REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
11
Vaikas, kuris niekuomet nedėvėjo sauskelnių (nuotr. facebook.com)

„Esu kavinės tualete kartu su vyru. Mano dviejų savaičių dukrelė Chloe reikalus atlieka ant tualeto, o mano vargšas vyras įsiutęs valo tai, kas nepateko į unitazą,“ – pasakojo Cindy Lever, kuri savo dukrai niekada nėra uždėjusi sauskelnių.

11

„Esu kavinės tualete kartu su vyru. Mano dviejų savaičių dukrelė Chloe reikalus atlieka ant tualeto, o mano vargšas vyras įsiutęs valo tai, kas nepateko į unitazą,“ – pasakojo Cindy Lever, kuri savo dukrai niekada nėra uždėjusi sauskelnių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip pasakojo moteris, visa tai yra smagi, o kartais ir nešvari, patirtis ar kelionė link bendravimo mokantis natūralių higienos įpročių, kurio mama ir dukra mokosi nuo pat Chloe gimimo. „Tai smagu, o kartais net ir užkrečiama, nes visas šis procesas leidžia labiau suartėti su savo dukra. Kai pirmąkart pasakiau vyrui, jog planuoju dukrai nedėti sauskelnių, tikriausiai jis pagalvojo, jog visai išprotėjau.“

REKLAMA

Visa tai greitai pasikeitė, kai jis pamatė Cindy laikant dukrelę virš kriauklės ir prašant, jog ji nusišlapintų. Jis taip pat tapo šio tėviško iššūkio dalimi.

Natūralią kūdikių higieną (angl. elimination communication) praktikavo įvairios kultūros visame pasaulyje, tačiau vakaruose jos buvo atsisakyta.

Skirtingi signalai skirtingoms veikloms

Kūdikiai beveik niekuo nesiskiria nuo suaugusiųjų ir taip pat nenori „išsitepti“. Prie sauskelnių kūdikiai pripranta tada, kai jų poreikiai yra neišgirsti. 6 mėnesių kūdikis šį instinktą praranda, jei jis yra ignoruojamas.

REKLAMA
REKLAMA

Daugelis netiki, jog kūdikiai gali pranešti apie tai, jog jiems jau laikas „sėsti ant puoduko“. Tačiau jei truputį sulėtiname savo gyvenimo tempą ir įsiklausome, galime suprasti vaiko duodamus ženklus lygiai taip pat, kaip suprantame, jog atėjo laikas vaikelį pamaitinti ar leisti jam pamiegoti.

„Aš naudojuosi savo protu, intuicija, laiko paskaičiavimu ir kūdikio duodamais signalais. Jei netyčia įvyksta nelaimingas atsitikimas, dažniausiai dėl to, jog aš neįsiklausiau į vaiko duodamus signalus. Tada išbaru save, kad ignoravau jos balsą ir kūno judesius. Kiekvieno vaikelio duodami signalai gali skirtis. Praėjus tam tikram laikui, prie vaikelio tuštinimosi rutinos galima įprasti,“ – pasakojo Cindy.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kaip teigė mama, Chloe dažniausiai šlapinasi ryte. Kartais laikant mergaitę virš kriauklės ji pradeda spardytis arba su kojomis atsispiria nuo spintelės, taip parodydama, jog ji nenori tuštintis, tačiau jei mama turi kantrybės ir bando dukrą švelniai įtikinti, jog tai padaryti būtina, Chloe pasiduoda.

Lengviausia tai pradėti daryti tada, kai vaikelis tik ką pabudo iš miego. Didžioji dalis žmonių po miego taip pat nori į tualetą, įskaitant ir kūdikius. Dar vienas tam tinkamas laikas – pavalgius.

„Naktį, jei Chloei reikia išsituštinti, ji dažniausiai pradės rangytis ir muistytis. Švelniai nunešu ją prie kriauklės, kur ji nusižiovauja ir tuomet nusišlapina. Tada ją pamaitinu ir vėl paguldau į lovytę. Virš kriauklės ją laikau taip, kad veidrodyje ji galėtų save stebėti. Jai patinka į mane žiūrėt, be to, šitaip ji gali matyti, ką pati daro, savo veido ir kūno išraiškas. Tada ištariu „sysiu, sysiu“ ir „psss“. Šie garsai parodo, jog Chloe laikas šlapintis. Jei noriu, kad ji „pakakotų“, sakau „kaku“,“ – patirtimi dalijosi mama Cindy.

REKLAMA

„Naudodama šiuos garsus bendrauju su dukra, nes jai paaugus ji žinos, kad geriau yra pasinaudoti tualetu, negu pridaryti į kelnes. Jei nesupratau jos duodamų signalų arba nespėjau prie jos prieiti, kalbu su ja dažnai įterpdama žodžius „sysiu“ ir „kaku“, nes tik taip ji gali savo veiksmus susieti su tam tikrais žodžiais,“ – sakė Cindy.

Tuomet jos abi nusijuokia ir toliau mokosi įvairių dalykų.

Galima išmokyti ir šuniukus

„Nesu tikra ar žmonės tokią pat taktiką naudoja natūralių higienos įpročių mokydami šunis, tačiau, manau, jog ji labai panaši. Savo šunis nusivedu ant žolės ir taip pat liepiu pasiusioti. Kai noriu, jog jie atliktų gamtinius reikalus, pavyzdžiui, prieš nakties miegą, tiesiog pradarau duris ir liepiu jiems tai padaryti,“ – teigė Cindy.

REKLAMA

Iš pradžių gali pasirodyti, jog, šalia visų kitų su kūdikiais susijusių reikalų, tai atima daug laiko. Vasarą – lengviau, nes tada nereikia nuvilkti sluoksnius drabužių, kad vaikelis nusilengvintų, be to, galima jį palikti gulėti pliku užpakaliuku.

„Noriu priminti, jog aš ir mano vyras mieliau daugiau laiko praleisime mokydami savo dukrą higienos, nei 2-3 metus keisdami sauskelnes, kadangi tai labai suartina mus su mūsų vaiku,“ – pasakojo mama.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų