Šis reiškinys Lietuvoje pasirodo gana dažnai, tačiau šįkart jų forma itin ryški.
Pasidalijo nuotrauka
„Facebook“ grupėje „Orai ir klimatas Lietuvoje“ buvo pasidalinta debesų nuotrauka ir paaiškinta, kur dažniausiai galima pamatyti šiuos debesis ir kaip jie susiformuoja.
„Ir dangus banguoja. Nuotraukoje – šiurkštieji-banguotieji debesys.
Kol piečiau Lietuvos šiandien ryte griaudėjo perkūnija, Utenos apylinkių danguje matomų debesų apačia buvo išraiškingai banguota. Pasirodė Asperitas debesys, kurie atrodo tamsūs, tarsi prieš audrą, bet jie beveik visada išsisklaido ir audrų neatneša.
Šie grėsmingai atrodantys debesys dažnai pasitaiko JAV lygumų valstijose ryto ar vidurdienio valandomis po konvekcinės (arba paprastai sakant, vasariško tipo) audros.
Lietuvoje mažiau išraiškingi Asperitas debesys pasirodo ne taip jau ir retai, tačiau nedažnai juos žmonės nufotografuoja. Išraiškingų formų debesys pasitaiko rečiau, paprastai vasarą.
Tokių debesų formavimasis yra susijęs su skirtingu vėjo greičiu bei kryptimi skirtinguose atmosferos aukščiuose. Iki 2017 m. kovo Asperitas debesys vadinti ilgesniu lotynišku pavadinimu – Undulatus Asperatus“, – buvo rašoma įraše.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!