadantys audrą, bet jie dažniausiai audrų neatneša.
Šie grėsmingai atrodantys debesys ypač dažni JAV lygumų valstijose, dažniausiai ryto ar vidurdienio valandomis po konvekcinės audros.
Lietuvoje mažiau išraiškingi Asperitas debesys pasirodo ne taip jau retai, tačiau nedažnai juos žmonės nufotografuoja.
Išraiškingų formų debesys pasitaiko rečiau, paprastai vasarą. Tokių debesų formavimasis yra susijęs su skirtingu vėjo greičiu bei kryptimi skirtinguose atmosferos aukščiuose“, – paaiškino G. Valaika.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!